Erkunt 90 Lüks Güz Sürümünde

Merhabalar.Bolgemizde yagisin iyi olmasindan dolayi tarlalarimizi erken surmeye karar verdik.Sizler icin pullukla surum videosu cektim.Kismet olursa surdugumuz tarlalara kirmizi mercimek ekmeyi dusunuyoruz.Traktorumuz 90 luks 960 saatte sadece pompa ve enjektor ayari yapildi.Surumu duz 2 bucukla yapiyotum.Pullugumuz 4 lu genis ara 13 lu unlu pulluk.Normalde 5 li oneriyorlar fakat bu pullukla traktor hem seri gidiyor hemde gerektiginde daha derin isleme yapiyor ve traktorude yormuyor yipratmiyor.İlerde kismet olursa 5 li 12 li unlu pulluk alacagim.İyi seyirler..

https://youtu.be/ZX4XC5FOE-I

[video=youtube;ZX4XC5FOE-I]https://www.youtube.com/watch?v=ZX4XC5FOE-I[/video]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abi john deere alacak param yok gonul istiyorda 250 bin lira veremem tumosan alacakcim arizazi cok diyorlar gonul deutz ama oda servis sikintizi var case 110 alacak gibiyim ama biri iyi diyor biri kotu 500 600 donum yonca var bi 285 s var bide erkunt 58e(bahce tipi) bi buyuk sart oldu cekisi iyi bi motor onerirmisiniz kronik bi arizasi olmayan bi 110 bg??

• Beğen
Tepkiler: sarikentliyiz
Abi john deere alacak param yok gonul istiyorda 250 bin lira veremem tumosan alacakcim arizazi cok diyorlar gonul deutz ama oda servis sikintizi var case 110 alacak gibiyim ama biri iyi diyor biri kotu 500 600 donum yonca var bi 285 s var bide erkunt 58e(bahce tipi) bi buyuk sart oldu cekisi iyi bi motor onerirmisiniz kronik bi arizasi olmayan bi 110 bg??
Yerli alacaksaniz hasmet 110 lüks tavsiye ederim.Koyumuzde yok ama cevre koylerdeki buyuk ciftcilerde var hepside memnun.Cekisi cok guzel ozellikle pancar ekenler kantar rampasina 5 romork dolu cikariyorlar diger traktor sahipleri hayran kaliyor.Traktor ariza olayi daha cok kullanmaniza bagli en kral traktor bile kullanamadiktan sonra ariza acar.Erkuntun lüks serisininde bildigim kadariyla kronik bir sorunu yok.Ben 90 luks kullaniyorum yagina suyuna bakip bakimlarini duzenli yaptiktan sonra kolay kolay hicbir sorun yasamazsiniz.Erkunttaki ozellikler case 110 da yok onuda soyleyeyim.Erkunt 110 kendi sinifindaki diger traktorlerden daha ozellikli.

Traktör ağırlığı, tork ve tork yedeği söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz.
Maxxum 110 veya TS110A Plus nasıl olur.Bu aralıkta 380 n.m. torktan 600 n.m. torka kadar motor bulunuyor.

Abi agirligda bilmem gereken torkuda ben isletmeciym ciftlik var simdide tarima yoneldik 700 800 donum meradan yer tuttum simdi arpa ekip bicip arkasina yonca ekecem allah kismet ederse en az,en cok su ise su ise su gibisinden tork degeriyle onerirsen sevinirim

Bende erkunt 90/Lüks kullanıcısıyım 2012 model. İlk aldığımızda 450 saatte pompa ayarı yaptırdık. Şuan 2368 satte. Nazar değmesin hiç anahtar vurulmadı. Hiç bi sıkıntıda çıkarmadı. Ben çok memnunum.
Image1541366627.647470.jpg