Hayvancılık ta babasıyla çatışan varmı?

Selam form üyeleri;
Hayvancılık ta babasıyla görüşleri ters düşen var mı? Benim gibi beslenme, rasyon,ahır şekli gibi konularda babasıyla,dedesiyle görüş ayrılığın da olan varmı?
Bizlerde ata, dede,baba her zaman en iyisini bilir,ataya saygı sonsuzdur. Lakin doğru bilinen yanlışları halen savunmaktalar.
Babamla ahır şeklinde, rasyon vb.gibi konularda sürekli ters düşmekteyiz. Varmı benimle kader ortağı olan :)

Selam form üyeleri;
Hayvancılık ta babasıyla görüşleri ters düşen var mı? Benim gibi beslenme, rasyon,ahır şekli gibi konularda babasıyla,dedesiyle görüş ayrılığın da olan varmı?
Bizlerde ata, dede,baba her zaman en iyisini bilir,ataya saygı sonsuzdur. Lakin doğru bilinen yanlışları halen savunmaktalar.
Babamla ahır şeklinde, rasyon vb.gibi konularda sürekli ters düşmekteyiz. Varmı benimle kader ortağı olan :)

parayla ilgili sadece akıl verirsen çatışırlar. gidip yaptırırsan güzel olmuş daha önce niye yaptırmadın derler. sistem bu.

Bizim işlere babasız dedesiz olmaz
Anlaşmazlık konularinda mutlaka sabır hoşgörü uygun diyalog
Ben ayni isletmede babam ile birlikte çalışıyorum
Babam koyunu sever ben ineği severim
Herkes beyendigi işi yapar babam koyun ben inek işini yaparım
Bizde anlaşamayız bazen
Ama bir ömür geçti böyle ben 48 babam 72 yaşında
19 yaşında oğlum var benimde oda bizim işe aday
Baba ile anlaşmak için hep bi orta yol bulmaya çalışmalı
Babamla ilgili ilişkilerde en önemsediğim konu ekonomi yönetimi tavsiyelerine uymak gerek
Birlikte olmuyorsa imkan varsa ayrılıp kendi iş ve isletmeni kurman gerek tabi imkan varsa
Ama herkeste imkan olmuyor
Sabir ve diyalog babaya karşı
Birkere sana guvenirse sana en büyük yardımcı
Devamli gerekçesini açıkla yapmak istedigin şeyin
Onunda kafasina yatsin

Fiktini görüşünü al orta yol bulmaya çalışın gerisi kolay
İyi anlasirsaniz hem maddi hem manevi yönden güzel
Anlasmanin yoluda sabir hoşgörü diyalog
Herkes konusmak istemez bu konuları
Ama çoğumuzun vardır babası ile iyi yada kötü hikayesi

Bizim işlere babasız dedesiz olmaz
Anlaşmazlık konularinda mutlaka sabır hoşgörü uygun diyalog
Ben ayni isletmede babam ile birlikte çalışıyorum
Babam koyunu sever ben ineği severim
Herkes beyendigi işi yapar babam koyun ben inek işini yaparım
Bizde anlaşamayız bazen
Ama bir ömür geçti böyle ben 48 babam 72 yaşında
19 yaşında oğlum var benimde oda bizim işe aday
Baba ile anlaşmak için hep bi orta yol bulmaya çalışmalı
Babamla ilgili ilişkilerde en önemsediğim konu ekonomi yönetimi tavsiyelerine uymak gerek
Birlikte olmuyorsa imkan varsa ayrılıp kendi iş ve isletmeni kurman gerek tabi imkan varsa
Ama herkeste imkan olmuyor
Sabir ve diyalog babaya karşı
Birkere sana guvenirse sana en büyük yardımcı
Devamli gerekçesini açıkla yapmak istedigin şeyin
Onunda kafasina yatsin

Fiktini görüşünü al orta yol bulmaya çalışın gerisi kolay
İyi anlasirsaniz hem maddi hem manevi yönden güzel
Anlasmanin yoluda sabir hoşgörü diyalog
Herkes konusmak istemez bu konuları
Ama çoğumuzun vardır babası ile iyi yada kötü hikayesi
Güzel özetlemişsin teşekkür ederim. Dedeye Babaya saygı sonsuzdur.Sonucta hayat tecrübelerini aktarıyorlar.

Güncel konulara vakıf değiller bunları anlatmak zor oluyor. Anlatamadigin gibi birde hayallerin kursağında kalıyor. Ama onların geçmişte öğrendiği herşey doğru fakat bir zeoteknistin anlattıkları yanlış. Allahim sen yardım et :))

Güzel özetlemişsin teşekkür ederim. Dedeye Babaya saygı sonsuzdur.Sonucta hayat tecrübelerini aktarıyorlar.

Güncel konulara vakıf değiller bunları anlatmak zor oluyor. Anlatamadigin gibi birde hayallerin kursağında kalıyor. Ama onların geçmişte öğrendiği herşey doğru fakat bir zeoteknistin anlattıkları yanlış. Allahim sen yardım et :))
Zooteknist ve baba dede konusu
Baba dede eskiden cogu zaman yuksek verim beklememistir hayvanindan mera ve en fazla yerli yem , o zaman zootekni bilgisinede fazla gerek kalmıyor
Ama biz şimdi yüksek verimli hayvan bakmak durumundayiz ve zootekni bilgisi cok önemli olmazsa olmaz
Onun için dedim sana anlatmak anlatabilmek zorundayiz ikna edebilmek zorundayiz baba yada büyüklere bu konuyu

Zooteknist ve baba dede konusu
Baba dede eskiden cogu zaman yuksek verim beklememistir hayvanindan mera ve en fazla yerli yem , o zaman zootekni bilgisinede fazla gerek kalmıyor
Ama biz şimdi yüksek verimli hayvan bakmak durumundayiz ve zootekni bilgisi cok önemli olmazsa olmaz
Onun için dedim sana anlatmak anlatabilmek zorundayiz ikna edebilmek zorundayiz baba yada büyüklere bu konuyu
Geçenlerde babamı yem karma yerime götürdüm,al baba sana şu yemler hayvanları bugün 2 öğün yemeleme yapacaksın ve en uygun maliyetle yapacaksın dedim. Babam kafasına göre bir Rasyon yaptı ben o yem ile 2 gün hayvan yemliyorum.
Ne demek istediğimi siz anlayın,bazen anlatabiliyorum bazen çiftlikten kaçıp gidiyorum sırf çatışmayalım diye :)

Sadece hayvancılık değil baba ile istersen kasap dükkanı çalıştır gene zıt düşersin bu iş böyle ama aşırıya kaçmadan halledilmesi lazım
Sonuçta çiftçilik okulu yok KPSS ile atanmıyor çiftçiler

Hepimizde aynı olaylar mevcut.
Şimdiye kadar hangi ekipmanı değiştirmek istediysem sakin alma gerek yok
Zarar edersin dendi.
Ama çok şükür etmedik.hatta satın aldığım ekipmanın çalıştığı işlem yaptığı o gün;
Iyiki almışsın cümlesini hep duydum.hatta habersiz 75 lik traktör satın aldım.bu sefer neden 100 luk traktor almadin cumlesini duydum.yani baba her zaman karşı çıkar onlar çünkü yokluktan bu günlere geldiği ıçin bu hep böyledir ve böyle olacaktır.
Rabbim büyüklerimize sevdiklerimize uzun ömürler. Versin.
Varsın onlar hep karşı çıksınlar, ama Bizim başarılarımızı gördüklerinde yüzlerindeki gizli tebessüm yeter .hem onlara hemde bize.