Yeni..! Tümosan Klasik 8005 105HP

Bencede bu traktörün amacı yenilik değil adı üstünde klasik seri ama sorun olan tartışılması gereken bence malzeme kalitesi klasik deyince insanların aradığı yenilikten ziyade sağlamlık ince ayrıntılar tefarruat değil şanzıman fren çekiş kolay tamir yoksa aynı modelin maximasida var ama malzeme kalitesi sağlam parca arıyor insan bu motorun fren yürür akşam şanzıman sağlam olsa satar

• Beğen
Tepkiler: Zeki Turan
Tümosan bu şikayetleri görünce aklıma birşey geliyor Kahramanmaraş Elbistan 100.000 nüfusu olması lazım bir memleket te Tümosan dan başka motor olmaz mı abartısız %/60 Tümosan başka birşey yok adamlar ölümüne kullanıyor

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Tümosan bu şikayetleri görünce aklıma birşey geliyor Kahramanmaraş Elbistan 100.000 nüfusu olması lazım bir memleket te Tümosan dan başka motor olmaz mı abartısız %/60 Tümosan başka birşey yok adamlar ölümüne kullanıyor
Bu dediğinde haklısın.köy köyü tutmuyo başka köy masseyi tutuyo öbür köy tümoyu.bizim köyümüz yine 100 de 70 fiatçı.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

Bundan 10 Sene öncede Bizim köyde Masseyciydi daha doğrusu Uzel olanlardan. Sonra işte ben buraya kayıt olmadan birkaç sene önce yavaş yavaş bizim orada rağbet görmeye basladı. Alan ikincisini aldı ne vakit Mavi şerit bıraktı Siyah şerit gri janta geçti biraz düşüş oldu. Ama lakin tutuluyor. Bazı çiftçilerde ithal traktörlere yönelmeye başladı artık.

Hayırdır abi niye satıyorsun geçen yıl almıştın galiba

Yok be gürcanım şimdilik öyle bir planımız yok herkes kötüleyince tümosanı geyik yapayım dedim. Şimdilik gayet memnunuz bir sıkıntımız olmadı olmazda inşallah. Ama çalışan malzeme bir gün mutlaka bir arızası vs olacak. Ne john deereler, new hollandlar sameler, deutuzlar ve masseyler gördük tarlada bırakan. Evde yatan motor arıza yapmaz. Çalışan malzeme mutlaka bir gün arıza verir. Çok kaliteli olmadığını kabul ediyoruz ama ekonomimiz buna yetmiş almışız. Avrupa model bir traktör ile karşılaştırmak zaten gereksiz. PAramız buna yetmiş almışız. Gönül isterki fent kullanalım ama malum şartlarımız forumdaki ekonomisi iyi olanlar ile bir değil.

Ne Kadar elle tutulur bir değişiklik olmasa da yine pazarda satış yapacağı kesin. Lakin traktörün cüssesini biraz arttırmak lazım malum 105hp. Ama Tümosan ın o cüsseyi ve motorunu zabdedecek bir aktarım organı kullanacağını hiç zannetmiyorum. Sırf bu yüzden Maxima 9115 de ağırlık azaltmaya gittiler. Eee ekonomik açıdan işlerine geliyor tabiki..

Yok be gürcanım şimdilik öyle bir planımız yok herkes kötüleyince tümosanı geyik yapayım dedim. Şimdilik gayet memnunuz bir sıkıntımız olmadı olmazda inşallah. Ama çalışan malzeme bir gün mutlaka bir arızası vs olacak. Ne john deereler, new hollandlar sameler, deutuzlar ve masseyler gördük tarlada bırakan. Evde yatan motor arıza yapmaz. Çalışan malzeme mutlaka bir gün arıza verir. Çok kaliteli olmadığını kabul ediyoruz ama ekonomimiz buna yetmiş almışız. Avrupa model bir traktör ile karşılaştırmak zaten gereksiz. PAramız buna yetmiş almışız. Gönül isterki fent kullanalım ama malum şartlarımız forumdaki ekonomisi iyi olanlar ile bir değil.
En iyi mal kapında olan , işini görendir :)
Bizim kayinpederde var 90.80
İşini görüyor , beni en çok rahatsız eden koltuk ve sürüş ergonomisi.

Genç çiftçilerin teknoloji ve konforu istemeleri için güzel paralar kazanmaları lazım oda günümüz türkiyesin de çok zor..
Bu konuda size katılıyorum. Her gün artan fiyatlar ile hayalimizdeki ekipmana sahip olmak yıllar geçtikçe bence daha zor hale gelecek. Çünkü yöneticilerimiz günü kurtarma derdinde. diğer ülkelerde en ufak planlama 100 yıl için yapılıyor. Bizde bir gecede her şey değişiyor. Şahsım adına konfor tercihim var evet kendimi genç sayarsam. Kendim farklı bir meslek sahibi olsam da çiftçilik atadan kalma olduğu için babama yardım ediyorum izinli olduğum günlerde. Oradaki yorgunluğum kendi işime yansımasın diye önceliğim konfor oluyor.

Power shuttle gelecek diyorlardı gelmedi .

Yeni sağ trim düzenlecekti , gösterge yenilenecekti hiç biri yapılmamış. Göstermelik bi hostes koltuğu koyuvermişler.

Fiat trattorinin lisansını aldığı günden beri tek işleri süsleyip piyasaya sunmak.

Hala arızalar bitmedi. Bazıları adını incir ağaci koymuş. Sanırım son tümosancılar bizler olacağız. Yakında kimsenin alıp satacağını sanmam. Olan devlet üretimlerine oldu. Yenilerin dandikliği , devlettekilerin 2.eline yansıdı.

Sözde dünya markasıyız (!).Klasiklerede hostes koltuğu koyduğumuzda göre gerisini JD , Fendt , CNH düşünsün. Yakın zamanda böyle gidersek uzayada çıkarız :)
Son cümlenle 2.5 yıl önceden geleceği görmüşsün @Akifİnanç68 .Kutlarım,vizyonun muhteşem.

1976 Fiat videosunda,20.dakikadan sonra arkada 4 hidrolik çıkışı,dönerli pulluk,ön PTO ile çalışan ekipman,hidrolik orta kol olmasa da onun işleviyle çalışan kanal açma aleti var.Bütün bunlar 45 yıl önce oluyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68