Tümosan yağ değişimi için bilgi?

S a. Arkadaşlar tümosan tek çeker 2005 model traktör var son Bi senedir arka hidrolik beyninin içinde ki sibob takılı kalıyor ve kollar havada kalıyor inmiyor bizde beyni söküp temizliyoruz sibobu temizleyip takıyoruz fakat belli Bi süre sonra gene aynısı oluyor bizde yağ değişimi yapalım dedik içindeki yağı boşaltın içine mazot koycaz ve biraz kullanıp tekrar mazotu boşaltıp yeni yağ koycaz fakat bu yağı nereden boşaltacaz onu bulamadım yani arkada ki transmisyon yağını nasıl içinden boşaltacaz Bi de bu yöntemi deneyeniniz oldu mu?

• Beğen
Tepkiler: mehmet_mmk
20181031_101209.jpgŞurdan yağın boşalması lazım. Ben hiç degiştirirken şahit olmadım. Usta değistiriyordu yağı.

Yağ doldurma yerini soracak olursanız, orta kol deliklerinin altında. 13lük vida bulunuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 32279Şurdan yağın boşalması lazım. Ben hiç degiştirirken şahit olmadım. Usta değistiriyordu yağı.

Yağ doldurma yerini soracak olursanız, orta kol deliklerinin altında. 13lük vida bulunuyor.

Yağ koymak kolay usta yağ çubuğunu çıkartıp ordan koyarım tek sıkıntı yağ dediğin yerden mi boşalacak Bi de ben bakayım dikkatimi çekmedi hiç gösterdiğin vida

Ayni sorun bizdede oluyordu kac kez beyin temizlendi filtre degisti hatirlamiyorum yagi bile komple degistirdik megerse arka istavroz mili ve dislileri yiyomus surekli capak yapiyomus siz de bi baktirsaniz iyi olur

S a. Arkadaşlar tümosan tek çeker 2005 model traktör var son Bi senedir arka hidrolik beyninin içinde ki sibob takılı kalıyor ve kollar havada kalıyor inmiyor bizde beyni söküp temizliyoruz sibobu temizleyip takıyoruz fakat belli Bi süre sonra gene aynısı oluyor bizde yağ değişimi yapalım dedik içindeki yağı boşaltın içine mazot koycaz ve biraz kullanıp tekrar mazotu boşaltıp yeni yağ koycaz fakat bu yağı nereden boşaltacaz onu bulamadım yani arkada ki transmisyon yağını nasıl içinden boşaltacaz Bi de bu yöntemi deneyeniniz oldu mu?
2013 model nh 6556s traktörüm var. İkinci el aldım 400 saatte suan 640 saatte. Diğer traktörde kullandıgım römorku taktım damper kullamdıö ve yag karıstı bi süre sonra traktör ısınınca hidrolikler calısmaz oldu. Beyin sökülde bişi yok dendi en sonunda kendi orjinal yagıyla değiştirdim bugün kullan takılma falan yapmadı. Kendi yagından baska yag sakın ha sakın koymayın markada cok önemli.

• Beğen
Tepkiler: pmyohayrani
Ayni sorun bizdede oluyordu kac kez beyin temizlendi filtre degisti hatirlamiyorum yagi bile komple degistirdik megerse arka istavroz mili ve dislileri yiyomus surekli capak yapiyomus siz de bi baktirsaniz iyi olur

Usta motor tümosan miydi bana da öyle geldi altakı tıpayı çıkarınca bir sürü çapak çıktı mıknatıs yerleştirip kaynak yaptım tıpaye Bi daha ki sefere oluşan çapekları yakalaması için bakalım işe yarar mı. Birde siz istavroz milini felan değiştirince çekişte Bi fark oldu mu