Ziraat odaları ne iş yapar

Bence çiftçi için gereksiz hiç bir iş yapmayan ziraat odaları olmadan olmazmı???
Çiftçinin sırtından doyan doyana diyorum sadece :(
Mevcut düzende işlevleri bizler için daha ise yarar bir hale getirilebilir mi? Yararimiza birşeyler yapabilirler mi kafa yorulup aksiyon alınması lazım. Eğitim verebilirler bizlere mesela , bazı konularda inisiyatif ele alıp öncülük edebilirler mi? Vs vs düşünülmesi lazım

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Aslında iş yapmayıp saltanat süren adamların yerine çiftçi için çalışacak insanları seçsek bizim için çalışan, hakkımızı sözde savunmayıp eyleme döken bir gücü harekete geçirmiş oluruz. Şemsi dede gibi tipleri görmekten bıktım.

• Beğen
Tepkiler: bartu
Para ister yer yatar faydası yok köstek olmak için var
Ercan abi iyi bi trakkuluplu olarak bizim forumda kactane ziraat odasi baskani var abi bildigim kadariyla en eskilerdensin bizim forumda ziraat odasi baskani yoksa niye yok eger yoksa bu kadar buyuk bi forumdan niye biz bi ziraat odasi baskani cikaramiyoruz bence sahsi fikrim once bunu tartisalim bizim uyelerimuzden odalarda ilce tarimlarda mutlak olmaliki bizde devlet tarafinda guncel isleri takip edelim sadece ziraat odasi degil damizlik birligi sut birligi gibi

• Beğen
Tepkiler: onuredirne
Ercan abi iyi bi trakkuluplu olarak bizim forumda kactane ziraat odasi baskani var abi bildigim kadariyla en eskilerdensin bizim forumda ziraat odasi baskani yoksa niye yok eger yoksa bu kadar buyuk bi forumdan niye biz bi ziraat odasi baskani cikaramiyoruz bence sahsi fikrim once bunu tartisalim bizim uyelerimuzden odalarda ilce tarimlarda mutlak olmaliki bizde devlet tarafinda guncel isleri takip edelim sadece ziraat odasi degil damizlik birligi sut birligi gibi

Bu konu zamanında çok tartışılan bir konu idi.
Muhakkak bizim yazdığımızı okuyan bir ziraat odası yetkilisi vardır.
İçimizden biri neden olmasın ama hepimiz bir ayrı köy belde ildeyiz.
Bu konuyu kökünden çözmeden bu iş olmaz.
Burda insanlar tecrübe ve deneyimleri ile birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. İçimizden biri ziraat odası başkanı olsa o belki örnek olur bulunduğu bölgeyi örgütler yol gösterir vs.
Bu işe yukarıdan bir müdahale olmalı ki gerçi Tarımın her alanında çok zor zamanlar geçiriyoruz neye nere bakılacak belli değil.
Allah yardımcımız olsun.

Değerli abilerim kardeşlerim. Bence düşünceniz yanlış. Şöyle ki; ziraat odalarını nasıl kapattırırız değil nasıl çalıştırırız diye düşünmek gerekir. Bu şekilde rahat konuşuyorum çünkü Türkiye'deki sayılı ziraat odalarından biri bizde. İzmir Kiraz ziraat odası.
Yaprak tahlili
Toprak tahlili
Su tahlili
Vadeli ve hesaplı tohum satışı
Vadeli ve hesaplı gübre satışı
Vadeli ve hesaplı ilaç satışı
Ve tarımsal hizmetler
( NH Td75D&Case ih jx110 pro, gübre dağıtma, pnömatik mısır mibzeri, iki adet sıra bağımsız silaj makinesi, hububat mibzeri)
Ve dahası yolda. Yani demem o ki bastırın abi ağırlığınızı koyun.

• Beğen
Tepkiler: bartu
Değerli abilerim kardeşlerim. Bence düşünceniz yanlış. Şöyle ki; ziraat odalarını nasıl kapattırırız değil nasıl çalıştırırız diye düşünmek gerekir. Bu şekilde rahat konuşuyorum çünkü Türkiye'deki sayılı ziraat odalarından biri bizde. İzmir Kiraz ziraat odası.
Yaprak tahlili
Toprak tahlili
Su tahlili
Vadeli ve hesaplı tohum satışı
Vadeli ve hesaplı gübre satışı
Vadeli ve hesaplı ilaç satışı
Ve tarımsal hizmetler
( NH Td75D&Case ih jx110 pro, gübre dağıtma, pnömatik mısır mibzeri, iki adet sıra bağımsız silaj makinesi, hububat mibzeri)
Ve dahası yolda. Yani demem o ki bastırın abi ağırlığınızı koyun.

yıllardan beri faydasını çok gördük ancak piyasa ile hemen hemen aynı. Ha bir fiyat biçildimi hemen zam yapmazlar eyvallah. Ancak firmaların hibelerini kendilerine alındığı yıllardan beri söylenir dururlar. Tohum ilaç gibi ürünlerin eşantiyonları hep başkan ve çevresince dağıtıldığı söylenir. İlaç mümessili bir çok üyemiz vR aydınlatsınlar bizleri. Aldıkları aidatlar ile çalışanların maaşları ödendiğini düşünüyorum. Sizin ziraat odası nasıl olurda bu kadsr ekipman yapmış onu da anlamış değilim. Çğnkü bir çok ziraat odası parasızlıktan ağlaşırken. Başkanınızı takdir etmek lazım bence.