Havali somun sıkma sökme

Arkadaslar bende kompresorle calisan havali somun sıkma sokme var bu aleti calistirabilmem icin kac bar lık veya kac litrelik hava kopresoru almam lazim

Tam bende böyle bir soruya cevap arıyordum, bende de 50 lik kompresör var , havalı somun sıkma tabancası nı çalıştırır mi diye dusunuyordum, kullan nan arkadaşlar mutlaka vardır yardımcı olur

Cevremde bikactane kucuk 50 lik kopresorlerden var denedik calistiriyor ama guc yok traktorun on bijon vidalarini sokemedi, sanirsam bu bar olayi cozuyor bu işi bar yuksek olmasi lazim galiba

Kompresörün kapasitesinden ziyade çıkış barı önemlidir. Bizde 12 barlık var. Onunla traktörün bijonlarını rahatça söküp takabiliyorsun. Bundan aşağı kol kuvveti ile tekrar sıkmak gerektiriyor. Ama diğer civata sökme tarzı basit işlerde 8-10 bar yeterli olur.

Kompresörün kapasitesinden ziyade çıkış barı önemlidir. Bizde 12 barlık var. Onunla traktörün bijonlarını rahatça söküp takabiliyorsun. Bundan aşağı kol kuvveti ile tekrar sıkmak gerektiriyor. Ama diğer civata sökme tarzı basit işlerde 8-10 bar yeterli olur.

Arkadaslar biz isyerinde profesyonel olanı kullanıyoruz cikis 8 bar hemide 1000 nm kuvvetle sokuyor ve sıkıyor m56 yi bile sokuyor traktörlerin bijonlari kac tir standarttır genelde onlar yanibu havanin debisi sürekliliği onemli eger debi yuksekse
hem soker hem sıkar

bende 200lt 8bar'lık kompresör var çok rahat söküyoruz herşeyi geçen pulluk demirlerini değiştirdim 15dk sürdü. 15li kazayağının ayaklarını değiştirmek 25dk sürdü(toprağın yediği somunlar bile makine ile sökülüyor).

ben almadan önce araştırdım önemli olan kompresörün dk'da kaç lt hava çektiği dediler. 220volt'luk dk'da 340lt hava çeken kompresör aldım imkanı olan arkadaşlara kesinlikle havalı sökme tavsiye ederim.

bende 200lt 8bar'lık kompresör var çok rahat söküyoruz herşeyi geçen pulluk demirlerini değiştirdim 15dk sürdü. 15li kazayağının ayaklarını değiştirmek 25dk sürdü(toprağın yediği somunlar bile makine ile sökülüyor).

ben almadan önce araştırdım önemli olan kompresörün dk'da kaç lt hava çektiği dediler. 220volt'luk dk'da 340lt hava çeken kompresör aldım imkanı olan arkadaşlara kesinlikle havalı sökme tavsiye ederim.

Aynen güçlü bir kompresör şart.