Biçer patoz

Traktor arkasına taklan biçer patoz hakında bilgisi olan arkadalar varise yardmcı olurlarsa sevinirim randıman verirmi eksi yünleri nelerdir eyimli arazide çalşırmı tşk

Traktor arkasına taklan biçer patoz hakında bilgisi olan arkadalar varise yardmcı olurlarsa sevinirim randıman verirmi eksi yünleri nelerdir eyimli arazide çalşırmı tşk

Biz aktif olarak kullanıyoruz.Tümosan 8085’e takıyoruz eğimli arazide köşe başlarında dönerken ambar ve arkadaki saman römorku dolu iken biraz traktörü itiyor.Arpa, buğday ve nohut hasatı yapıyoruz.

Güzel bir konu açılmış, önceden biçilmiş yerine toplayıp patozluyor mu ? Meşale mercimeği yeşil biçen Biraz yaş oluyor, Biçerin bicebileceği kıvamına getirsen bu seferde tanelerde kızarma ve saçlarda sararma oluyor. Buda ürün kalitesini düşürüyorum, o yüzden sordum. Konuyu açan arkadaşa ve cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Güzel bir konu açılmış, önceden biçilmiş yerine toplayıp patozluyor mu ? Meşale mercimeği yeşil biçen Biraz yaş oluyor, Biçerin bicebileceği kıvamına getirsen bu seferde tanelerde kızarma ve saçlarda sararma oluyor. Buda ürün kalitesini düşürüyorum, o yüzden sordum. Konuyu açan arkadaşa ve cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Biçilmiş olanı yerden toplamada yapıyor sıkıntı olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Tekrar merhaba bi biçer patoz elek sistemi düz patozla aynamı yoksa farklı mı birde samanla arpayı iyi ayırıyormu tşk

Biçer patozlar, Orak makinesi yada tırpanla tarım yapılan yerler için (tabi yerin eğimi traktör çalışmasına uygunsa) İdelal
Çünki beden işçiliğinden makineli tarıma geçildiği için insana kolay geliyor, Çalışma şekli bildiğin gezer patoz ile aynı, fazlası biçme ekipmanıda olması.
Benim tavsiyem, hasat zamanı ekin içerisinde yeşil otlar yoksa, patozlu biçerdöver alman senin daha çok işine gelir ve sizin bölgede parada kazandırır.

Eğimli ve küçük arazilere uygun değil.
Elek sistemi patozla aynı.
Önü aşağı gelirse daneyi samana katma yada eleğin arkasından taşırma sorunu ,
Önü yukarı gelirse samanı yeterince cekmeme dane ile samanı karıştırma yapabiliyor.
Bicerpatoz ağırdır,arkaya takılacak saman remorku ile inişlerde traktörü iteleme,
Rampada ise patinaj ve cekmeme sorunu ortaya cikiyor

Eğimli ve küçük arazilere uygun değil.
Elek sistemi patozla aynı.
Önü aşağı gelirse daneyi samana katma yada eleğin arkasından taşırma sorunu ,
Önü yukarı gelirse samanı yeterince cekmeme dane ile samanı karıştırma yapabiliyor.
Bicerpatoz ağırdır,arkaya takılacak saman remorku ile inişlerde traktörü iteleme,
Rampada ise patinaj ve cekmeme sorunu ortaya cikiyor

Yukarıda da bahsedildiği gibi arazi yapısı bu makineler için çok büyük önem arz ediyor.
Biçer tablası boşa çıkınca patoz dönme RPM artmasından dolayı taneleri saman römorkuna gönderiyor.
Kuyruk milinde çok fazla güç harcıyor ve ilk hareket aşırı zorlanma yapıyor.
Arazi eğimine göre elek de bulunan saman sağa,sola veyada öne, arkaya yığılma yapıyor ve taşma oluyor.
Tam kurumamış veya yeşil otlu tarlada hasat yapılırken dikkat edilmez ise tıkanma yapıyor.
Traktör + biçer patoz + römork toplamda 10 m yakın bir uzunluk oluyor köşe başında dönerken arazinin durumuna göre sıkıntılar oluyor.
Kasnak ve kayış sistemlerinde sıkıntılar var kayışlarda baskı olmadığı için ya dönme yapıyor ya da esneme yapıyor bu sıkıntıda sitemin verimli olarak çalışmasını ve tane temizliğini çok etkiliyor.

Naçizane tavsiyem bu makineye hiç bulaşmadan maddi imkanlarınız elveriyorsa patozlu biçerdöver almanızı isterim.