20 SIRALI DİSKLİ HUBUBAT MIBZERİ TAVSİYESİ TARIMÖZ MÜ ÖZDUMANMI ?

Merhabalar hububat mibzeri alma aşamasındayız kooperatifte Özduman ve Tarımöz gorduk diskli 20 sırali olucak biraz inceledik karar veremedik kullananlar veya yakininda kullanan olanlar saglamlik malzeme kalitesi kirilma bukulme veya herhangi bir ariza cikarmamasi yonunden ayni zamandada agir tavda sert yerlerde ekimi ekim homojenligi acisindan en uygun hangi marka önerirsiniz ?

Merhabalar hububat mibzeri alma aşamasındayız kooperatifte Özduman ve Tarımöz gorduk diskli 20 sırali olucak biraz inceledik karar veremedik kullananlar veya yakininda kullanan olanlar saglamlik malzeme kalitesi kirilma bukulme veya herhangi bir ariza cikarmamasi yonunden ayni zamandada agir tavda sert yerlerde ekimi ekim homojenligi acisindan en uygun hangi marka önerirsiniz ?
Sakalak diskli

Peki neden sakalak ?
Tarım öz benden önce babam kullandı tepsi araları zamanla laskalisiyor Alparslan kullandık eşek ölüsü gibi motoru çok tutuyor ozdumana gelince tabi yenisini bilmem incelmedim burada birinde var 2007 model disk arası çok dar kesek ot az bir nemde çalışmıyor
Sakalaga gelince baskısı süper sert zeminde iyi batıyor disk tepsi burç bağlantı yerleri sağlam otlu ve taşlı yerlerde toplamaz eker motoru yormuyor 20 teplisi sakalagin 60hp traktör toprak tavinda iken çekiyor 18 Alparslan ile çıkamadığı mız yeri 20li sakalak ile çıkıyor bunlar benim gözlemlerim şuan elimizde 20li sakalak var memnunum vede tavsiye ederim IMG_20181010_175032.jpg

Tarım öz benden önce babam kullandı tepsi araları zamanla laskalisiyor Alparslan kullandık eşek ölüsü gibi motoru çok tutuyor ozdumana gelince tabi yenisini bilmem incelmedim burada birinde var 2007 model disk arası çok dar kesek ot az bir nemde çalışmıyor
Sakalaga gelince baskısı süper sert zeminde iyi batıyor disk tepsi burç bağlantı yerleri sağlam otlu ve taşlı yerlerde toplamaz eker motoru yormuyor 20 teplisi sakalagin 60hp traktör toprak tavinda iken çekiyor 18 Alparslan ile çıkamadığı mız yeri 20li sakalak ile çıkıyor bunlar benim gözlemlerim şuan elimizde 20li sakalak var memnunum vede tavsiye ederimEkli dosyayı görüntüle 31550
Bu arada yağmur yağarken ekiyoruz 20dk yağdı ve durmadan devamEkli dosyayı görüntüle 31552IMG_20181010_180227.jpg

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin
Bu arada yağmur yağarken ekiyoruz 20dk yağdı ve durmadan devamEkli dosyayı görüntüle 31552Ekli dosyayı görüntüle 31553
Kullanici yorumlari cok onemli tabi simdi ben ozdumani inceledim disk aralarini baya acmislar tikama yapcak gibi durmuyor tarim ozde bizim eskisehirde cok tutuldu ama ben esas olarak dediginiz gibi camurda otta tikama yapmayacak guzel baticak ivir zivir arizalarla ugrastirmayacak kirigi cikigi yamulmasi bukulmesi olmayip homojen tohum ekebilecek olmasi lazim sakalagin guzelligini bi kac kisiden duydum yorumunuz icin tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Tarimozun 2005 modelini kullaniyorum diskler capraz tarlayi tekrar islemis gibi yapiyor.Tikanma falan olmuyor ben memnunum.Komsumuz senelik 2000 dekar yer ekiyor hem sakalak hemde tarimoz mibzerleri var tarimoz daha guzel diyor.Alacaksaniz eger capraz diskli mibzer alin en agir sartlarda bile kolay kolay tutukluk yapmaz.IMG_20181007_115123.jpg

Tarimozun 2005 modelini kullaniyorum diskler capraz tarlayi tekrar islemis gibi yapiyor.Tikanma falan olmuyor ben memnunum.Komsumuz senelik 2000 dekar yer ekiyor hem sakalak hemde tarimoz mibzerleri var tarimoz daha guzel diyor.Alacaksaniz eger capraz diskli mibzer alin en agir sartlarda bile kolay kolay tutukluk yapmaz.Ekli dosyayı görüntüle 31558
Inceledigimde bende farkettim capraz duruyor diskler hatta ozdumanla yanyanaydi mibzerler ozdumaninkiler düz tarimozun capraz diskliydi bariz belliydi hatta dedim bunlar neden diskaro gibi diye ekimi tikama durumu nasil iyimidir ?

Inceledigimde bende farkettim capraz duruyor diskler hatta ozdumanla yanyanaydi mibzerler ozdumaninkiler düz tarimozun capraz diskliydi bariz belliydi hatta dedim bunlar neden diskaro gibi diye ekimi tikama durumu nasil iyimidir ?
Ben ve koyumde tarimoz kullanan ciftciler mibzerden cok memnunlar.Dedigim gibi capraz sini olmasinin avantaji tarlayi ekerken diskaro gibi bidaha isliyor birazda hizli giderseniz tohumun acikta kalma sansi hic yok.Kolay kolay tikanmiyor.Ben kullanicisi olarak tavsiye ederim.