desteklemeler

Evren geçen seneki almayanlarınki geçmiş hesaba.
Facede Emin yarkın arkadaşımız yazmış.
Bu senekinden haber yok bende yeni baktım hesaba yatan bir şey yok ,sizinkiyle aynı tarihte cıkmıştı askıya.
Bende öyle tahmin ettim zaten bu sattığımız buğdayların desteğini verselerdi bangır bangır hububat desteği yatacak diye haberler oluyordu ama sabahtan beri aratıyorum hiç hububatla ilgili haber göremedim :) beklemeye devam

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Bende öyle tahmin ettim zaten bu sattığımız buğdayların desteğini verselerdi bangır bangır hububat desteği yatacak diye haberler oluyordu ama sabahtan beri aratıyorum hiç hububatla ilgili haber göremedim :) beklemeye devam
Çiftçi ye 1 yılda verilen toplam destek miktarı yaklaşık 15 milyar TL. Emekliye verilen bayram ikramiyesi 20 milyar TL. Aradaki 5 milyarlık farkı bile çiftçiye destek olarak hakkaniyet ile dagitilsa üretici ihya olur moralleri yerine gelir üretim artar. Vs.vs şimdi dışarıdan gelsin üretici için zor durumlar.

Ya adamlar işi biliyo şimdi gecen seneki ödenmeyen hububat primlerini ödüyüz deseler tepki cekecek neden bu zamana kadar gecikti vs diye . o yüzden hic acıklama yapmadan geçmişler hesaba.
Bu seneki büyük ihtimal ocak sonu gibi yatar .

Ülkenin bir kısmına vermişler bir kısmına yok. Hesaplara baktım 2018 sertifikalı tohum desteği 6. Ayda yatmış 2017 harmaninda satılan buğday nohut 3. Ayda yatmış mazot gübre 2. Ayda yatmış bana. Nasıl bir düzenleri var anlamadım.

Geçensene desteklemer artık bi düzene girecek bahar öncesi ve eylül,ekim ayında iki eşit parcada ödeme yapacaz vs demişlerdi fos cıktı .
Bence birazda bilinçli yapıyorlar bu işin icinde olmayan kesim çiftçi yıl 12 ay destek alıyo sanıyor .

Bu ülkede bakan değişdikçe tarım politikasıda değişiyor bundan önce dediğin gibi destekler yılda 2 seferde ödenecek demişlerdi yeni bakanla birlikte buda unutuldu gitti

Şimdi mesaj geldi destekler hayırlı olsun

Resimler ve ekler

• A538B3EC-10F0-4817-A295-E81D2296B754.jpeg
    A538B3EC-10F0-4817-A295-E81D2296B754.jpeg
    552.4 KB · Görüntüleme: 163
Bilgi icin teşekkürler Evren bey.
İnşallah göstermelik bi kac ile ödeme olmazda ülke geneli ödeme olur.
Evren msj kaynağı hangi kurum sağlammı
İnşallah her ile zamanında verirler mesaj köyümüzün bağlı olduğu ziraat odasından geldi desteklemeler hesaba yatmadan önce bildiriyorlar sizin ziraat odasında böyle bir çalışma yok galiba