Trakya çiftlik incelemesi

Öncelikle herkese bereketli günler dilerim. Bilgi almak amacıyla Tekirdağ yada Kırklareli’nde bulunan besi çiftliklerini inceleyip Bilgi almak istiyorum. Bu işe ciddi bir şekilde yatırım yapmadan önce tecrübeli insanlardan fikirler almanın önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bölgenin ve yapmak istedigin işin arastirmasini incelemesini yapman çok doğru
Bölgeye en uygun iklime en uygun en kazançlı en karlı hayvancilik besicilik şeklini seçme imkanın var su an
Maliyetler yüksek bir kere başlayınca geri dönüş zor bu işlerde
Dedigim gibi bölgenin imkanlarını değerlendirme konusu cok önemli
Mesela arpa yetistirebiliyormusun mısır yonca yetistirebiliyormusun mera durumu nasıl bunlar etkiler seçenekleri

İyi dilekleriniz ve fikirleriniz için teşekkür ederim. Bölgeyi aslında iyi şekilde biliyorum. Hayvancılığı ise bilgim olmasına karşı yapılan örnekleri görmenin değişik fikirleri öğrenmenin yararlı olacağını düşünüyorum. Sonuçta her şeyi satın alabiliriz ama tecrübeler yaşanarak öğrenilir. Bu tecrübeleri kazananlardan da fikirlerin ne kadar değerli olduğunu biliyorum.
Sektör değişikliği yaparak hayvancılık işinende belli projelerle yavaşdan girme planımız var. Bu 1 yıldır AR-GE olarak çalışmalarımızı yaptık, ancak kendimi bazı konularda eksik görüyorum. Yardım edecek değerli bir üyemiz varsa çiftliğinde bedelsiz bir şekilde çalışabilir yada danışmanlık yapcakcak ise ücreti mukabilinde yardım alabilirim. Saygılarımla.