Td 75 ön şaft arızası.

Kırılan dişliyi 2 cm kadar kesip flanşıda 2 cm kısaltıp kullanmaya devam edilir ama ne kadar sağliklı olur bilemem. Tabi usta söker ön dingili. İcerdeki dişlilere bişey oldumu diye bakar. Şuanlik gözüktüğu gibiyle fazla bişey yok açinca ne çikar belli değil.
Ön diferensiyal dediğiniz fotoda çekilen yer mi ? Bende sıfırdan yapmak istiyorum. Sıfırdan maliyeti ne olur sizce ?

O kırılan parçanın arkasında dingilin göbek olan yerinde defransiyal. Icerde ayna mahruti dişlisi istavroz vs var şuan göründüğü kadarıyla ciddi bişey yok ama sökülüp içine bakılması lazım. O arızayı bizde yasadık. Onarımı kolay ama söküldüğü zaman içerde dişlilere bişey olmassa ucuz kurtulursun. Aksi taktirde baya pahalıya malolur. Mesela ayna mahruti ye bişey olsa...

O kırılan parçanın arkasında dingilin göbek olan yerinde defransiyal. Icerde ayna mahruti dişlisi istavroz vs var şuan göründüğü kadarıyla ciddi bişey yok ama sökülüp içine bakılması lazım. O arızayı bizde yasadık. Onarımı kolay ama söküldüğü zaman içerde dişlilere bişey olmassa ucuz kurtulursun. Aksi taktirde baya pahalıya malolur. Mesela ayna mahruti ye bişey olsa...
https://i.hizliresim.com/9a9893.jpg
Herşey bunun içine bağlı ozaman .

Dibinde civata gibi bişey var onu sökerek bile halleder belki. Hiç dingili ayırmaya gerek kalmaz. En fazla o milin yenisini yaptırırsın. Yada cıkması bile olur. Traktör alıp parçalatan var kaza yapan var yanan var temizi denk gelir o parçanın

Bu mahruti dişli şöyle foto ornekleyelim.
Bu foto farmal C serisinden.alinti.

Resimler ve ekler

• Screenshot_20181127-192148_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20181127-192148_WhatsApp.jpg
    243.2 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_20181127-192142_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20181127-192142_WhatsApp.jpg
    290 KB · Görüntüleme: 69

Aksları sökmeden o parca oradan muhtemelen çıkmayacaktır.yok torna morna oda bos iş
Bu traktörün mahruti frezeli parçası komple değişecek geçmiş olsun.konuyu çok uzatmayayım.kolay gelsin.

Aksları sökmeden o parca oradan muhtemelen çıkmayacaktır.yok torna morna oda bos iş
Bu traktörün mahruti frezeli parçası komple değişecek geçmiş olsun.konuyu çok uzatmayayım.kolay gelsin.
Kardeş o kopan frezenin ucundan kırılan yerine kadar kesilip flanşıda kestiğin kadar kısaltırsan problem çözülür. Tornada halledilir dipten mi koptuda yenisi takılacak?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Aynı şey benim de başıma geldi faka defransiyel tarafında değildi tam ortada milin sarsıntını azalmak için baskı balatanın hizasindaki Altta ortasındaki yerde o frezeli parçanın sekman yerinden kırıldı bende bende baktım dıştaki frezeli milin birleştirme aparatı kurtarıyor bir parmaktan falada tutacağı yer var kırılan parçayı cakarip ortaladim freze milini birleştiren parçanın sağına soluna sekman yuvası kalmadığı için su hortumu kelepçesi ile sabitledim iki senedir açıkta kullanıyorum hala değişmedim
Ben tornacıyım vede bu şekilde evde yaptım daha orjinal yapabilirim
Biz burada arkadaşa farklı bir yöntem söyledik fikrimi acikladim boş moş gibi görünmesin evet orijinal parça sistem tabiki iyidir gerisi kendisine kalmış

• Beğen
Tepkiler: OnurrrCa