küçük başta ithal sevdası doğrumu

mera eski nadas çok güzel kızıl ot var.
o pembe çiçekli ot kızıl ot ve koyunlar bayılır burada bu hayvan ne buluyor dersiniz ama koyun bunları toplar doyar bunun olduğu yerde başka ot aramaz. 20181007_183529.jpg20181007_183521.jpg20181007_183509.jpg20181007_183503.jpg20181007_181212.jpg20181007_181731.jpg

Koyunların kuyruklarını neden kestin, eksileri artıları nedir. bu işi nasıl yapıyorsun bizde bilgilenelim.
nasıl yapıyorum sorusuna şöyle cevap vereyim lastik taktım bir hafta sonra lastiğin altından kestim.
lastik olayını hiç sevmedim kanama ikisinde olmadı birinde kanama başka koyun kuyruğa vurdu sonradan oldu.
daha önce koyunlar vardı onların kuyrukları iple boğup öyle kesiyodum eklem noktasına denk getirmek çok daha kolay oluyordu.
artık lastik falan takmam

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
Hocam koyun kuru otta sismez. Zaten normaldede siser. Yemesind gerej yok ole cok. Ornegin nadasa burakilmis tarlaya ot bi karis olunca burakin anlarsiniz dedigimi taze ot sirir az cok yedigi onemli degil denerseniz ne demek istedigimi anlarsiniz tecrube etmis olursunuz (aman diyim burakmayin. Kirarsiniz butun hayvani )

Hocam koyun kuru otta sismez. Zaten normaldede siser. Yemesind gerej yok ole cok. Ornegin nadasa burakilmis tarlaya ot bi karis olunca burakin anlarsiniz dedigimi taze ot sirir az cok yedigi onemli degil denerseniz ne demek istedigimi anlarsiniz tecrube etmis olursunuz (aman diyim burakmayin. Kirarsiniz butun hayvani )
usulünce yayarsan yeşil yonca bile şişirmez aç hiçbirşey yememiş koyun şişer işkembe tamamen boş olduğunda şişer sadece önceki koyunlarla yeşil yonca nadas hepsini yaydım şişme sonucu en son koyun kestiğimde liseye gidiyordum 34 yaşımdayım.