John Deere'in Parça Fiyatları Cep Yakıyor!

02.01.2016
2,334
3,121

Görüntüdeki arka yağ çıkış başlığı 50-60 lira olması gerekirken john deere servisinde 360 liraymış ve bir indirimle 320 liraya değiştirdik.

Ya bir gün önemli bir parçasında sorun çıkarsa...işte o zaman vay halimize!

Geçen yıl ayna fiyatını sordum, demir aksamıyla beraber 750 lira dediler. Dörtlü sinyal düğmesi aynı yıl 50 liraydı. Şimdi kim bilir ne kadar...?
Önümüzdeki yıl Case Ih JX-C serisiyle bir takas düşünüyorum.

Motor şanzuman vs parçaları da pahalı ama bu kadar değil yani şöyle söyleyeyim 1 hafta önce nh tt55 olan komşum 2000tl ye baskı balata değiştirdi aynı yerde ben 2700 tl ye orjinal baskı balata değiştirdim. Ama böyle abuk subuk parçalar garip bir şekilde pahalı.. rops u bağlayan 2 adet pim var tanesi 75 tl demişti :). Hidrolik jaklarını kestirip eski sisteme çevirttim halkayı itip takıyorum artık sende öyle yap.
Ayrıca parçaların TR üretimi olanları var fiyatları uygun. Bafra traktörün sitesini incele

Aynı valf 125 tl

Ekim zamanı yaklaştığı için araştırma fırsatım olmadı. Ama parçaları aşırı derecede pahalı. Hani Alman serisi (R) olsa, o konfora ve o rahatlığa değer. Ama hindistan serileri için yüksek parça fiyatları beni endişelendiriyor.

Önümüzdeki yıl büyük ihtimal traktörü değiştireceğim. ikinci el olarak eski 5R serileri 5090-5100 150 bin lira civarı. Ya bu serilerden bir tane alırım ya da Case ih Jxc serisi alırım, hayırlısı artık.