Havalı somun sıkma.

Arkadaslar havalı somin sıkma kullanan varmı? Tavsiye edebileceginiz bir ürün varmı? Bu ikisinin fiyatı uygun geldi bana. 20181212_204720.jpg

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Bunlar pahalisi yani her zaman kullananlar icin kardesim omurluk olsun iyisi olsun diyosan al ama 110 a aldim ben cin mali zaten bi cift samani pullugn somunlariyla ugrasiyom bide ekipmanlarin bakiminda yani iyisi olsn diyorsan alda yoksa benim gibiyse dandinide alsan olur ama ornegin hozan fln oluyor 4+1 pullk lan birini sokuym diyince 2 3 kisi ugrasmiyon takarken sokerken dk ni almiyor

50ltlik yeterli olur ufak tefek işler için. Önemli olan basınç ve tabancanın torku. 8bar ve üzeri butun kompresorler çalıştırır. Bende 50ltlik kale var canavar gibi. Bi arkadaştan aldim kale marka somun sıkma denemek için 35li aysanların patiklerini çevirdim 15 dk sürmedi. Fazla paraya gerek yok uygun fiyatlı alın işinizi görür.

Yetersizden ziyade;
Havayı çabuk bitiren bir ekipman olduğu için,
Komresör basıncı aniden düştükçe yeniden çalışmaya başlar buda rahatsız edici bir durum.
Bilakis 50'lik tanktan doğrudan alınan hava tabiki somun sıkmayı çalıştırır.
Ve şunu da ekliyim, endüstride en verimsiz çalışan ve dolayısıyla en fazla enerji tüketimi yapan ekipman kompresörlerdir.

Bu işin ( sanayicilerin tabiri ) en sağlamı GAV .
Ömürlük makina eski lastikcilerde falan hala kullanılır eski püskü halde. Performans makinaya giren hortumun kalınlığına bakar. İyi makinanız olsa dahi ince hortumla çalıştırırsanız güçsüz çalışır. Garajlarda olmazsa olmaz. Pullugun , Çapa’nın bıçaklarını değiştirmek ne zordur bilirsiniz , ama böyle bi makina olunca çok kolay oluyor. Kaliteli kalitesiz farketmez ama bence garajda bulunmasi şart bi hacet.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32