İRTEM 2750 TOHUM GUBRE AYARİ HK.

25.07.2017
711
1,010
37
KIRKLARELI

Arkadaslar ve sevgili abilerim irtem 2750 mibzer tohum gubre ayari hakkinda desteginize ihtiyacim var tohum ve gubre icin 25kg civari atim yapabilmek icin klapa ayari ,plastik klapalari ve sanziman ayari nasil olmali servis alt klapalarin 2.kademede plastik klaplarin 2.kademede sanzimanin 55te olup 20tur tekerlek cevirmenin ardindan alinan tohum yada gubrenin 8ile carpimi sonucunda 1 dekara atacak tohum ve gubrenin kg degerini bulacagimizi soyler deneyenler yanilanlar dogruyu bulanlar yardimci olabilirmi???( tabiki tohum farki ve kullanilan gubre cesiti bu ayari degistirebilir ) IMG_20180318_161825.jpg

ya aslinda bu is bu kadar karmasik degil.. hatta cok basit. surgu kapaklarini son ac klape ayarini da 1 veya sifira getir. sonra mibzer ureticine o modelin 100 m2 alan icin tekerlek turunu sor.. mesela bende hms miyawdisc23 var 13.7 tur cevirerek ayar yapiliyor. yani kat sayi mat sayi kullanmiyorum gayeete net atim yapiyor.

Sürgüleri sonuna kadar açabilirsin . Klapalar buğday 1-2 , arpa icin 1 kademe daha yükselt . 20 tur çevir toğumu tartıp tabloda yazan çarpan ile hesaplandığında dekara atacağı toğum miktarının 1/10 sonucunu görmüş olursunuz .
Şanzıman ayarı her değişim hareketinde 0 değerine en başa alınıp tekrar skala üzerinde istenen değere getirilir .

Sürgüleri sonuna kadar açabilirsin . Klapalar buğday 1-2 , arpa icin 1 kademe daha yükselt . 20 tur çevir toğumu tartıp tabloda yazan çarpan ile hesaplandığında dekara atacağı toğum miktarının 1/10 sonucunu görmüş olursunuz .
Şanzıman ayarı her değişim hareketinde 0 değerine en başa alınıp tekrar skala üzerinde istenen değere getirilir .
Ustadim kafama takilan su carpan sayisi servis 8le carp diyor kimi videolarda yada sizin paylasiminiza gore 10ile carpmaliyim

Bende baktım kullanma kılavuzundan katsayı 8
Yan taraftaki klape 2 de olsun buğday ekiminde
Sürgü kapaklarıda en sona çekip bir tane aşağı gidecek kademe 2 yani
Tohum kabı var arkada ayrıca çıkarıp onunla tartım yapın