Yem karma Makinesi

30.10.2009
2,212
2,419

İyi akşamlar arkadaşlar. Hayvanlarımız için yem karma Makinesi almayı düşünüyoruz bugün bi kaç yer gezdim. Anadolu makina, türk traktör vs bi kaç markaya baktım fiyat aldım, içlerinde en hoşuma gideni türk traktörün yem karması oldu.

4 m3 Türk Traktör yem karma için 25 bin ₺ istediler. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı? Ucuz mu pahalımı bu fiyat? Ayrıca türk traktör yem karmaları nasıl kullanan oldu mu?

İyi akşamlar arkadaşlar. Hayvanlarımız için yem karma Makinesi almayı düşünüyoruz bugün bi kaç yer gezdim. Anadolu makina, türk traktör vs bi kaç markaya baktım fiyat aldım, içlerinde en hoşuma gideni türk traktörün yem karması oldu.

4 m3 Türk Traktör yem karma için 25 bin ₺ istediler. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı? Ucuz mu pahalımı bu fiyat? Ayrıca türk traktör yem karmaları nasıl kullanan oldu mu?
4 m3 alacaksan hayvan sayın çok değil galiba
25 bin az bir rakam değil hayvan sayın az ise bence gerek yok

• Beğen
Tepkiler: Ömer Bayram
Türk traktör güzel marka fiyatları cok iyi takip etmiyorum ama
Dikeymi yataymi kepçesi bosaltici bantı gibi özellikler önemli
Abi makina yatay, kepcesi var bosaltıcı bantıda var kantarı yok sanırım tek eksik o.

4 m3 alacaksan hayvan sayın çok değil galiba
25 bin az bir rakam değil hayvan sayın az ise bence gerek yok
25 civarında hayvanımız ancak git gide artıyor, danalar büyüyor. Ayrıca süt işi yaptığımız için slaj, yonca, sap, yem , fiğ gibi birçok kaba yemi birarada veriyoruz yem karma olmadan olmuyor açıkcası.

Amcam haziranda aldı türktraktör 3 metreküp
21 bin lira
7 bin lira bu sene verdi kalanınıda 7 bin 7 bin 2 harmanda ödeyecek 20180812_172639.jpg

Neden kesinlikle dikeyi tavsiye ediyorsunuz?
Kardeşim bende yatayi var 1. yatayda altta yem ve saman sabit kaliyo birazcik 2. Yulaf vb malzemede sarma yapiyo vede zorlaniyo makinanin bi yerlerine zarar veriyo. 1 yada 2 m3 büyük al dememin mantığıda şu ilerde malın çoğalır cok pisman olursun bide makinan taşma yapmaz az mala kardigin için balya vs malzeme çok kabariyo benden söylemesi.

Bugün 4m3 yatay Türk traktör marka yem karmayı aldık. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

İlk denememizde güzel karma yaptı. Sap balyası, yonca, slaj, yem kullandık kardık.