Silaj makinası hidrolik yağı

Arkadaşlar çelikel challenger tek sıralı silaj makinem var. Bacayı kontrol eden pistonlar takılmaya başladı. Yağ deposunun kapağını açtım içinde mavi süzgeç var ama hiç yağ görünmüyor. Ölçmek için çubuğu falan yok. Servis 2 litre civarı koy demişti. Kullanan arkadaşlar; yağ eksikmi? Ne kadar olması gerekiyor ve kaç numara yağ koyuyoruz?

Bende fimaks var. 10 numara koydum. Baca pistonu, silaj suyu piston üzerinde kuruduğu zaman da tekleme yapar. Şapkaya bağlanan somunu sök, dışına bi çorap geçir ve geri tak. Piston ve pompa ucundan plastik kelepçe ile sabitle. [emoji4]

Bende fimaks var. 10 numara koydum. Baca pistonu, silaj suyu piston üzerinde kuruduğu zaman da tekleme yapar. Şapkaya bağlanan somunu sök, dışına bi çorap geçir ve geri tak. Piston ve pompa ucundan plastik kelepçe ile sabitle. [emoji4]
Onu temizliyorum arada ama yine takılıyor bazen hiç dönmüyor. Bacayı açıp kapayan değilde daha çok sağa sola çeviren takılıyor. Yağ deposunda hiç yağ görünmüyordu ondan sordum ben

Bugün davlumbaz üst kapağını açtım bıçaklardaki şekilsizlik dikkatimi çekti. Bileme taşı küçük geldiği için bıçakların tam dibinde 1-2cm lik kısım hiç bilenmemiş. Belki o kısım mısırla temas etmiyodur ama bence kusur 20181010_095431.jpg20181010_095419.jpg