küçük başta ithal sevdası doğrumu

abi saroleyi baya arastirdim isde 100 gunde 40 kg canli agirlik fln diyorlar abi yesin od de isde uyum saglarmi sikinti orda ykki 200 300 gidip baksam cevremizde dedigim 2cinsi besleyen yok
o cinsler o kilolara çıkıyor ama evde ölürse tokluktan ölsün yemlemesi ile çıkıyo öyle olunca senin kangallarda hiç fena kilolara ulaşmaz Avrupalı merada yapıyo deniyor adamların mera dediği arazi bizim karaçim tarlaları gibi

ırkı değiştirme sebebin tek kuzu yapmalarımı yoksa yavaş kilo almalarımı.
koçlarınızı değiştiriyonuzmu.
mümkünse her yıl başka sürülerden yaşını yeni doldurmuş koç al bir salım yapsın ikinci yaşında sat yeni koç al yine genç.
koçların ikiz eşi olmasına özen göster.
sürekli aynı sürüden koç alma kuzular daha hızlı büyür daha çok kilo alır

Baskan icerde koyun saglikli olabiliyor mu nasil
sağlıklı yaşam gezisinden gelirken video çektim günde bi en az 1km abartısız yürüyolar kapı önüne salıp tamam gezdiler demiyom çıkarttımmı tarla bozuntularına nadaslara kadar götürüyom bir saat oralarda çöpleniyolar haydi eve tamamen yürümeleri gerektiği için salıyom.
https://youtu.be/cH25vYihi04

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
abi saroleyi baya arastirdim isde 100 gunde 40 kg canli agirlik fln diyorlar abi yesin od de isde uyum saglarmi sikinti orda ykki 200 300 gidip baksam cevremizde dedigim 2cinsi besleyen yok
bak buda merada gezmiş bir şarole bunları reklamlarda göremezsin böylesini.
birtanede sağlıklı olanı çektim yine öyle meradan bakımda heleki kayseri merasında kışı göremez yaz dönemi hakka yürür. IMG-20180928-WA0012.jpg

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06

bak buda merada gezmiş bir şarole bunları reklamlarda göremezsin böylesini.
birtanede sağlıklı olanı çektim yine öyle meradan bakımda heleki kayseri merasında kışı göremez yaz dönemi hakka yürür.Ekli dosyayı görüntüle 31225
yasi kac hayvanin? bide yeni kirpmissnz crkin gozukuyor ama dedigim gibi sarole sizin gibi hobi amacli yapanlar cok hani suru hic gormedim hakli olabilirsiniz dediginde ile de france fln dusunebilirim o zaan ama yokki soyle kumeli cevremde

yasi kac hayvanin? bide yeni kirpmissnz crkin gozukuyor ama dedigim gibi sarole sizin gibi hobi amacli yapanlar cok hani suru hic gormedim hakli olabilirsiniz dediginde ile de france fln dusunebilirim o zaan ama yokki soyle kumeli cevremde
o kırkılmamış hali.
benim değil yaşını geçiktir.
ben buna makinamı değirmem yav.
sağlıklı olanlarıda yem zoruna öyle oluyo.

Koyunların kuyruklarını neden kestin, eksileri artıları nedir. bu işi nasıl yapıyorsun bizde bilgilenelim.
birinci sebebi kışın kuyrukları pislik topluyor koç aşamıyor.
toklular şuan boş tahmini baharla kırkım öncesi koça gelicekler kuyruklar gübre toplar koç aşamaz.
kuyruğu kesik hayvanda kalça ön plana çıkar alıcı gözle bakınca beğenilir.
bizim bölgede merinosun ırk özelliği olarak ince kuyruk oluşunun delili olarak görülür kama kuyruk melezleri kesemezsin kessen bile bişeye benzemez.
kalabalık sürüde kuyruğa basıp kopmalar olur ki benimkiler 7 tane olmasına rağmen birinin ucu koptu.