Tarım kredi faiz oranları..

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Şuanki tarım kredi faiz oranlarını bilen varmı.Birde tarım kredi kooparatif kredi faizleri sabit faizmi değişken faizmi.Yıl olrak kötü durumda oldğumuz için değişken faiz olayı olurmu..

Yaklasık 15 gün önce tarım kredi müdürüyle sohbet ederken kredi faizi bahsi açıldı. Bizim faizimiz merkez bankasına bağlı yani değişken ve günlük olarak hesaplanıyor dedi. Tarım kredide satılan ürünler zaten piyasadan pahalı birde faizleri yüksek üstüne üstlük ürünü alırken ucuza alıyor bence çalıncak en son kapı. Ziraat bankasının faizleri bir miktar daha uygun.

Artık bizde kooperatifi bırakmayı düşünüyoruz. Çiftçiye destek felan oldukları yok bunların. Ziraatın başak karttan mazotu gübreyi peşin çekip sadece başak karta borçlanıcaz. Bu ülkenin iyice çivisi çıktı.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Yaklasık 15 gün önce tarım kredi müdürüyle sohbet ederken kredi faizi bahsi açıldı. Bizim faizimiz merkez bankasına bağlı yani değişken ve günlük olarak hesaplanıyor dedi. Tarım kredide satılan ürünler zaten piyasadan pahalı birde faizleri yüksek üstüne üstlük ürünü alırken ucuza alıyor bence çalıncak en son kapı. Ziraat bankasının faizleri bir miktar daha uygun.

%25 diyorlar tarım kredi faizine...

Tarım krediye 2 taksidimiz vardı ikisinide seneye bırakmayıp ödedim ve babamın üyeliğini sildirdik. Allah oraya düşürmesin insanları enayi yerine koyuyorkqr ettiğin kar oraya gidiyor.
Bu arada bankaya faize yatırsan bile faizler yüzde 25 oldu tarım kreide faizler yüzde 38-40 civarında 10 binlik mal al 14 öde

Öde öde bitmiyor valla mısır vermiştim 14 bin benim 55 bin babamın borcu vardı maşallah benimki 18 bin babamın ki 60 bin olmuş . Ben 15 bin babam 43 bin yatırdı kalanları seneye devrettik..
Sürekli artıyor nasıl bir sistem var yıllardır anlayamadım bu turlu bitiremedik

Öde öde bitmiyor valla mısır vermiştim 14 bin benim 55 bin babamın borcu vardı maşallah benimki 18 bin babamın ki 60 bin olmuş . Ben 15 bin babam 43 bin yatırdı kalanları seneye devrettik..
Sürekli artıyor nasıl bir sistem var yıllardır anlayamadım bu turlu bitiremedik

Tkk de bitmez boşuna uğraşma. Yeni dönemde inşallah başakkartları temizledikten sonra bende bitirmeyi planlıyorum.