Gübrede %15 İndirim Yapıldı

Evet en azından bu varolan sessizlikte bozulmuş oldu. Çiftçilerin kolaya kaçmadan seneye planlı giderek ürününü ilk günden kaptırmayıp bir farkındalık oluşturulması lazım.

TMO kara gün dostudur.Dengeleyici görev yapar.Herkes işini yapıyor, çiftçi biçer parası verecek, saman bağlama parası verecek, kalanı yeme veya una çevirir, depo yapma durumu olmaz.

Adamlar Ekim zamanını bilmiyor mu? Bal gibi biliyorlar. Herkes alacağını aldı. Şimdi açıklamanın hiç bir anlamı yok. Ben almadım indirim bekliyordum ama %15 ne yahu, şaka gibi. Yapmasalardı daha iyiydi. Bu indirim zati ellerindeki eski kur farkından olan gübre fiyatıdır. Ortada indirim yok sonradan kurlar bahane edilerek yapılan zamdan indirim yapıyorlar.

Adamların takvimi öyle ayarlı ki. Hasat zamanı ithal getirirler, alacak kimse kalmayınca indirim yaparlar.

• Beğen
Tepkiler: icendek
Şimdi bakan cıktı %15 indirim var dedi 3200 lira idi dap indirimdden önce 2950 tl de satmaya basladı tarım kredi koop. aslında indirim % 10 bile degil kooperatife gittik dedilerki sınırlı stoktan sattık bundan sonra bu fiyata gelmez 3200 den veya 3100 den gelir ya tarım krediler bir ooyun ceviriyor yada gecen seneden kalan ürünü 2950 den sattılar kalanları yeni fiyattan satacaklar anlaşılan indirimde yalan oldu

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Aynen arkadaşlar Bayram değil seyran değil tkk dan banada mesaj geldi: bizi çok düşünüyorlarya!
Bizler çok şanslıyız bizi bukadar çok ama çok seven ve düşünen bi kooperatifimiz var :)

Adamlar resmen dalga geçiyorlar. Düşürdük alın yoksa zamlanacak diyor. Bu alenen galyana getirme değilmidir. Mesajı detaylandırarak okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.