Hindi Hastalık

Kendi evimde az sayıda Hindi besliyor um son zamanlarda göz altında şişme oluyor buna nasıl çözüm bulabilirim veya hangi ilacı almalıyım teşekkür ederim

Kendi evimde az sayıda Hindi besliyor um son zamanlarda göz altında şişme oluyor buna nasıl çözüm bulabilirim veya hangi ilacı almalıyım teşekkür ederim
Veterinere bir sor benim de eskiden lise yıllarımda vardı tavuklarım ilacı var ismini unuttum
5 litre suya bir tatlı kaşığı çamaşır suyu koy ver hindilere mikropları kırar" içme suyuna"

• Beğen
Tepkiler: F1453
O pis hastalık benim de başıma bela bazen öyle bi balon gibi şişiyor 2 hindimin ikisindede var tavuklardan geçti çaresi yok diyolar şırıngayla haftada 2 kez irinini alıyorum o şekilde büyüyolar agustos 5 çıkımlı hindi
20191219_121726.jpg

O pis hastalık benim de başıma bela bazen öyle bi balon gibi şişiyor 2 hindimin ikisindede var tavuklardan geçti çaresi yok diyolar şırıngayla haftada 2 kez irinini alıyorum o şekilde büyüyolar agustos 5 çıkımlı hindiEkli dosyayı görüntüle 43524
Geçmiş olsun arkadaşlar.hindi hastalığa hassas diye hiç bakmadık.kaz, ördek en dayanıklisi. bilen çaresini yazar umarım

Mutlaka veterinere danışın. Enfeksiyon olma ihtimali yüksek. Günluk sarimsak-sogan yedirin. Kimesteki butun hayvanlara antibiyotik care olmuyir artik. Sularina da sirke koyun. Kumesin temizligine dikkat edin. Hayvanların asiri soguga maruz kalmasini engelleyin. Enfeksiyon öldurmez ancak hayvanlarin verimini düşürür. Kendimde denedim sarimsak sogan hayvanlar hem cok seviyolar yemeyi hemde sirkeli su. İşe yaradigini düşünüyorum.

Evet arkadaşlar o sorunu çözdüm doksimis diye bir ilaç var onu alın şırıngaya 1 gram çekin sonra suyla 10 grama tamamlayın yani 1 gram ilac 9 gram su sonra hindiyi yakalayıp ağzının içine sıkın bunu yapın en fazla 5 güne düzeliyor bu arada o şişkinlikler hayvanın yaşamasını zorlaştırır ara sıra da hayvanın canini acitmadan şırıngayla irini çekin