Hümik Asit Kullanimi

Merhaba arkadaslar.Biokimtarim in carrier markali humik asitinden alip topraktan dekara 2 lt olacak sekilde uygulamak istiyorum.Bidon fiyati 180 tl.Birde klimaks in 100 tl ye humik asiti var bitkisel kaynakli bu urun nasildir kullanirsam fayda gorurmuyum. Daha önce hic kullanmadim.Sizce icerigine gore fiyati nasil veya daha uygun ve yararli urunler varmidir.

İcerik organik madde %5 ,humik+fulvik asit %15,suda cozunur potasyumdioksit %2,ph %11-13,uretimde kullanilan hammadde leonardit. IMG_20181004_185456.jpg

Merhaba arkadaslar.Biokimtarim in carrier markali humik asitinden alip topraktan dekara 2 lt olacak sekilde uygulamak istiyorum.Bidon fiyati 180 tl.Birde klimaks in 100 tl ye humik asiti var bitkisel kaynakli bu urun nasildir kullanirsam fayda gorurmuyum. Daha önce hic kullanmadim.Sizce icerigine gore fiyati nasil veya daha uygun ve yararli urunler varmidir.

İcerik organik madde %5 ,humik+fulvik asit %15,suda cozunur potasyumdioksit %2,ph %11-13,uretimde kullanilan hammadde leonardit.Ekli dosyayı görüntüle 31352

İçeriğe bakılırsa bu fiyata değmez. Ya humikcan gibi kaliteli kendini ispat eden bir ürün kullanın ya da kendiniz 5'te bir fiyatına bu ürün kalitesinde kendi humik asitinizi yapın. Youtube'da bazı videolar var.

Doğancan kardeşimin humikcan adlı ürünü gerçek leonarditten yapılmakta. Bu ürünler ise bildiğin bitkisel yani şeker pancarı veya benzer ürünlerden elde ediliyor. İşe yaramaz bir ürün. Boşuna 100 tl verme. hatta 10 tl bile verme. Emeğe yazık.

Doğancan kardeşimin humikcan adlı ürünü gerçek leonarditten yapılmakta. Bu ürünler ise bildiğin bitkisel yani şeker pancarı veya benzer ürünlerden elde ediliyor. İşe yaramaz bir ürün. Boşuna 100 tl verme. hatta 10 tl bile verme. Emeğe yazık.
Nerden biliryosun ișe yaramadığını.Bu ürün kaliteli ise ve sen birisine bu ürünü kötüleyip almamasını sağlarsan firmanın hakkına girersin.Ayrıca diğer ürünü attığınız yer ile aradığınız yerlerini resimlerini atında farkı görelim.

İcerik organik madde %5 ,humik+fulvik asit %15,suda cozunur potasyumdioksit %2,ph %11-13,uretimde kullanilan hammadde leonardit.Ekli dosyayı görüntüle 31352
Fiyatı yüksek.Kalitesini kullanmadan bilemezsiniz.Ben her zaman granül hümik asit kullandım.Her zamanda granül hümik asiti tavsiye ettim.Taban gübresiyle beraber uygulama yaptığımızda çok faydasını gördük.Bu ürünün dekara maliyeti 18 tl ye geliyor.18 tllik granül hümik asit alıp taban gübresiyle beraber verirseniz çok güzel olur.Farkındaysanız bir ürünün reklamını yapmıyorum.Neden dolgu maddesi su olan bir ürünü tercih edeyim?
Granül hümik asittede kalitesiz olanlar var.Almak isterseniz granül hümik asitte olmasını gereken özellikleri söylerim.Ona göre alıp kullanırsınız

Fiyatı yüksek.Kalitesini kullanmadan bilemezsiniz.Ben her zaman granül hümik asit kullandım.Her zamanda granül hümik asiti tavsiye ettim.Taban gübresiyle beraber uygulama yaptığımızda çok faydasını gördük.Bu ürünün dekara maliyeti 18 tl ye geliyor.18 tllik granül hümik asit alıp taban gübresiyle beraber verirseniz çok güzel olur.Farkındaysanız bir ürünün reklamını yapmıyorum.Neden dolgu maddesi su olan bir ürünü tercih edeyim?
Granül hümik asittede kalitesiz olanlar var.Almak isterseniz granül hümik asitte olmasını gereken özellikleri söylerim.Ona göre alıp kullanırsınız
Mehmet kardeşim bahsettiğiniz "granül hümik asit " granül leonardit den farklı bir urun mü? Farklı ise kuru tarımda uygulaması ve maliyeti nasıl acaba?

Satan kisi tanidigim.Onun tavsiyesi uzerine bu urunu almayi dusunuyorum.Kendisi 3 yildir taban gubresiz ekiyor topraktan en az 2 litre bu urunu uyguluyor ve aldigi verimdende memnun.Ben 2 bidon alip 30 dekar tarlama kullanacagim.Taban gubresi olarak analiz sonucuna gore 16-20kg arasi amonyum sulfat kullanacagim.

Bitkisel kaynaklı humik asit leonarditten elde edilen humik asit gibi değildir. Faydaları işe yararlılıkları farklıdır. O yüzden orjinal leonarditten elde edilmiş ürün kullanın. Üzerinde bitkisel diyorsa almayın.

Mehmet kardeşim bahsettiğiniz "granül hümik asit " granül leonardit den farklı bir urun mü? Farklı ise kuru tarımda uygulaması ve maliyeti nasıl acaba?
Evet aynı olduğu söylenemez.İçeriğinden bir miktar amonyum azotu ve toprakta hızlı çözünmesiyle (ham leonardite göre) fark yaratır.Ayrıca bazen etikette yazan olan bazende yazmayan aminoasitler içerirler.Hammadde kaynağı bütün hümik asiterde olduğu gibi leonardittir.O yüzden madenden çıktığı gibi granül hale getirilip satılan ürünler varki genelde yerli ürünlerdir.Bu ürünlerden yerine işlenmiş olan kullanmak daha makbul olur.20 kg lik torbalar 50 tlden eski fiyattan satıyoruz.Dekara 5-10 kg arası atabilirsiniz.Dövizden dolayı bayiye göre fiyat çok değişiklik gösterebilir.Uygun bulursanız kullanmanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: ayna_vatan
İçerik olarak benim aklımdaki soru işareti şudur. Organik madde ile leonarditteki toplam humik fulvik asit arasında neredeyse başa baş bir oran vardır. Bu üründe 1/3 oranında organik madde var. Bu içerik bu fiyata göre çok düşük. Dediğim gibi gidip piyasadan en kaliteli %80 üzeri toplam humik fulvik asit içerikli leonarditten 50 kg'mını kargo dahil 150 TL'ye alabilirsin. 100 TL potasyum hidroksit tutar. Gerekli koruyucu önlemleri alarak ve videolardaki talimatlara uyarak 150 litreye en az bunun kalitesinde humik asit yaparsınız. Yani 250 tl harcayarak öbür üründen 1.300 TL değerinde ürününüz olur.

• Beğen
Tepkiler: sarikentliyiz
Nerden biliryosun ișe yaramadığını.Bu ürün kaliteli ise ve sen birisine bu ürünü kötüleyip almamasını sağlarsan firmanın hakkına girersin.Ayrıca diğer ürünü attığınız yer ile aradığınız yerlerini resimlerini atında farkı görelim.

https://seyhankimya.net/ekim-öncesi-uygulamalar buraya tıklayın. Ekim öncesi ve yaprak uygulamalarındaki farkları görebilirsiniz. Ben meyve ağaçlarına kullandım faydasını gördüm. Üstelik mevcut ürünlere göre daha uygun fiyata.

https://www.trakkulup.net/showthrea...lisme-sureci?p=1139929&viewfull=1#post1139929 buda bizzat çiftçi tarafından paylaşılmış görsel asarcıklı ramazan abiye ait.
Demek istediğimi anlamadınız.Arazinin bir yerine uygulanır bir kısmına uygulanmadan faydası olup olmadığı kontrol edilir.Ayrıca leonardit menşeli hümik asit yapraktan uygulanmaz.Hümik asit bitkiyi değil toprağı çalıştırır.Humikcan ve başka markaları yapraktan dediğim gibi deneyenlerle konustugumda kayda değer bir fark yaratmadiklarini söylediler.Ama siz bir ürünün içine üre azotu,çinko veya gibberelic asit koyarsanız bitkide fark görürsünüz.