BURSA TARIM FUARI TÜRK TRAKTÖR MARKALI TARIM EKİPMANLARI

14.10.2010
2,241
4,067
Amasya

TT markalı tarım ekipmanlarını görüyorsunuz.Bravo KOÇ'a.
IMG_20181013_121442.jpg

IMG_20181013_121646.jpg

IMG_20181013_122149.jpg

IMG_20181013_122228.jpg

IMG_20181013_122236.jpg

IMG_20181013_122351.jpg

IMG_20181013_122444.jpg

IMG_20181013_122456.jpg

IMG_20181013_122623.jpg

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Paylaşım için teşekkürler. Tabi görüntüde her şeyi bünyesinde bulunduran firma imajı güzel bir şey. Ancak bu pratikte pek de böyle olmuyor. Zaten hangi makinayı kim üretmişse çiftçi çoğunlukla üretici firma bayisinden temin ediyor o ekipmanı. Kaldı ki pratikte kaç new holland bayisinde bu ekipmanların satışı gerçekleşiyor bunu da incelemek lazım. Daha çok fuarlarda sergilemeye yönelik hamleler bunlar.

Paylaşım için teşekkürler Cemal abi. Patlatmayı Hindistan'dan getirmek çok garip geldi. O kadar kompleks bir alet değil. Niye taa oralardan getirmeye çalışmışlar enteresan. Tr' de en basit firma bile yapardı...

Tr de en basit firma bile yapardı,yapıyorda.Aletin başında mühendis olması muhtemel genç çocuklarda vardı ,onlarda inceliyorlardı.''Hindistan uzak bir yer,oradan bu kadar ağır bir kargoyu gemiye yükleyip getirmek ve kar payı koyup buradaki firmalarla yarışabilmenin tek açıklaması buradaki firmaların aşırı karla çalışmasıdır,Hindistanın da kimbilir neresinden,kıta gibi yer,kaç kere inip biniyor''dedim,hak verdiler.Türkiye'de demir dünya fiyatından,daha pahalı değil.Bizim tarım aletlerini dünya eşdeğerinden pahalıya almamızı görmeyenler, dünya fiyatları ile uyumlu tarım ürünü üretmemizi isteyemez.Bu kadar pahalı satmalarına rağmen bazı tarım aleti üreticilerinin zora girmelerini açıklayabilmek zor.Karataş firması da,başka bir hint üreticiden çok güzel toprak işleme aletleri getirmişlerdi.Nasıl oluyorda oluyor,yerli üreticiler cevap versinler bir zahmet.

Paylaşım için teşekkürler. Tabi görüntüde her şeyi bünyesinde bulunduran firma imajı güzel bir şey. Ancak bu pratikte pek de böyle olmuyor. Zaten hangi makinayı kim üretmişse çiftçi çoğunlukla üretici firma bayisinden temin ediyor o ekipmanı. Kaldı ki pratikte kaç new holland bayisinde bu ekipmanların satışı gerçekleşiyor bunu da incelemek lazım. Daha çok fuarlarda sergilemeye yönelik hamleler bunlar.

Ben de anlamış değilim ,bir bildikleri vardır.Belki ileriye yönelik; traktör ve her tarım aletini barındıran çok büyük ve bölgesel tarzda çalışan tarım marketleri planlıyor olabilirler.
Gelip geçici (günlük,haftalık,aylık,tek yıllık) üyelerin olduğu bir forumda sizin gibi en kıdemli üyelerin izleme devam ettiğini görmek mutluluk veriyor.

pulluklar hangi firma tarafından üretiliyor acaba alpleri andırıyor sanki

Doğru bildiniz. Alpler üretmiş. Römorku keşfedemedim :)

• Beğen
Tepkiler: phantomerkunt
Paylaşım için teşekkür ederim, güzel görüntüler.Bu sene fuara gitmek kısmet olmadı.

Rica ederim.Ben dördüncü kere ziyaret ettim.Saatlerce gezdim.Bu yılki temam 'şarjlı budama makasları piyasa araştırması'idi:)

Anız tarım aletleri firmasının broşür kapağının arkasında benim emeğimle açılmış fidan çukurlarını ve toprak burgu aletimi görmek duygulandırıcı idi.Fotoğrafı daha önce onlara ben sağlamıştım.

WP_20181021_20_14_36_Pro.jpg

WP_20181021_20_15_11_Pro.jpg

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca