New Holland TD80D Plus)) Özduman 20'li Hububat Mibzeri İle Arpa Ekiminde 2018 !!!

Herkese merhabalar 1-2 gün önce havaların kendine gelmesi ve yağmurlardan sonra toprağında nemlenmesiyle arpamızı ektik nohut yerine taban gübresi kullanmadan dönüme 30 kilo tarım-92 ektik 2 günde 4 parça toplamda 120 dönüm yer ektik yakıt olarak da git gel yollar dahil 40-42 litre civarı mazot yaktık.

İYİ SEYİRLER... :)

[video=youtube;ntWH5aIMQHg]https://www.youtube.com/watch?v=ntWH5aIMQHg&lc=z23seh1qetmey1j3zacdp432gufvew24in2o5yfyctdw03c 010c[/video]

bereketli olsun, yakıttan emin misin 2 günde 40 litre 120 dekar yuvaklı mibzer?

saolun teşekkür ederim cümlemizinki bereketli olsun yakıttan eminim arka jant ağırlıklarını söktüm komple yuvağında su tankı boş sadece üstüne 2 tane 50 kg çuval atıyorum yetiyor kendi ağırlığıyla beraber güzel sıkıştırıyor zemini tdd nin depo 90 litre göstergede 4 kutu şeklinde gösteriyor mazot doldurduğumda üstten 3. kutunun tepesindeydi ibre 90 ı 4e bölersek 22.5 litre yapar ertesi günde mazot doldurmadan gittim tarlaya akşam eve geldiğimde sarı kutunun üzerindeydi ibre 22.5 da öyle olursa 45 litre ediyor işte ekim esnasında da seri 2. viteste 1400-1600 devirde motoru yormadan tam torkunu ürettiği devirde kullandığımız için tasarruf ordan oldu bide fazla ağırlıklardan kurtularak

Bereketli olsun nasil ozdumanin ekimi kullanimi iyimi memnunmusunuz

saolun teşekkürler cümlemizinki bereketli olsun özdumanın ekimi güzel şasesi falan kalın güzel makina sadece tek sevmediğim yanı bizim mibzer 20li ama fabrikada 14 sıralı mibzerin tohum skalasını takmışlar üzerine tohum kilosunu ayarlarken matematik hesabı yaptırıyor bize onun haricinde bir sıkıntısını görmedim ben 2014 de almıştık şükür bir arıza yaşamadım sadece geçenlerde amcamgil arpa ekerken sağ taraftaki gübreliğin dişlileri dönmüyor demişlerdi sağ tarftaki zincirlerin orda bir tane pim kesmiş onu da köye gidince halledecem alacak olursanız tavsiye ederim hatta en son çıkan modellerinde kendi üzerinde silindiri ile beraber de alabiliyorsunuz arka basamağın altında hidrolikli inip kalkabilen silindir opsiyonu var öyle alırsanız benim gibi böyle peş peşe takmazsınız aletleri bende tek motor olduğu için römorku takıyorum arkaya mibzeri onun arkaya silindiri köy içinde falan manevralarda sıkıntı olabiliyor

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin
saolun teşekkürler cümlemizinki bereketli olsun özdumanın ekimi güzel şasesi falan kalın güzel makina sadece tek sevmediğim yanı bizim mibzer 20li ama fabrikada 14 sıralı mibzerin tohum skalasını takmışlar üzerine tohum kilosunu ayarlarken matematik hesabı yaptırıyor bize onun haricinde bir sıkıntısını görmedim ben 2014 de almıştık şükür bir arıza yaşamadım sadece geçenlerde amcamgil arpa ekerken sağ taraftaki gübreliğin dişlileri dönmüyor demişlerdi sağ tarftaki zincirlerin orda bir tane pim kesmiş onu da köye gidince halledecem alacak olursanız tavsiye ederim hatta en son çıkan modellerinde kendi üzerinde silindiri ile beraber de alabiliyorsunuz arka basamağın altında hidrolikli inip kalkabilen silindir opsiyonu var öyle alırsanız benim gibi böyle peş peşe takmazsınız aletleri bende tek motor olduğu için römorku takıyorum arkaya mibzeri onun arkaya silindiri köy içinde falan manevralarda sıkıntı olabiliyor
Cok tesekkur ederim