14 sonuçtan 1 ile 14 arası gösteriliyor

New holland TD100 TD90 almayi düşünüyoruz

2013 2014 new holland td 90 veya 100luk almayi düşünüyorum bazi Kişiler cok arizali diyor bazilari hic sıkıntı yok diyorlar siz ne düşünüyoruz ? Sizce alinirmi ?

Senelerdir kullanırım hiç sıkıntısı olmadı.bakımını düzgün yap yeter

emre66382, suer cumert teşekkür etti.

Deniz kocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tam bir sene oldu sıfır td90d aldık şuanda bin saate yanaştı bir sıkıntısını görmedim ama yakıtı biraz fazla yakıtında pompa ayarı yaptırınca düştüğünü söylüyorlar öneririm yani

emre66382 teşekkür etti.

turan64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

400 saattir kullanıyorum öyle büyük bir arızası olmadi çekişi güzel piyasada çok olduğundan dolayı ariza olayı fazla gibi gözükebilir ama çoğuda motoru doverbicer arkası pakete koşuyor yıllık 20 bin dönüm çalışan motor bozulunca kötü oluyor fp oranı ıyi motor yedek parça ve 2 el konusunda nh ıyi tabiki avrupa motor la karşılaştırılamaz ama bu tip büyük motorları alırken iyi araştırmak lazım ucuz etin suyu kara olur çünkü çok makineye koşulan ağır ise koşulan motor insanı bezdirir ben sıfır td100 aldım gayet memnunum td90 kullanmadım ama delta serileri sıkıntılı galiba oda boş olanı

emre66382 teşekkür etti.

Alıntı emre66382 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 2014 new holland td 90 veya 100luk almayi düşünüyorum bazi Kişiler cok arizali diyor bazilari hic sıkıntı yok diyorlar siz ne düşünüyoruz ? Sizce alinirmi ?
    Fiyat sordunmu hiç ne kadar dediler?

emre66382 teşekkür etti.

Alıntı omer505050 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat sordunmu hiç ne kadar dediler?
    2000 saate kadar ortalama 90 100 civarı dolaşıyor

Yokmu başka kullanan

4 seneye yakın oldu td 90 var bizdede 1300 saate geldi simdiye kadar bi sikinti yasamadik ama dun 1. Vitese geçmedi şanzıman mi debriyaj mi her nedense artik bi arizasi var, halende oyle duruyor ordan bi masraf acacak gibi.. Genel olarak memnunuz diyebilirim, yakitida tarlada gayet makul bizce, ama yolda baya yakiyor..

emre66382, mahmutünaldı teşekkür etti.

2013 TD90 kullanıcısıyım 1900 saat oldu şuanda. Şimdiye kadar fren keçesinin ordan yağ sızıntısı vardı onu yaptırdım 40 TL masraf açmıştı. Birde hidrolik çıkışlarda yağ damlatıyordu tanesi 3 TL olan contayı değiştirdim sorun kalmadı. Traktörü hor kullanmazsan sıkıntı çıkarmaz ben memnunum. Tek şikayetim yolda zıplaması . Arkasında rotatiller yada pulluk olursa 25 gazda bile sarsıntı rahatsız edici değil rahat, fakat arkasında ekipman yoksa yoğurt ve suyu koyun çok güzel ayran yapar Yolda zıplaması konusunda lastik hava basıncını düşürüyorlar yada ön ağırlık uzatıyorlar ama denemedim.

emre66382, mahmutünaldı, turan64 teşekkür etti.

Alıntı SPEED3X Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 seneye yakın oldu td 90 var bizdede 1300 saate geldi simdiye kadar bi sikinti yasamadik ama dun 1. Vitese geçmedi şanzıman mi debriyaj mi her nedense artik bi arizasi var, halende oyle duruyor ordan bi masraf acacak gibi.. Genel olarak memnunuz diyebilirim, yakitida tarlada gayet makul bizce, ama yolda baya yakiyor..
    geçmiş olsun inşallah fazla maliyet çıkmaz

Alıntı Demirde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 TD90 kullanıcısıyım 1900 saat oldu şuanda. Şimdiye kadar fren keçesinin ordan yağ sızıntısı vardı onu yaptırdım 40 TL masraf açmıştı. Birde hidrolik çıkışlarda yağ damlatıyordu tanesi 3 TL olan contayı değiştirdim sorun kalmadı. Traktörü hor kullanmazsan sıkıntı çıkarmaz ben memnunum. Tek şikayetim yolda zıplaması . Arkasında rotatiller yada pulluk olursa 25 gazda bile sarsıntı rahatsız edici değil rahat, fakat arkasında ekipman yoksa yoğurt ve suyu koyun çok güzel ayran yapar Yolda zıplaması konusunda lastik hava basıncını düşürüyorlar yada ön ağırlık uzatıyorlar ama denemedim.
    valla zıplamaya okadar alıştıkki 285de nh araba gibi gelir sizdeki arızalar kronikmiş die duydum

Sagolasin 3 bin lirayı buluyor ama yaptiracaz mecbur.

emre66382 teşekkür etti.

peki kaçlı pulluk kullanıyorsunuz ? td 100e 5/12 otomatik pulluk gidermi sizce toprak orta

Alıntı emre66382 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla zıplamaya okadar alıştıkki 285de nh araba gibi gelir sizdeki arızalar kronikmiş die duydum
    Fren keçesi yağ sızıntısı niye oldu bilmiyorum tek teker fren kullanımından mi yada kalitesizlik mi bilmiyorum ama gayet uygun fiyatla yeni keçesi takıldı sıkıntı kalmadı. Jacklardaki yağ kaçağı ise Jackların kapağını takmıyordum yada içini temizlemeden erkek jacki taktiğimiz için içindeki contayı zedelemiş o yüzden kaçırıyormuş . Şimdi kapaklarını takıyorum ayrıca erkek jack takarken bez ile silip takıyorum sıkıntı kalmadı Damla yağ kaçmıyor massey kullandım masseydeki zıplama bunun yanında sincap gibi bişey kalır , bunlar rahatsız edici düzeyde zıplıyor kanguru gibi diyebilirim Ama kullandıkça alışıyorsun zıplayacağı yeri önceden kestirdiğim için orada iyice yavaşlayıp geçiyorum . Performans yakıt olarak ise pullukta 5 li 13 numara ünlü deveboynu kullanıyorum. Toprak killi yani ağır nitelikte. Yakıt 1000 metrekarede 1.8 litre yakıyor 2 takviye 2. Vites 16 gazda. Yolda ise 2 dolu pancar remorku ile 12. Vites 25 gazda yani maksimum zorlama ve hırpalama ile km de yarım litre yakmıştı. Ama dediğim gibi performans modunda maksimum yol yakıtını ölçmek için denemiştik. Genel manada memnunum ama bi ithal rahatlığı da beklememek lazım .