bozkurt büğday ekim mibzeri

31.12.2015
62
35

arkadaşlar bu sene bozkurt 14 lü mimzer aldım fakat tecrübem olmadığı için 22 ile tohumu attım sonadan bazılrı ekin seyrek olmuş dediler bozkurt mibzer kullanan tecrübe sahibi arkadaşlardan açıklama bekliyorum birdaha ki seneye kaç ayarınan tohumu atmalıyım tabiki kıraç arazi kırıkkale cıvarında.yani kısaca bu mibzerle iyi bir ekim kaç ayarla yapılmalıdır.

arkadaşlar bu sene bozkurt 14 lü mimzer aldım fakat tecrübem olmadığı için 22 ile tohumu attım sonadan bazılrı ekin seyrek olmuş dediler bozkurt mibzer kullanan tecrübe sahibi arkadaşlardan açıklama bekliyorum birdaha ki seneye kaç ayarınan tohumu atmalıyım tabiki kıraç arazi kırıkkale cıvarında.yani kısaca bu mibzerle iyi bir ekim kaç ayarla yapılmalıdır.
Öncelikle hayırlı olsun aldıgınız fiyat nedir acaba. Üzerindeki etiketlerinden yola cıkaraj ekimi gercekleştirseydiniz. Etiketin resmini atma imkanınız var mı kontrol edelim bi

Benimde mibzerim yok bende alacağım. Bu sene 16 li bozkurt mibzer ile komşuya ektirdim. Ekini 26 ayarda yaptı gübre 3.5 ile 4 arası idi. Nasıl oldu bilmiyorum. Kendisi 28 den atmış öyle dedi.

Bende 2017 18 li var üzerindeki toblo yanılta biliyor bütün mibzerler için geçerli tohum iri ve küçük olması tohum sıklığını ve seyrekliğine etki eder .Bunun için tohum kalibrasyonu yapman gerek ben bunun için mibzerin tekerleğini askıya aılp altına küçük bir naylon serip düşen tohumu almak için . 31 tur çevirdiğimde 100 m2 yer ekiyor aşağıya düşen tohumu bir terazide tartığında 10çarptığında sana 1000 m2 yerin değerini verir 750,16 lastik için geçerli. bu gübre içinde geçerli. markalar arasında üretimden prosesinden kaynaklı farklı mirktarda düşebiliyor .Bukonuyu atilla abi daha anlaşılı bir biçimde açıklamıştı . B ende ondan öğrenmiştim .
Bilmem anlatabildimmi.