Fiat 640 & Hisarlar 210 Rotatiller | Pancar Yerine Kobra Çekimi

Rötavatör hiç kullanamdım ama oldukca ilgimi çekiyor.Çerezlik ayçekirdeği hasatı sonrası bir seferde çekip hemen buğday ekimine hazır olduğu için cazip geliyor.Matris armoni bu kadar yakmıyor ama bunun gibi işçilik yok onu 2 kat çekmek gerekiyor.
Eyüp abi bunların L şeklindeki bıçağa sahip olanları çok tutuluyor. Bizimki dik tip bıçağa sahip. Onların toprağı daha fazla un ufak ettiğini düşünüyorum.

Ayrıca bunlarda çizel tarzı demir takma yeri var. Videoda görünüyor zaten.Pancar yeri sert olduğu için derinlik beni tatmin etmedi. Orta koldan sıkınca 640 sıra ortalarındada stop etmeye başladı. Yükleme yapan tdnin , kamyoncunun , söküm yapan masseycinin geçtiği yerler çok aşırı serti zaten. Oralarda çok hızlı devirden düşüyordu. Bende bu yüzden o çizel demirlerini takmaya çalıştım. Olduğu yerden çıkartamadım böyle devam ettim. Rotovator alacaksan geçmeyen yerlerde takmanı tavsiye ederim. Motoru çok zorluyor yoksa.

Normalde bu kadar yakmaz bunlar aslında. Mısır yerine takviye 2yle çektim. Tek seferde bile cillop gibi oldu. Orsa 1.6 litre/1000m2 yakmıştı. Ayrıca orasınada pulluk değmedi [emoji4]. Bu sene arpa ekilecek yerlerin hiç birine pulluk değmedi.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Yardim Selamün aleyküm rotovator almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım alsam her daim işime yarar mı pancar yerinde kalkan kesekleri parçalarmi
Aleyküm selam abi. Sürülmüş olan her yerde sıkıntı yaşamazsınız. Sürülmemiş çoook sert yerlerde 640da sıkıntı oluyor ama. Çünkü vites yok. Mecburen 2-3cm kaldırıp gidiyorum. Sürülmüş yerlerde 20cme kadar işletmek mümkün

Pancar yerinden 1 sefer geçtim. 15-16cm gibi işledi.

Marka olarak tutulan markalar Machio-Gaspordo , Hisarlar.

L tipi bıçaklıların kesek parçalamada daha iyi iş çıkardığını düşünüyorum.

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: yusufky
Aleyküm selam abi. Sürülmüş olan her yerde sıkıntı yaşamazsınız. Sürülmemiş çoook sert yerlerde 640da sıkıntı oluyor ama. Çünkü vites yok. Mecburen 2-3cm kaldırıp gidiyorum. Sürülmüş yerlerde 20cme kadar işletmek mümkün

Pancar yerinden 1 sefer geçtim. 15-16cm gibi işledi.

Marka olarak tutulan markalar Machio-Gaspordo , Hisarlar.

L tipi bıçaklıların kesek parçalamada daha iyi iş çıkardığını düşünüyorum.

Toscano Avrupa gibi yapmış hoşuma gidiyor almayı düşünüyorum 15000₺ gibi çok ta pahalı

Toscano Avrupa gibi yapmış hoşuma gidiyor almayı düşünüyorum 15000₺ gibi çok ta pahalı
Bizim bölgede son 2 senedir satılmaya başlandı. Memnun olmayan duymadım. Burdaki satan bayinin yüklediği videolarda gayet iyi iş çıkardığını gözlemlemiştim. Karar sizin abi. Eğer bi aksilik çıkarsa Hisarlarda düşünebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: yusufky
Çok beğendim.İlk defa adam gibi yakıt sarfiyatı paylaşan birini gördüm.Tebrik ederim işte tam böyle olmalı az yakıt çok yakıt yorumu.Tekrar tebrik ederim.
Teşekkürler abi. Litre/saat hesabı için dediniz sanırım. Bunu bölgeler arası toprağa bağlı olan yakıt farkı kapansın , tek ağızdan hesap yapılsın diye yazdım.

Mesela bu seneki kobra çektiğim mısır yerinde 1.6litre/1000m2 yaktı. Pancar yerinde 2.8litre/1000m2 yaktı. Yonca yerinde 2litre/1000m2 yaktı. Ama bu işlerde değişmeyen tek şey saatte 8-9 litre/saat yakmasıydı. Böylece toprak koşullarının pek önemi kalmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul -25