Hattat 285 s de pulluk la tarla sürerken hassasiyet ayarı

285 s hattat da pullukla tarla sürerken hassasiyet ayarı nerden nasıl yapılır benim bildigim hassasiyet ayarını traktör orta koldan alır baska bir ayar yapmaya gerek yoktur dogrumu bu ? Yardımcı olursanız swvinirim saygılar arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: yetkin19
Bu soruyu cevaplayabilmemiz için ilk önce traktörünüzün hidrolik sistmini bilmemiz lazım hassasiyeti ortadan mı alıyor yoksa hidrolik kollardan mı eğer ortadan alıyorsa pullukla tarla sürerken ortadaki deliklerden alttakine takarsanız hassasiyet daha fazla yapar eğer kollardan alıyorsa sadece içerden ayar yapmanız yeterli...

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci
Bu soruyu cevaplayabilmemiz için ilk önce traktörünüzün hidrolik sistmini bilmemiz lazım hassasiyeti ortadan mı alıyor yoksa hidrolik kollardan mı eğer ortadan alıyorsa pullukla tarla sürerken ortadaki deliklerden alttakine takarsanız hassasiyet daha fazla yapar eğer kollardan alıyorsa sadece içerden ayar yapmanız yeterli...
Traktör 285 s hattat

Canlı bile görmediğim bir traktör [emoji4]traktörün arka tarafının ve kabin içinde hidrolik kısmının fotoğrafını yüklerseniz yardımcı olmaya çalışırım...
Traktör buda müsait bir zamanda hidrolik ve kabin icerisinide goruntülerim IMG_20180708_175517.jpg

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
285 s hattat da pullukla tarla sürerken hassasiyet ayarı nerden nasıl yapılır benim bildigim hassasiyet ayarını traktör orta koldan alır baska bir ayar yapmaya gerek yoktur dogrumu bu ? Yardımcı olursanız swvinirim saygılar arkadaşlar.
Koltuk taraftaki kolu nakliye işlerinde indir kaldır kullanıcaksın

Çamurluk tataftakini de arazi işlerken kullanıcaksın hem derinlik hem hassasiyeti ayarlarsın o koldan

ekstra hassasiyet için orta kolu bağladığın deliklerden yapabilirsin en üst delik hafif topraklarda kullanıcaksın en alttakide en ağır toprakda kullanırsın bizimkiler genelde ortada duruyor nadiren alt veya üst deliğe takıyoruz topragın ve arkadaki ekipmanın durumuna göre değişir. Orta kolu doğru takarsan maksimum verim alırsın

Murat kardeş bende de var 285 hattat içteki kolu devamlı pompalama yani mavi bölgede tutacaksın dıştaki kolu da istediğin derinliğe göre ayarlayacaksın orta kolu da orta deliğe tak bence geriye sadece e-lift ile indir kaldır kalıyor zaten hassasiyeti gayet iyi dediğimi yap anlarsın.
Devamlı pompalama yazan kısımda tutarsanız pompa aşınır , arıza verir.
İçteki kol taşıma konumunda tutulur, dıştaki kol çeki bölümünde tutulur.
Traktör zorlandığında dıştaki kol biraz yukarı kaldırılarak tekrar çeki pozisyonuna getirilir ve bir üst derinlikte ekipman çalışmaya başlar.
Ekipmanı salmak gerektiğinde dış kol aşağı konuma çekilir , seviye yakalanınca tekrar çeki konumunda hassas kolu çekilir.
Pullukta genelde arkadaki deliklerden en üsttekini kullanırız.
Devamlı pompalama konumu koltuğun altındaki tazyik ölçüm kapağından tazyiği ölçmek için kullanılır.
İhtiyaç varsa ek damper borusu kullanmak için iyi oluyor.
Damper çıkışı takılırsa önce piston kalkar sonra hidrolik kollar kalkar.

Konuyla alakası yok ama 285 cilere tavsiye vereyim.

Bende de var 4 yıldır kullanıyorum.

Geçtiğimiz kış pompa ayarı yaptırdım.

Fabrika ayarı mazot basıncı
Lda sız 8 ml
Lda aktifken 8.5 ml di.

Ayardan sonra basıncı
Lda sız 8.5
Lda. Aktifken 11.5 ml yaptık
Birazda avans verdiler.

Motor aşırı derecede değişti.
Eskisine göre Tam 1 vites yükseldi.
Kendi lazerim var 3.5 metre öncesinde düz 1 kaplumbağa ile koparma yapamıyordu boğuluyordu. Takviye 3 e düşüyordu.
Şimdi 1 kaplumbağa ile hiç susmuyor. Sıfırlamada ise 2 kaplumbağa ile gidiyor.

İşin enteresan yanı yakıtta çok büyük bir farkta olmadı.
Yoldaki yakıtı hala aynı.
Tarlada ise çekiş çok arttı yakıtında bi fark olmadı.

Çok randımanlı oldu. Bilginiz olsun.

Konuyla alakası yok ama 285 cilere tavsiye vereyim.

Bende de var 4 yıldır kullanıyorum.

Geçtiğimiz kış pompa ayarı yaptırdım.

Fabrika ayarı mazot basıncı
Lda sız 8 ml
Lda aktifken 8.5 ml di.

Ayardan sonra basıncı
Lda sız 8.5
Lda. Aktifken 11.5 ml yaptık
Birazda avans verdiler.

Motor aşırı derecede değişti.
Eskisine göre Tam 1 vites yükseldi.
Kendi lazerim var 3.5 metre öncesinde düz 1 kaplumbağa ile koparma yapamıyordu boğuluyordu. Takviye 3 e düşüyordu.
Şimdi 1 kaplumbağa ile hiç susmuyor. Sıfırlamada ise 2 kaplumbağa ile gidiyor.

İşin enteresan yanı yakıtta çok büyük bir farkta olmadı.
Yoldaki yakıtı hala aynı.
Tarlada ise çekiş çok arttı yakıtında bi fark olmadı.

Çok randımanlı oldu. Bilginiz olsun.
Bafrada kime yaptırmıştın ayarı abi

Pompa yüzünden bi başak değiştirdik abi yerine kubota aldık pompaya güvenemiyorum söküldüğünde
İşin ehli tecrübesiz usta insanı rezil eder.
Ben güveniyırum ustalarıma bu konuda yeterli tecrübe ve teknik bilgi sahibiler.
Selamün aleyküm kaça mal oldu ayar bende düşünüyorum yaptırmayı
A.selam normalde 300 e ayarlıyolar
Perkins biraz zor sökmesi başka bi ustaya söktürdük 500 e mal oldu bana

İşin ehli tecrübesiz usta insanı rezil eder.
Ben güveniyırum ustalarıma bu konuda yeterli tecrübe ve teknik bilgi sahibiler.A.selam normalde 300 e ayarlıyolar
Perkins biraz zor sökmesi başka bi ustaya söktürdük 500 e mal oldu bana
55 56 benim traktör biraz tez kesiliyor duman filan hiç bir şey yok pompadan şüpheleniyorum Atakum danim bende inşallah grs bafrada sağlıcakla