TRAKYA BIRLIK SEÇIM MUNASEBETI ILE FARK VERICEKMI?

04.12.2007
5,974
7,758
46
lüleburgaz

Arkadaslar Trakya birlik de bu yil malum seçim olacakmis.bu nedenle geçen yıl fark ödemesi hiç yapılmadı.bu yılda malum çiftçiler olarak hepimizin durumu pekte icacici degil.çogumuz gübresiz buğday ektik.mazotu zar zor aldık.
Bununla birlikte bu yil yağlı tohumlar fark ödemesi yapacak mi? yaparmi? yapmalimi?
Böyle bir konu açma gereğini hissettim.
Herkese saygi ve selamlarimi gonderiyorum. hayırlı günler.

Bu yıl yağlı tohumlar fiyat açıklarken ön alım fiyatı adı altında açıklama yaptı. Yani bu durumda bir miktar fark ödemesi yapması gerekiyor.

Yalnız ön alım fiyatı açıklandığı zamanlar Dolar ve Euro şimdikine göre daha yüksekti ve daha da yükseleceğine ön görülüyordu. Fakat öyle olmadı, döviz kurları inişe geçti. Bu sebeple ayçiçeği fiyatları ucuzlamadıyda da yerinde saydı. Eğer bunu bahane ederek vermezlerse yapacak bir şey yok.

Selamun aleykum cifci arakadaslarim.trakya birlik 2020 yılı mahsulleri ıçin fark ödemesi yapacakmi? bu konuda bir bilgisi olan varmi ?önceki yıllarda oluyordu ayrıca ayçiçeğini yazın ,1 tonunun 3800 liralara satildigini goz onunde bulundurursak ve suan piyasada 5020 lira piyasalarında olması ile birlikte ayçiçeğinde
Herhangi bir fark ödemesi
Olurmu ?
Olmalimi?
Olucakmi?
Yorum ve görüşleriniz nelerdir.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Selamun aleykum cifci arakadaslarim.trakya birlik 2020 yılı mahsulleri ıçin fark ödemesi yapacakmi? bu konuda bir bilgisi olan varmi ?önceki yıllarda oluyordu ayrıca ayçiçeğini yazın ,1 tonunun 3800 liralara satildigini goz onunde bulundurursak ve suan piyasada 5020 lira piyasalarında olması ile birlikte ayçiçeğinde
Herhangi bir fark ödemesi
Olurmu ?
Olmalimi?
Olucakmi?
Yorum ve görüşleriniz nelerdir.
Fark ödemesi oldu zaten. Size vermediler mi anlamadım. Acaba kar payı ile fark ödemesini mi karıştırıyorsunuz?