Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123
45 sonuçtan 31 ile 45 arası gösteriliyor

Ben de Çanakkaleliyim ilkbahar TN75DA aldık ithal serisi bu traktörler de bayla için çok uyumlu Konya ve Eskisşehirde bolca görünmekte.16 vites olduğu için balyada 6 adet vites seçeneği oluyor.Klima kabin ve ön fren standart temizinden bulabilirsen tavsiye ederim ayrıca yola giderken çok seri 50 Km/h yapıyor.

mst uyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı rdvnbzgc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Çanakkaleliyim ilkbahar TN75DA aldık ithal serisi bu traktörler de bayla için çok uyumlu Konya ve Eskisşehirde bolca görünmekte.16 vites olduğu için balyada 6 adet vites seçeneği oluyor.Klima kabin ve ön fren standart temizinden bulabilirsen tavsiye ederim ayrıca yola giderken çok seri 50 Km/h yapıyor.
    Öncelikle memnun oldum abim TN serisini biliyorum güzel traktör bi abide vardı bahçe serisi yakıtı yıldırdı beni diyordu ve o sıfır almıştı kendinden başkası binmez

İSMAİL TUTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gelen gideni aratır Mesut usta, yaptır bir kabin gitsin. 66 ayarında bir motor kolay kolay gelmez bir daha.

ismailozmen74, mst uyk teşekkür etti.

Alıntı İSMAİL TUTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelen gideni aratır Mesut usta, yaptır bir kabin gitsin. 66 ayarında bir motor kolay kolay gelmez bir daha.
    Haklısın 66 serisi tarif edilemez dediğin gibi bi kabin devam teşekkür ederim

ismailozmen74 teşekkür etti.

aaysberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mst uyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamın aleyküm uzun zamandır yoğun iş koşturmasından giremiyorum foruma gelelim konuya
    Şimdi bildiğiniz üzere elimde 96 model Fiat 8066 DT var çokta memnunum yakıt çekiş çok güzel arıza desen şeytan kulağına yok desem yeri bi eksiği kabin malum balya Makinesi çalıştırıyorum toz mahvediyor insanı şimdi 8066 ya kabin taktırayım diye düşündüm döşeme falan toz almayacak şekilde 5-6 bin e bu seferde içerisi hamam gibi olacak klima desen ıvırı zıvırı 10 bin
    Erkunt hiç aklımda yoktu fanatik bi Fiat çıyım erkunt 80.4 Amcamoğlunda var son zamanlarda kullandım güzel makina erkunt satan bayideki abi köye geldikçe babama abi verelim sanada bi 80.4 erkunt kabinli rahat et diyormuş geçen akşam köyde kahvede banada bi teklif etti ben boşver abi dedim tabi ben boşver deyince fiyat falan vermedi üstelemedi yani sonra köyden bi abiyle haber yollamış 8066 ya 70 bine tutuyorum 2018 erkunt 80.4e kabin klima 12+12 vereyim demiş SİZ OLSANIZ?
    80 66 yi efsane yapan nedir yada cnh gurupta eski yeni modellerde iyi diye tabir ettigimiz traktorlerdeki fark nedir once bunu dusunmek gerek yerli nh olsun case olsun yerli kendi uretim motor kullaniyor memnun olanda var olmayanda var ama bir iveco motorlu 8066 60 66 gibi ttaklorlerden memnun olmayan yok anahtar degdirmeden 5000 saatleri geciyor
    Puf nokta avrupa iveco motor ve uyumlu sanzuman
    Cnh de ithal avrupa serilerinin ikinci elleri isinizi cok daha iyi gorecegini dusunuyorum yada guzel bir kabin ile masrafsizca kiralla yola devam.

2011 den buyana erkunt 80.4 lüks kullanıyorum.tarlada ve yüklü inişte 80-66 yı bozar.Fakat rampa yukarı baya hantal kalıyor.Şu an 3000 saatte sadece debriyajdaki küçük bir pim yüzünden 2 gün sanayide yattı onun haricinde anahtar değmedi.Kliması zayıf.Yakıtı çok ideal.Yalnız benimki biraz hararetli çalışıyor.
    Fakat deüiştirirseniz bence tercihinizi ithal bir model veya erkunttada 90 lığın üstündeki modelleri almanızı tavsiye ederim.

Ercan AYKUŞ teşekkür etti.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı MF-5450 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 den buyana erkunt 80.4 lüks kullanıyorum.tarlada ve yüklü inişte 80-66 yı bozar.Fakat rampa yukarı baya hantal kalıyor.Şu an 3000 saatte sadece debriyajdaki küçük bir pim yüzünden 2 gün sanayide yattı onun haricinde anahtar değmedi.Kliması zayıf.Yakıtı çok ideal.Yalnız benimki biraz hararetli çalışıyor.
    Fakat deüiştirirseniz bence tercihinizi ithal bir model veya erkunttada 90 lığın üstündeki modelleri almanızı tavsiye ederim.
    Traktöre 74 derece termostat tavsiye ederim.
    Arka aks ve traktör ağır olduğu için toprak işlemede çeki kuvveti gayet yerinde fakat arkadaş balye de çalışıyor.

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Traktöre 74 derece termostat tavsiye ederim.
    Arka aks ve traktör ağır olduğu için toprak işlemede çeki kuvveti gayet yerinde fakat arkadaş balye de çalışıyor.
    Düşük derecede açılan termostatlar çekişi düşürüyor.

80 66 nın yanında başka traktör var mı?
    Yoksa 70 Lüks tek çeker klimalı kabin 45 bin civarı bulunur ya da 70 e
    40 bin üzerine istiyolarsa biraz daha dişinizi sıkın 70 lik alıp deneyin 70lik e kullanan vardı yakıttan çok memnundu.
    70 lüks 4×4 80 66 nın çektiği ekipmanı 1 vites yavaş çeker ama çeker
    Yani demek istediğim deneyip görün beğenirseniz memnun kalırsanız 80 66 verirsiniz ya da vermeden para biriktirirseniz 100lük lüks alırsınız
    80 66 nın birçok parçası td ile aynı ama kalite farkı var.piyasadan belli her şey.
    Yerlinin en iyisi erkunttur kalite olarak.
    Bu arada e serisi 33 km lüks seri 40 km hız yapar

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı MF-5450 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşük derecede açılan termostatlar çekişi düşürüyor.
    285S üzerinde 82,74,60 ve boş termostatları denedik.Balye bağlamada yazın boş kullanım bile gerekebiliyor, kışın 82 derece, bahar aylarında 74 derece daha kullanışlı olur.Çekişi fazla etkilemez, fakat yol yakıtını arttırır.İş yakıtları aynı olur.
    Mazot pompası ve LDA ayarlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var.Yakıt, enjektör, filtreler v.s. de etkiliyor olabilir.

Alıntı FEBRUCCİNİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 66 nın yanında başka traktör var mı?
    Yoksa 70 Lüks tek çeker klimalı kabin 45 bin civarı bulunur ya da 70 e
    40 bin üzerine istiyolarsa biraz daha dişinizi sıkın 70 lik alıp deneyin 70lik e kullanan vardı yakıttan çok memnundu.
    70 lüks 4×4 80 66 nın çektiği ekipmanı 1 vites yavaş çeker ama çeker
    Yani demek istediğim deneyip görün beğenirseniz memnun kalırsanız 80 66 verirsiniz ya da vermeden para biriktirirseniz 100lük lüks alırsınız
    80 66 nın birçok parçası td ile aynı ama kalite farkı var.piyasadan belli her şey.
    Yerlinin en iyisi erkunttur kalite olarak.
    Bu arada e serisi 33 km lüks seri 40 km hız yapar
    8066 nın yanında başka traktör yok ama bi tane 54 c junior yada 240 hattat düşünüyorum ben erkunt ikinci el almam abim sıfırında sorun çıkıyormuş ikinci ele hiç girmem daha önce hiç kullanmadığım bi marka Fiat desen tamam 89 modeline bile gözüm kapalı alırım kullanan arkadaşların çoğu şikayetçi benim 8066 dan bi şikayetim yok sadece kabin tek derdim tek çeker traktör istemem balya işi yapıyorum dik arazide makina itiyor arkadan 8066 ya biraz daha bekleyip güzel bi kabin işi yapıcam abi yada piyasada tutulan bi traktör bakalım zaman gösterecek

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    285S üzerinde 82,74,60 ve boş termostatları denedik.Balye bağlamada yazın boş kullanım bile gerekebiliyor, kışın 82 derece, bahar aylarında 74 derece daha kullanışlı olur.Çekişi fazla etkilemez, fakat yol yakıtını arttırır.İş yakıtları aynı olur.
    Mazot pompası ve LDA ayarlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var.Yakıt, enjektör, filtreler v.s. de etkiliyor olabilir.
    Bizde steyr dan 83 lüğü söküp 74 taktık pek randıman vermemişti.Fabrikadaki mühendislerin vardır heralde bir bildiği.

muhammed85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence 2001 veya 2002 model orijinal kabinli 8066 tıyla takas edin hem kuyruk milinde 750 devirde var ve 540 dan daha ekonomik inanması zor ama dahada rahat çalıştırıyor

85 E+ al yolda az yakıyor 80.66 yı da aratmaz

Herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum yapmış olduğunuz yorumlar için güzel düşünceleriniz için kullanan arkadaşlar eksi yünlerini söyledi uyardı kimse yoğurdum ekşi demez ama yinede sizler açık açık eksi yönlerini arıza yaptığı parçalarını söyledimiz bi pim için traktör bölündü iki gün serviste yattı dedi herşey için teşekkürler ben kararımı verdim bi kabin için en az 40 bin üste para vermeye değmez bide sıkıntıları var arıza teferruat falan ben 80-66 ile yola devam edicem ne varsa eskilerde var 80-66 ya sımsıkı sarılıp macera aramıycam

Sayfa 3/3 BirinciBirinci 123