Bugdayda yabanci ot ilacı

hatta özellikle kara çim için tavsiye ederim.ilk yazında erken dönemde topic ilaçlardan kullanıp en ucuza yabancı ot mücadelesi yapılabilir.
nasıl olsa buğday 85 kuruş ayrıca buğday sürekli ithal edilen bi ülkede tarım ve hayvancılıkda çok lükse kaçmayıp en uygun yollardan az masraf ile ürün yetiştirmenin peşine düşmeliyiz kanatindeyim.

• Beğen
Tepkiler: yeniçiftçi
hatta özellikle kara çim için tavsiye ederim.ilk yazında erken dönemde topic ilaçlardan kullanıp en ucuza yabancı ot mücadelesi yapılabilir.
nasıl olsa buğday 85 kuruş ayrıca buğday sürekli ithal edilen bi ülkede tarım ve hayvancılıkda çok lükse kaçmayıp en uygun yollardan az masraf ile ürün yetiştirmenin peşine düşmeliyiz kanatindeyim.

Bu yıl deneyeceğim bizim burada kullanan hiç yok nedense tarlaların hepsi kara çim yapıyor axiel atıyorum mecbur hem pahalı hem de mahsüle zarar veriyor vede mart 15 gibi ilaçlama yapıyoruz genelde o zamana kadarda hem gübreyi sömürüyor hem de alan işgal edip mahsülün seyrek kalmasına sebep olduğunu düşünüyorum

........ ........ IMG_20180924_182621.jpgIMG_20180924_182708.jpg

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Buğday da çıkış öncesi Tamada çıkış sonrası Mustang corvette veya bunların eşdeğeri ni kullanmak en ekonomik ve mantıklı olacaktır.... Kelt çok pahalı bir ilaç
Çıkış öncesi atılacak Kelt marka ilacı çok dikkatli kullanmakta fayda var. Çünkü çıkış surecinde buğday i da etkilediğini ve seyrek çıktığını gözlemledik. Dolayısı ile seyrek çıkan buğday için üzerine fazla gübre atarak kardeşlerime ile açığı kapatmak gerekiyor. Çevremizde örnekleri gördük. Buğdayda çıkış sonrası ot ilacı ile mücadele etmekte fayda var.

Bu yıl deneyeceğim bizim burada kullanan hiç yok nedense tarlaların hepsi kara çim yapıyor axiel atıyorum mecbur hem pahalı hem de mahsüle zarar veriyor vede mart 15 gibi ilaçlama yapıyoruz genelde o zamana kadarda hem gübreyi sömürüyor hem de alan işgal edip mahsülün seyrek kalmasına sebep olduğunu düşünüyorum
Yabancı ot ile Kasım sonu Aralık başında uygun havasarlarinda 1 kere Mart ayında 1 kere olmak üzere toplamda 2 defa da ilaçlama yapmak bitkinin gelişimine iyi yönde katkı sağlamaktadır. Arşivden kara cim ilacı atılan arpa ile atılmayan arasındaki farkı gösteren geçen yıldan kalan resmi en kısa sürede göndermeye çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: yeniçiftçi
Ramada talent tiger
Gibi marka ilaçlar ikinci yıl ekilislerde ciddi anlamda sıkı ti yaratıyor pestisit kalıntısı
Hububattan sonra ikinci yıl ekeceginiz ürünü etkiler
Kanunlara göre de yıllık 800mm altında yağış alan bölgelerde kullanılması yasak

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Ben cutteng aldım 120 lira 70 dönüm yer atıyor bu kadar pahalı ilaçlar gereksz

Ağam 70 dönüme yeten bu ilaç kaç litre ve dekara ne kadar atiyorsunuz. Ayrıca bu ot ilacı ile gübre taşın mikro veya 10-10-10 gibi sıvı gübresini kardeslenme döneminde versem yeterli mi. Ph düzenleyici kullanmalimiyim ne önerirsiniz. Malum ilk defa ekin ekecegim ve ilaç atacağım

Ağam 70 dönüme yeten bu ilaç kaç litre ve dekara ne kadar atiyorsunuz. Ayrıca bu ot ilacı ile gübre taşın mikro veya 10-10-10 gibi sıvı gübresini kardeslenme döneminde versem yeterli mi. Ph düzenleyici kullanmalimiyim ne önerirsiniz. Malum ilk defa ekin ekecegim ve ilaç atacağım

Kardeşim ilacın şuanki fiyatı biraz pahalanmıştır. 5 litrelik şişede bana dekar maliyeti 1,7 lira oldu. Bu arada ben tüm yaprak gübrelerini denedim isabion gbi pahalı gübrelere varıncaya kadar gereksiz para kaybı ben kullanmıyorum öyle şeyler kök boğazı pası atıyorum. Bana kalırsa o ilaçlarda bazen gereksiz. Bu sene 1-2 parçaya sadece ot ilacı atıp deneme yapacağım. Sen sen ol yaprak gübresine para verme tavsiyemdir

Kardeşim ilacın şuanki fiyatı biraz pahalanmıştır. 5 litrelik şişede bana dekar maliyeti 1,7 lira oldu. Bu arada ben tüm yaprak gübrelerini denedim isabion gbi pahalı gübrelere varıncaya kadar gereksiz para kaybı ben kullanmıyorum öyle şeyler kök boğazı pası atıyorum. Bana kalırsa o ilaçlarda bazen gereksiz. Bu sene 1-2 parçaya sadece ot ilacı atıp deneme yapacağım. Sen sen ol yaprak gübresine para verme tavsiyemdir
İsabuonun faydası olmuyormu?

Olmuyor. Çinko, isabion, hümikcan(yapraktan yada topraktan) hiçbir faydasını göremedim
Verime bariz etkisi olacağını bende tahmin etmiyorum fakat dane kalitesine etkisi tartışılabilir. Yakın tarlalar da aynı gün ve şartlarda deneme yapacağım. Fakat yöremizde pas ilacını 2 defa atmanın faydalarıni gördük. Özellikle septorya için duett diğer pas hastalıklarına opera Max i tavsiye ederim bariz farkı gorduk. Bu yıl maliyetler fazla şapkayı önümüze koyup düşüneceğiz.