USTALAR YARDIM

Semente dediniz nedir
Semente (sementastyon) çeliğin karbonla kaplama işlemidir..yani konumuzla ilgili olarak pulluk kulaklarinin yüzeyi semente ile kaplı olur kayganlık ve toprağın yapışmasıni engellemek ve de kulak yüzeyinin çabuk alınmaması için pullukta zamanla veya kaplamanın kalitesine göre semente özelliğini kaybediyor.

Resim çok yakın değil ama bu pulluk semente alaşımi yüksek ve kaliteli bı pulluk sürüm yapmış olduğum tarla nerede ise çamur denilebilecek şekilde ağır tavli iken sürüm yapmıştım. Hiç temizleme yapmadım IMG_20181107_175008.jpg

Pulluk yüzeyi kayganlığını kaybetmişse Litol 24 gres ile kumaş bezle yüzeyi ovulur. Motor yağı da kullanılabilir.
Çapraz mil, traktör hidrolik kollarının bağlandığı mildir.Bazıları 4 köşe oluyor, bazıları boru şeklinde olur.Bu milin açısı vardır.Pulluğa 90 derece dik açıyla bakmaz, sapma payı var.

Herkese hayırlı bereketli işler elimdeki pulluk ayarsız nasıl ayarlayabilirim bilgisi olan varsa yardımlarını beklerim
Ayarsızlığınıda şöyle açıklıyım bi kere sürerken toprağı tam kapamıyo bu sorunun sebebi kulakların dar olmasıymış öyle dediler ikinci olarak pulluğu nekadar yatırıyım veya kaldırıyım pulluk kullaklarında sürekli torak birikiyor tavlı veya kuru toprak farketmiyor aynı model komşuda var oda 3 lü adam sıra başlarında pulluğu bi kaldırıyo kulaklar ayna gibi parlıyo bunu nasıl ayarlarız yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 32961Ekli dosyayı görüntüle 32962Ekli dosyayı görüntüle 32963
Pulluğun krankını sağa doğru kaydır çiziyi kapatmaya başlar o zaman kulağın küçüklüğü ile alakası yok.

Bendede çiziyi kapatmama sorunu vardı kulaklar krankı bir delik 6 cm sağ tarafa kaydırdım sorun düzeldi..

Pulluğu kaldırdığın zaman en öndeki kulak sağ arka tekerin ortasını görecek şekilde olmalı.Ekli dosyayı görüntüle 32982Ekli dosyayı görüntüle 32983Ekli dosyayı görüntüle 32984Ekli dosyayı görüntüle 32985
Bizim pullukta krangı kaydırma yerleri yok

SM-G532F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://www.zdenek.info/kendi-elleriyle-doner-pulluk/
Pulluğun yüzeyi aşınmış olabilir.
5 soklu pulluklarda hidrolik orta kol, arkadan bakınca traktöre dik olarak bakarsa hassasiyet algılaması daha iyi olur.
https://www.sahibinden.com/listing/...luk-4-10-alpler-soklu-pulluk-559716065/detail
İlandaki pullukta çapraz mil ayarlanabiliyor, ayrıca 3. kulaktan gelen bağlantı demiri, hidrolik orta kolun açısını bozmaz, kullanışlı duruyor.