Döviz borcunun tl ye donusturulmesi

Arkadaşlar malum ülke ekonomik olarak gerek dışarıdan gerek se başka sebeplerden ötürü tl döviz karşısında çok değer kaybetti ve döviz yükseldi.malum ülkemize yüz e dışından giren tarım urunlerinde de traktör biçerdöver mak8na ve teçhizatlarda döviz borcu olanlar var. Biçer döver alıp euro borcu olan biri olarak borçlarınizi tl ye göre düzenleme yaptınız mı. Devletin çıkarmış olduğu tl koruma kanunu na göre döviz borcu olanlar devletin belirlediği kur üzerinden tl olarak.evraklarini yeniden düzenleme.kanunu geldi bu kanuni hakkını bilen yada böyle borcu olup bilgi almak isteyen özelden yazabilir yardımcı olayım.

Cumhurbaşkanlığı 85 nolu kararnamesi var orada acil ve net euro yada dolar borcu tl ye dönecektir diyor ve 6 ekim de resmi gazetede yayınlanan tebliğ var orada da kur belli o kur üzerinden evraklar yada senetler tekrar tl üzerinden hesaplanacak diye kanun var bu kanuna uymamanın cezası da 6 bin tl ile 50 bin tl arasında idari para cezasi

Arkadaşlar malum ülke ekonomik olarak gerek dışarıdan gerek se başka sebeplerden ötürü tl döviz karşısında çok değer kaybetti ve döviz yükseldi.malum ülkemize yüz e dışından giren tarım urunlerinde de traktör biçerdöver mak8na ve teçhizatlarda döviz borcu olanlar var. Biçer döver alıp euro borcu olan biri olarak borçlarınizi tl ye göre düzenleme yaptınız mı. Devletin çıkarmış olduğu tl koruma kanunu na göre döviz borcu olanlar devletin belirlediği kur üzerinden tl olarak.evraklarini yeniden düzenleme.kanunu geldi bu kanuni hakkını bilen yada böyle borcu olup bilgi almak isteyen özelden yazabilir yardımcı olayım.
Leasing şirketleri daha öncedende isteyene TL ile satış yapıyordu ama faiz oranı çok yükseliyor döviz kurundaki artış leasingin faizinden az oluyordu.Şimdide TL ye dönerse yüksek faiz olabilir.

Leasing şirketleri daha öncedende isteyene TL ile satış yapıyordu ama faiz oranı çok yükseliyor döviz kurundaki artış leasingin faizinden az oluyordu.Şimdide TL ye dönerse yüksek faiz olabilir.
Şimdiki kanun hepsini bağlıyor sonuçta euronun aşırı güçlenmesi var senin 30 bin euro borcum 120 bin ken şu anda 30 bin euro boc 210 bin tl ye cıktı arada 90 bin fark var devlet bu aradaki farkı odetmemek için kanun cikardi

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Leasing firması ile bir kez daha görüştüm kesinlikle kapsamıyor dediler. Döviz olarak kasko ödemelerim vardı döviz olarak tahsil ediyorlar. Ya firmada bir sıkıntı var yada kararnamede kaçırdığımız açık bir nokta var.

Leasing firması ile bir kez daha görüştüm kesinlikle kapsamıyor dediler. Döviz olarak kasko ödemelerim vardı döviz olarak tahsil ediyorlar. Ya firmada bir sıkıntı var yada kararnamede kaçırdığımız açık bir nokta var.
Yarın bizim firmanın hukuk işlerine konuyu unutmaz İsem yarin soracağım. Çünkü bizim firmanın da euro ile anlaşma yaptığı firmalar var bu firmalar ürünleri TL bazında almak istiyordu. Bu tarz mail yazısmalari gördüm fakat ilgilenmemiştim. Sonuç ne oldu bakalım. Lütfen unutursam özelden mesaj atınız. Selamlar

Dolar bazından bir şey almak artık o kadar kolay değil maalesef. Aksine tl üstünden almak daha mantıklı. Geçenlerde bende bir traktör daha buldum. Gürcistandan getittirme işlerini arıyorum. Şu anda Gürcistan larisi 2.46 umuyorum ben işlemleri yapana kadar düşer. Buradan gürcistan larisini takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/doviz/gurcistan-larisi/ Şans dileyin arkadaşlar bana.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin