Arpa Ekimini Bitirdik Şükür

02.01.2016
2,334
3,121

Bölgemizde ekim ayının sonunda yağan yağmurdan sonra geceyi gündüze katarak, salı günü ikilemelere başladık, cuma günüde ekime başladık. Dün akşama doğru 300 dekar arpanın ekimi bitirdik ve üzerine hafif şiddette bir yağmur düştü.

Ekim için dekara/20-22 kg. Akhisar98 ve Sancak arpa çeşitlerini; 16-18 kg. 20.20süper gübre ile ektik.*

Ekimde John deere 5065 ve arkasında 22'li çekilir tip hubabat mibzeri yer aldı. Yalnız ikinci bir traktörün eksikliğini bariz bir şekilde hisettim.

Tarım emekçilerine bereketli bir yıl dilerim...

https://youtu.be/ds4SM7m3G20
[video=youtube;ds4SM7m3G20]https://www.youtube.com/watch?v=ds4SM7m3G20[/video]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cenap bereketli olsun. Haberin varmı 2019 ocak ayında jd izmir torbalı da üretime başlayacakmış. Yani bayinin pazarlamacısından duydum bilmiyorum aslı varmı

Öncelikle teşekkür ederim, john deere'in yerli montajı ile ilgili şu an bilgim yok. Fabrikanın Türkiye'de üretim yapması çok iyi olur. Yalnız geçenlerde bizim bayide bir tane 5055 4 vites vardı. Şöyle bir binip inceledim, bizim 3 viteslilerden daha iyi ve gaz tepkimesi daha seri.

Öncelikle teşekkür ederim, john deere'in yerli montajı ile ilgili şu an bilgim yok. Fabrikanın Türkiye'de üretim yapması çok iyi olur. Yalnız geçenlerde bizim bayide bir tane 5055 4 vites vardı. Şöyle bir binip inceledim, bizim 3 viteslilerden daha iyi ve gaz tepkimesi daha seri.
Evet bende 4 vites olanlara geçmeyi düşünüyorum orjinal kabinli fakat burda hangi seri ğretilecek merak ettim birde yardımcı traktör olarak 480 aldım jd yi de 5083 alayım diyorum kararsızım :)

Evet bende 4 vites olanlara geçmeyi düşünüyorum orjinal kabinli fakat burda hangi seri ğretilecek merak ettim birde yardımcı traktör olarak 480 aldım jd yi de 5083 alayım diyorum kararsızım :)

Eğer alacaksan eski 5R serilerini şiddetle öneririm. Bende 1-2 yıl sonra bu serileri düşünüyorum. Bu seride vites üzerindeki düğmeler ile vitesi elektronik olarak değiştirebiliyorsun. Çünkü buyük traktörlerde vites değiştirmek artık bıkkınlık veriyor.