Et ırkı inek sürüsü, yemleme

Sizin kapalı ahir ikibin metrekare diye hatırlıyorum, şutu isleyecekseniz bence en iyisi kasar yapmak makinaları sizin yatırım yanında çok ucuz ikinci eli de var. Satılık kaşar hattı diye arayın bulursunuz kapasitemiz çok max dışarıdan süt almazsanız ucuza ufak tesis olur.

Ancak ben hem süt hem dana hem beşi olay ona karşıyım birisini seçip uzmanlaşmak lazım. Dana yapana fazla kaba yem değil ot lazım süt yapana üreteceği keşif yem lazım besuciye de uretebildikletinden yapacağı yem lazım. Ana uğraşı seçilince işin ziraat kısmı belirlenmiş oluyor. Hesaplarına göre en iyisi karlisi dana satışı. Ancak alınacak anaca ortalama onbin desek ilk dana satilana kadar beşbin masraf desek her anaç için sermaye onbesbin olmalı ki iş dönmeye başlasin.
Bizim bölgede sütü işleyip kolay satış yapabileceğimiz ürün tereyağı ve süzme yoğurt, taze ve tuzlanmış olarak kışlık tüketim için alıyo tüketici, tuzlu olduğu için bekleme imkanıda var. Satış olmadığı zamanlar stok yapıp sezonda satışı yapılabilir. Kaşar peynirine müşteri olduğundan ürünler çeşitlendirilebilir tabikide

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Devredenlersatanlar.com adresinde 3168 numaralı ilana bakın iki ton süt kapasite peynir yoğurt tereyağ makina hattı 175000 iki vardiya çalışma veya süt sogutma depolu pişirme ve peynir teknesi ikinci el alıp eklense üç misline çıkar. Bir zaman arastirmistim 250-300 bine malolur. Kaşar isteseniz bir yovurma bir ambalaj eklemek gerek. Sadece fikriniz olsun diye bakmanızı öneririm.

Devredenlersatanlar.com adresinde 3168 numaralı ilana bakın iki ton süt kapasite peynir yoğurt tereyağ makina hattı 175000 iki vardiya çalışma veya süt sogutma depolu pişirme ve peynir teknesi ikinci el alıp eklense üç misline çıkar. Bir zaman arastirmistim 250-300 bine malolur. Kaşar isteseniz bir yovurma bir ambalaj eklemek gerek. Sadece fikriniz olsun diye bakmanızı öneririm.
Öneriniz için teşekkür
İlana baktım ama şuan bizi aşar öyle bir üretim hattı ,sağımlar başladığında ufaktan bi imalat yapabiliriz belki

Nurullah Bey işin zor kısmını yaptın sonrasında planlı programlı olur kontrolü kaybetmezsen, elbette kismetse, basarirsin hepsini. Biz de gelir süzme yoğurt aliriz.
Allah herkesin gönlüne göre versin.
Şu zamanda iş yapması gerçekten çok zor herşey ateş pahası. İnşallah bi taraftan para kazanmaya başlarızda harcanan emeğe ve paraya değer.
Süzme yoğurdu bizimki olmasada arkadaşlardan hallederiz her zaman beklerim.

Arkadaşlar; kayınpederimin 5 montofon 1 Simental ineği var. İnekler mera da yayılıyor. Sütü de peynir tereyağı yapıyor. Dişileri buzağıları satıyor. Erkekleri besliyor. Aylık getirisi benden fazla. Ama peynir ve tereyağı dan iyi geliri var. Haftalık pazara götürüyor. Müşterisi hazır. Biz Ankara dan peynir istedik satmak için veremedi. Diyeceğim o ki; sütü peynire tereyağı na , domatesi salça yaptığınızda kazanıyorsunuz. Ankara da süt 3 lira oldu. Köyden 1.5 dan alıyorlarmış. Pazarlama önemli.

Peynir,tereyağ salça,tarhana yapınca pahalıya satıp para kazanıldığı gibi bir hafta ve ya on gün üretip sonra satmak mümkün yani süt gibi hergün götürmeye gerek yok. Hatta yere düşen ve ya pazarlanacak kadar çok olmayan meyveyi reçel yapıp satan da var.

Allah herkesin gönlüne göre versin.
Şu zamanda iş yapması gerçekten çok zor herşey ateş pahası. İnşallah bi taraftan para kazanmaya başlarızda harcanan emeğe ve paraya değer.
Süzme yoğurdu bizimki olmasada arkadaşlardan hallederiz her zaman beklerim.

Nurulluah Abi sen konu başlığındaki gibi et ırkı inek sürüsü besliyorsun değil mi ? Doğacak olan yavruları yine kendi bünyende besiye alıp kestireceksin. Ne yaptın ne ettin şuan ne durumdasın ? Allah işini rastgetirsin döviz yükseldikçe senin gibi işletmelerin değeri artacak. Hatta bana göre senin gibi işletmeler daha çok desteklenmesi lazım.

Nurulluah Abi sen konu başlığındaki gibi et ırkı inek sürüsü besliyorsun değil mi ? Doğacak olan yavruları yine kendi bünyende besiye alıp kestireceksin. Ne yaptın ne ettin şuan ne durumdasın ? Allah işini rastgetirsin döviz yükseldikçe senin gibi işletmelerin değeri artacak. Hatta bana göre senin gibi işletmeler daha çok desteklenmesi lazım.
Yeni yeni mal toplamaya başlıyoruz. Etçi ırk değilde yerli montafon düve toplayıp etçi dana salacaz içine,dayanabilirsek doğan buzağıları büyütüp damızlık ve kesime getirip satma niyetimiz var
İnşaat maliyetleri çok arttı yapılan iş kâr kaldı şu durumda yeni yapacak olsak ne ahır yapabilirdik nede makina ekipman alabilirdik.