IZGARA KULAK DENEYİMİM

Arkadaşlar hepimizin canını sıkan pulluk tabağının çamur tutması
Ekli dosyayı görüntüle 33208Ekli dosyayı görüntüle 33209
Bir sinirle gidip ızgara kulak aldım 1 haftada geldi bugün taktım sürüyorum
Ekli dosyayı görüntüle 33210Ekli dosyayı görüntüle 33211
Aynı tarlada gün boyu hiç tutmadı yapandanda satandanda Allah razı olsun
Almayı düşünüp kararsız kalan arkadaslar kormayın alın[emoji846]
Yeni pulluk alacak olan arkadaslar ızgara kulaklı alın
Kulağın tek dezavantajı sabah beri niçin daha önce almadım ki pişmanlığı
Konyalı arkadaşlarımızın dediği gibi karnımdan 40 sene çıktı
Benim tabaklar ünlü 070 numaraydı 16 inç de kullandığım için yine aynı ölçüde aldım dediğim gibi pişman olmazsınız Ekli dosyayı görüntüle 33212

Hayırlı akşamlar. Bende düşünüyorum yalnız benim kulaklar 68 14”te kullanıyorum.ızgara kulak 68 mi 70 mi daha iyi olur. Birde 68 ile 70 ızgara kulagın boşlukları aynı mı acaba daralma varsa toprak yapışma yapabilir

Arkadaşlar hepimizin canını sıkan pulluk tabağının çamur tutması
Ekli dosyayı görüntüle 33208Ekli dosyayı görüntüle 33209
Bir sinirle gidip ızgara kulak aldım 1 haftada geldi bugün taktım sürüyorum
Ekli dosyayı görüntüle 33210Ekli dosyayı görüntüle 33211
Aynı tarlada gün boyu hiç tutmadı yapandanda satandanda Allah razı olsun
Almayı düşünüp kararsız kalan arkadaslar kormayın alın[emoji846]
Yeni pulluk alacak olan arkadaslar ızgara kulaklı alın
Kulağın tek dezavantajı sabah beri niçin daha önce almadım ki pişmanlığı
Konyalı arkadaşlarımızın dediği gibi karnımdan 40 sene çıktı
Benim tabaklar ünlü 070 numaraydı 16 inç de kullandığım için yine aynı ölçüde aldım dediğim gibi pişman olmazsınız Ekli dosyayı görüntüle 33212

Taşlı yerde nasıl sıkıntı olur mu. Ağır tavda ( çamur) denediniz mi

Hayırşı uğurlu olsun. Evet ızgara kulak pulluklar gayet işe yarayacaktır. Toprak tutmaması sayesinde traktörü yormayacak veya tutmayacak bu sayede vakitten ve yakıttan tasarruf sağlanacak yaptığınız masrafı çıkaracaktır. Ayrıca pulluğu ortadaki salınımlı olan delikte, toprak tavı ağır ise ve aşırı hassasiyet isteyen durumlarda aşağıdaki delikte, yol pozisyonu için yukarı delikte kullanmanızı tavsiye ederim.

Hayırlı akşamlar. Bende düşünüyorum yalnız benim kulaklar 68 14”te kullanıyorum.ızgara kulak 68 mi 70 mi daha iyi olur. Birde 68 ile 70 ızgara kulagın boşlukları aynı mı acaba daralma varsa toprak yapışma yapabilir

Hayırlı geceler kardeşim 70 kulak biraz daha uzun boşluklar aynı olur boşluklar dar başlayıp sona doğru açılıyor 70 kulak uzun olduğu için fazlalık tarafı geniş olur sadece 70 alırsan ilerde traktörü büyüttüğünde 16 inçde kullandığında güzel olur

Izgara kulak taşlı yerde sıkıntı çıkarır mı. Ağır tavda(çamur) denediniz mi nasıl

Ağır tavda denemedim ama şüphem yok daha iyi sıyırır yapışma yapmaz şu an normal tavında tarlalar. Taşlı yer için bişey söyleyemem bu sene taşlı nadasımız yok bi tecrübe edinemem bende düşündüm araya taş sıkıştırırmı die ama o akışta pek sıkıştırcak gibi durmuyor tabi denemeden bilemeyiz

Hayırşı uğurlu olsun. Evet ızgara kulak pulluklar gayet işe yarayacaktır. Toprak tutmaması sayesinde traktörü yormayacak veya tutmayacak bu sayede vakitten ve yakıttan tasarruf sağlanacak yaptığınız masrafı çıkaracaktır. Ayrıca pulluğu ortadaki salınımlı olan delikte, toprak tavı ağır ise ve aşırı hassasiyet isteyen durumlarda aşağıdaki delikte, yol pozisyonu için yukarı delikte kullanmanızı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi vakitten ve yakıttan zamanla çıkar. Engebeli yerlerde kasmaması için orta yeri tavsiye ediyorlar benim traktörün hassasiyeti kollarda. Orta kolu genelde yukarıya takarım traktör tarafınıda aşağıya bilgilendirmeniz içinde ayrıca teşekkür ederim

Ben de çok çektim [emoji34] Izgara kulak örneği iyi olmuş. Emeğine sağlık. IMG_20181111_155455304.jpg