Tümosan??? 🚜🚜🚜

Bi tanidikda 9115 maxima vardı nasıl diye sordum 1500 saatte şanzuman dağıttı dikkatli kulanmak lazım herkesin altına gidecek traktor değil dedi kime sorarsan sor zaten tumosan çoğu kişiye şanzumandan sıkıntı yaratmıştır tahminimce tumosan hiç patinaj yapmiyo bu yüzden zorlayınca dağıtıyo bi yerleri

• Beğen
Tepkiler: Bbabadag
Kardeşim vallahi de billahide arkasında duran bir kişi dahi yok bizzat tecrübe ettim bak bu tümosan nasıldır diye açılan her konuya muhakkak yazmaya çalışıyorum tüm yorumlarıma başımdan geçenlere bakabilirsin başına bela arıyorsan kafamda sıkıntım yok diyorsan al kısa ve net bir yılda en az 20 bin zarar ettik bu yazıyı okuyan herkese sesleniyorum ben yandım siz yanmayım...

2014 modeller şanzıman arızalı. 2014 olup 15 trafik çıkışlı olanlardan da uzak durmak gerek. Ama 2016 2017 ve özellikle 2018 seriler mükemmel. 5275 ve 8095 var ikisinden de memnunum. Para olsa 9115 alıcam

• Beğen
Tepkiler: cifci_38
Bi tanıdık 7170 e paksan yunus taktı.1000saatte geri vites dişlisi sıyırdı.sonra 8105 aldı memnundu o da ileri vitese geçmiyormuş şimdi sanayide .birde 9115 balata bitirme sorunu var 200 saatte ama 9115 çekişi mükemmel yakıtta iyi.şanzıman turbo ve balata sorunları olmasa alınacak traktör

Bir tanıdıkta 75lik var 2000 saatte krank kesti başka birinde 55lik var ileri geri levye koptu el freni de koptu kayınpederimde var 55 bahçe 3 defa böldürdük basit bir keçe yüzünden bir de direksiyonlari çok ağır.tirmanma olarak newhollandan çok iyi zıplama yapmiyor

2014 modeller şanzıman arızalı. 2014 olup 15 trafik çıkışlı olanlardan da uzak durmak gerek. Ama 2016 2017 ve özellikle 2018 seriler mükemmel. 5275 ve 8095 var ikisinden de memnunum. Para olsa 9115 alıcam
Kardeşim ben de 8075 en full ü 2016 model sıfır olarak aldık ön hema arka tümosan çıktı bir sezonda en az 7 kez ön takım tamirine girdim paso yağ boşalttı hadi dedik neyse kul yapısı sonra bir bakıma gittiğimizde yakıt testi sırasında servis arka lastiklerin çarp döndüğü tespit etti meğerse çarp dönmesinin sebebi lastikleri döndüren her iki milin eğri yada çarp olması imiş yok abi bunu adamlara kabul ettiremedik aslında biliyorlar ama işlerine gelmiyor vesselam bir allahın kulu da arkasında durmadı mallarının hep laf hava civa adamlar kendi tespit ettikleri sorunu çözemediler çözmek istemediler daha doğrusu illalah ettik sonunda zarar zarar üstüne sattık satmak zorunda kaldık ben bunu bi markayı kötülemek yada birine garezim olduğu için değil sadece başımdan geçenlere sizlerde tanık olun diye yazıyorum. Her bu TÜMOSAN lafı geçen yere yazıyorum ki insanlar duysunlar bilsinler diye. Ama durum bu yani insan başından geçince anlıyor. Şimdi tek derdim benim düştüğüm hataya kimsenin düşmemesi ben yandım siz yanmayın ne olur.....

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Bi tanıdık 7170 e paksan yunus taktı.1000saatte geri vites dişlisi sıyırdı.sonra 8105 aldı memnundu o da ileri vitese geçmiyormuş şimdi sanayide .birde 9115 balata bitirme sorunu var 200 saatte ama 9115 çekişi mükemmel yakıtta iyi.şanzıman turbo ve balata sorunları olmasa alınacak traktör

2014 , 7070, 3000 saatte mazot pompasındaki açma-kapama otomatiği, muşuru bozuldu.Muşurun contası deforme olmuş, 75 TL ve 50 TL ye yerlisi, iyisinden taktık.Paksan Yunus'a, 8195 gibi traktör olması gerekir.

Valla biz de yeni aldık 9115 i ama iyi kötü diyecek kadar kullanmadık bile. Çekişine hiç diyecek yok ama kimisi diyor çok arıza yaptı kimiis diyor benim ki yapmadı bakalım göreceğiz. Ama fiyat performansı cidden yüksek bir model olduğu kesin inşallah dayanıklıdır diye dua ediyoruz artık napalıım :D

Ticarette konu ne olursa olsun biraz da esnaf kelimesinin hakkını verebilmek önemli. Trilyonluk sermayen olmuş, esnaf olmadıktan sonra istersen fendt sat hepsi boş. ALLAHa şükür öyle bir bayi abimiz var ki (meksanlar) benim en ufak tereddütüm yok. Arıza yapmıyor da, yapsa da korkmam.

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg
Valla biz de yeni aldık 9115 i ama iyi kötü diyecek kadar kullanmadık bile. Çekişine hiç diyecek yok ama kimisi diyor çok arıza yaptı kimiis diyor benim ki yapmadı bakalım göreceğiz. Ama fiyat performansı cidden yüksek bir model olduğu kesin inşallah dayanıklıdır diye dua ediyoruz artık napalıım :D
Performans ve arizalarla ilgili yorumlarını bekliyorum benim dikkatimi ceken bir makina

Bizde Tümosan 2012 7170 var her sabah mozat otomotik i pompaliyorum yapmasam mator çalışmiyor ne hikmet anlamadım gitti [emoji16][emoji23]
Deponun içinde mozot çeken rekorun içine pislik dolmuş olabilir benim valtrada aynı bir zaman hiç çalışmaz pompala mozot geliyor filtreler değişti gene aynı orayı soktum pislik dolu sizinki de öyle olabilir

• Beğen
Tepkiler: F1453