Yeni ekip arkadaşımız MF 4709

Braderim hayırlı uğurlu olsun.Tekeri düz bassın tez vakitte borcu kapansın.Kendim almış gibi sevindim.Ayrıca fergusondan devam etmeniz beni ayrıca memnun etti.Yardımımız dokunduysa ne mutlu :) her zaman yanındayım.O karelerde bulunamadım ama kalpler bir biliyorsun.Son olarak 5 kuruş fazla olsun MF kırmızısı olsun :D
Güle güle kullansın bey babamız.
Sağolasın braderim , Allah razı olsun , yine MF kısmet oldu , benim gönlümde sen şahitsin ya case Jx75c yada bu vardı , hayırlısi olur inşallah.

• Beğen
Tepkiler: alper4u
ufuk hocam bu gün yanımdan geçtin duraksadım ama farketmedin beni yeni traktörün ile köye gidiyordun.sana çok yakışmış dar lastikli oluşu ayrı bir hava katmış, hemde sıra aralarında da uygun olur.
Motoru braderim getirdi , yanindada yeğenim vardı , ben sonradan araba ile geldim , ben olsaydım dururdum , takilirdik birbirimize :)

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Hayırlı olsun abi. Tekerine taş değmesin. Faydamız olmak zorunda abi. Yoksa aradaki km farkı nasıl kapanacak. Ali amcam kuzuyu kessin. Haber versin
Kurbanı en kısa sürede nasipse keseceğiz , sen atla gel senin kontenjan in her zaman hazır gardasim :)
Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
Sağol Mustafa
Abi yeni gördüm çok sevindim hayırlı ugurlu olsun tanıtım videosu isteriz [emoji4]

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hele bir anlatacak kadar öğreneyim video kolay :)
Hayırlı olsun, bereket getirsin, makina güzel
Sağolun teşekkürler

https://machinisme.reussir.fr/il-sait-tout-faire-malgre-ses-75-chevaux
Motor gücü olarak (radyatör hariç) max 95 chevaux ch(Fransız atı), 92 horse power hp(İngiliz atı), 355 n.m. %30 tork yedekli, 1300-1800 tork bandı, 1600-2100 güç bandı bulunuyor.
Motor yağ soğutucu mevcut, şanzıman yağ soğutucu bulunmuyor.Şanzıman sıcak havalarda alev gibi yanar.Hava filtresinin kaba tozunu tahliye eden hortumu yok.
Open center, açık merkez yağın tamamını şanzımandan alıyor, çapak durumunda hidrolik merkezi temizlik ister, şanzımanın yağının ayrı bölüm olması gerekir.Hidrolik debiler ve kapasite yeterli 65 lt/dk, 3000 kg.
Canlı PTO, İPTO dan daha iyi aktarım sağlar.Kuyruk mili net güç çıkışı ne kadar, tahmini en fazla 58 kw,80 hp civarlarıdır.
4 piston motor ateşleme esnasında kranka 90 derece açıyla bastığı için daha stabil çalışabilir, Yakıt powermix testlerinin sonucuna bakar, özgül yakıt tüketimi 210 gr.kw/h, 205 gr.kw/h olan ödüllü motorlar var.Tier4 İnterim=Euro 3B emisyon normlarında, CRD,Tu+İnt,EGR,DOC bulunuyor, PDF si yok, yakıt kurumunu yağ içine verenlerden egzostan yağ buharı veya kokusu geliyor, katkılı yağ gerekiyor.
Hidrolik yan gergi kollarında pulluğun 10 cm hareket edebilmesi için 5 cm yarıklı boşluk bulunmuyor, traktör çizide iken ön taraf gezer hareket ettiği için Hassasiyet zayıflar.ELC olması güzeldir.
Çamurluktan hidrolik ve PTO düğmeleri ihtiyaçtır. Balye yükleme de teker kuyruk mili ihtiyaçtır, balyeyi kaptığı gibi arabaya atıyor, istif yetişmiyor. :)
Ön akslar açık tip, kapalı ön aks bulunmuyor.Çamur zeminde aranır.
Dingil mesafesi uzun olduğu için turu azdır, tutunmayı olumlu etkiler,ön kepçede ağır yüklerde arka taraf çabuk şahlanmaz, dingil mesafesi kısa olanlarda ek ağırlığı biraz daha fazla kullanmak ister.
Gübre yaymada 11, döner tırmıkta saatlik 12-13 litre/saat yakıtı var, yazıyor.
Çeki demiri gücüne gelirsek Case çeker.Esnek motor ama bi tık fark var.

• Beğen
Tepkiler: ufukk
Hayırlı Olsun.Daha önce kullanarak mı aldınız yoksa tamamen tavsiye veya marka değeri için mi acaba ? Traktör hakkında olumlu ve olumsuz gördüğünüz yönleri paylaşırsanız yeni alacaklar için güzel olur.
Bu traktöre sahip arkadaşlarımızın tavsiyeleri , sektörde bulunan arkadaşlarımızın olumlu referansları , sizinde yazdığiniz gibi marka değeri yüksek olan bir firmanın ürünü olması kararımızı etkiledi. Elbette tecrübe ettikçe paylaşım yapacağım.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN