Mf 3.075(phantom) , Nh T4030, Same Classic 75 3 seçenek içerisinden hangisi tercih ed

Konuyu açtık madem neticeye de varalım ki en sevmedeğim iş sonuca bağlanmayan konular ve başlıklar. Biraz geç oldu ama ancak vakit bulabildim.

Uzun aramalar ve uğraşlar sonucu geçen ilk baharın Mart ayında uygun fiyata temizini bulamadığımız 3075 yerine temiz sayılabilecek kartal kanat 266 G aldık fena bir traktör değildi taki sonbaharda yakıt hesabına oturana kadar..

Petrolden 70-56(4*2) ile 266(4*4) G nin depoları fulleyip tarlaya goble ile işe girdik. 35 dekar yer bitince petrolün yakın olması sebebi ile tekrar dönüp üstüne mazot ekledik. Toplamda 31 Litre mazot aldım bunun 10.75 ini 70*56 gerisini 266 aldı. İşte o gün o 266 G 'den soğudum.

Bir çok konuda çiftçeker olmasının avantajı ile 70*56 dan iyi bir traktör ama bir de 70*56 nın çiftçekeri ile aynı tarlalara girip bakmalı, o zaman İşler çok değişir..
Kısaca 70-56 ile 266 G kıyaslanacak traktörler değil arkadaşlar.

Gelinen süreçte 266 G yi aldığımız gibi satıp, uçuk fiyatlar sebebi ile 3075 ya da başka bir maceraya girmeden Kubota 7040 aldık. .

Konuyu açtık madem neticeye de varalım ki en sevmedeğim iş sonuca bağlanmayan konular ve başlıklar. Biraz geç oldu ama ancak vakit bulabildim.

Uzun aramalar ve uğraşlar sonucu geçen ilk baharın Mart ayında uygun fiyata temizini bulamadığımız 3075 yerine temiz sayılabilecek kartal kanat 266 G aldık fena bir traktör değildi taki sonbaharda yakıt hesabına oturana kadar..

Petrolden 70-56(4*2) ile 266(4*4) G nin depoları fulleyip tarlaya goble ile işe girdik. 35 dekar yer bitince petrolün yakın olması sebebi ile tekrar dönüp üstüne mazot ekledik. Toplamda 31 Litre mazot aldım bunun 10.75 ini 70*56 gerisini 266 aldı. İşte o gün o 266 G 'den soğudum.

Bir çok konuda çiftçeker olmasının avantajı ile 70*56 dan iyi bir traktör ama bir de 70*56 nın çiftçekeri ile aynı tarlalara girip bakmalı, o zaman İşler çok değişir..

Gelinen süreçte 266 G yi aldığımız gibi satıp, uçuk fiyatlar sebebi ile 3075 ya da başka bir maceraya girmeden Kubota 7040 aldık. .
Hayırlı olsun abi 7040 nasıl memnun musun, uzun zamandır yoktun :)

Hayırlı olsun kubotanız.266 değilde 3075 almış olsaydınız ozaman mazot nasıl yakılır daha iyi anlardınız

Hayırlı olsun abi 7040 nasıl memnun musun, uzun zamandır yoktun :)
Henüz işe koşmadık, şu an Kar var memlekete pek gitmiyorum bu sebeple, inşallah Hayırlı olur, Sağolassın.

Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Daha iyileri sizin olsun, Allah razı olsun.

Hayırlı olsun kubotanız.266 değilde 3075 almış olsaydınız ozaman mazot nasıl yakılır daha iyi anlardınız

Sağolassın. 3075 o kadar yakmaz diye düşünüyorum, yakıyorsa o da alınmaz..

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Çift sürmede kültüvatörde 3075 çok yakmaz. Şayet yüksek devirde kullanıp traktörü bağırta bağırta sürmezsen. Çok yakmasında birazda kullanıcının faktörü var.

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Çift sürmede kültüvatörde 3075 çok yakmaz. Şayet yüksek devirde kullanıp traktörü bağırta bağırta sürmezsen. Çok yakmasında birazda kullanıcının faktörü var.
Nh t4030 u bilmem ama nadasta ve kült
3075 tarlada yakmaz mazot
Ya yolda.Traktör toplasan 1 ay tarlada çalışmaz.genelde tarlada birbirine yakın değerlerde yakıt tüketir traktörler.mf 3000 serisini tarlada yolda kullandık ne yaktığını biliyoruz.tarladada yoldada fazla

Bu biraz her traktör için geçerli.. FIAT larda 15-16 deviri gördükten sonra basma, bastığın araya gider. Bu durum 200 serisi MF içinse 12-13 arası devir için geçerli.. İşte 266 da ben o doğru devri bir türlü yakalayamadım. Ya gaz az geldi bayıldı ya çok geldi yaktı.. Bir de elektrikli pompa var sıkıştıkça kendi alıyor filan.. Allah'tan o var o da olmazsa vay halimize. 3075'i galeride kullandım, yükse yapmışlar ptaformu sallıyor, vites geçişleri filan sıkıntılı biraz. O kullanma dışında herhangi bir tecrübem yok. Olacak olsa da artık çok geç..

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

3075 tarlada yakmaz mazot
Geçen yaz 70-56 yi satıp 2004 düz kasa ortadan vites 3075D aldım, 70-56 ile aralarında yakıt olarak uçurum yok. Aldığımda biraz masraf ettim ama şimdilik memnunum.. Çekişi, motor kompresörü başarılı.

• Beğen
Tepkiler: 768