Tarla sürüm fiyatları..

Dışarı iş yapsak ektiğimizden çok para kazanacağız yanlışmıyım??
Ben 10 senedir yapiyom o işi hicte disardan gorundugu gibi para birakmiyo gunluk 500 lira kar kalsa bile bi ariza oldumu 3 4 günluk kazanc gidiyo bi yağ degisimi icin en az 40 dekar yer surmen lazim senede kac dekar iş ayarlayabilirsinki zate ben gecen sene 250 dekar surme tirmik ekim işini 55 liraya yaptimdi yaptim işe bakiyom kazandim paraya o riske girilmez bu fiyatlara

Ben 10 senedir yapiyom o işi hicte disardan gorundugu gibi para birakmiyo gunluk 500 lira kar kalsa bile bi ariza oldumu 3 4 günluk kazanc gidiyo bi yağ degisimi icin en az 40 dekar yer surmen lazim senede kac dekar iş ayarlayabilirsinki zate ben gecen sene 250 dekar surme tirmik ekim işini 55 liraya yaptimdi yaptim işe bakiyom kazandim paraya o riske girilmez bu fiyatlara

Case farmal 75C
Servisten
Motor yağ filtresi
Şanzıman yag filtresi
Mazot filtresi toplam 290 lira.
2 bidon 10-30 shell rimula en kaliteli yağ 20+20=40 litre
15-40 castroll motor yagi 10 Litre hepsi
1100 lira tuttu.
Bunlarida hesaba katmak lazim

Agacım ben zaten onu kastetmedim. Kendimize eksek bile 100 dönüm yer geçen sene gibi bir sene yaşarsak zarar ediyoruz. Dışarı iş yapmış olsan daha karlı demek istedim. Yoksa tabiki bilinmedik arızalar sende se olsa çıkacak başkasına da olda yine çıkacak. Ben bu arıza işini şansa bağlıyorum her zaman. Çok şükür bu sezon büyük arızalr yaşamadık. Ama bunu birazda makinene ne kadar ilgi ve alakanla da bağı var. Çifte girdiğim zaman motoru dinlemek lazım. Ne diyor o belli ediyor kendini. Neyse konu kaymadan 104 dönüm yer ektim maliyeti aşağıda daha üst gübre pas kökboğaz ve biçimler ekli değil. Geçen sene 100 dönümden 25 ton mal aldım 24 lira para aldım. Bu sene umut kapısı yine ektik hayırlısı bakalım. IMG_7469.JPG

biz bu sene toplamda 50 dönüm yem bezelyesi buğday ve yulaf ektirdik,hepsi önce sürüldü tırmık çekildi ekim ve merdane çekildi,
dönümü 100 tlden ödeme yapıldı.azdır çoktur bilemem,tarlalar çok uzak değil,traktörümüz olmadığı için seneyede bu şekilde ekim yaptıracağız bakınca çokmuş gibi geliyor ama arızası ekipmanı hesaba koyarsam 50 dönüm için bana makul geldi,önümüzdeki yıl işlediğimiz araziyi 100 dönüme çıkarabilirsek bir traktör alacağız inşallah.