Case ih jx90 maxpro pulluk seçimi

Arkadaşlar merhaba ben 2014 model case ih jx90 maxpro traktör aldım bizim topraklar kısmi sert topraklar sorum özellikle bu traktörü kullanan arkadaşlara pulluk olarak hangisini tercih edersiniz? Benim aklımda 4 lü 14 inç var 5 li 14 inç alırsam sorun yaşar mıyım? 20181129_112418.jpg

Hocam 4+1 al garanti olsun bide otomatik pullukda ayarlayabilirsin 12 14 16 18 veya 10 12 14 16 gibisinden 5 12 yi td 90 cekiyor hafifde gelmiyor agirda zorlanmiyor yani.. 4+1 al otoamatik al 5 14 cekmez o toprakda ama 5 12 ceker bi tak. 5 12 yi baktin zorlaniyor sanziman cok yorma sifir motoru direk birini sok 4 16 da sur..

Hocam 4+1 al garanti olsun bide otomatik pullukda ayarlayabilirsin 12 14 16 18 veya 10 12 14 16 gibisinden 5 12 yi td 90 cekiyor hafifde gelmiyor agirda zorlanmiyor yani.. 4+1 al otoamatik al 5 14 cekmez o toprakda ama 5 12 ceker bi tak. 5 12 yi baktin zorlaniyor sanziman cok yorma sifir motoru direk birini sok 4 16 da sur..
Bir yakınımda 4 lü ayarlanabilir aktaşlar pulluk vardi alacaktim ama ağırlığı 1 ton dedi traktöre kıyamadım. Acaba bütün ayarlanabilir otomatik pulluklar böyle ağır mıdır. Çünkü bence pulluk hafif oldukça traktörün performansı artar ultra mazot tasarrufu olur.

Bir yakınımda 4 lü ayarlanabilir aktaşlar pulluk vardi alacaktim ama ağırlığı 1 ton dedi traktöre kıyamadım. Acaba bütün ayarlanabilir otomatik pulluklar böyle ağır mıdır. Çünkü bence pulluk hafif oldukça traktörün performansı artar ultra mazot tasarrufu olur.
Agam seni bilmemde toprak ne kadar havalanirsa iyi olur. Simdi 4 14 takarsin ee hafif bide hizli surersin ucundan alir goturur pulluk dedigin kulak gorunmeyecek video daki 5 16 ha kok bitkisi icin suruyor bu arkadas derin ha dersenki tosba gibi gitmem 1 de gitsin 5 12 tak hizli sur

Agam seni bilmemde toprak ne kadar havalanirsa iyi olur. Simdi 4 14 takarsin ee hafif bide hizli surersin ucundan alir goturur pulluk dedigin kulak gorunmeyecek video daki 5 16 ha kok bitkisi icin suruyor bu arkadas derin ha dersenki tosba gibi gitmem 1 de gitsin 5 12 tak hizli sur
Hocam videoyu izledim. Toprağım sert ve taşlı belki inanmayacaksın ama amcamda tümosan 8085 vardı 4 lü 12 de zorlanıyordu. Ama case ih seri traktör 4 14 ideal galiba. Ayrıca bizim toprakta 4 14 den büyük pulluğu 90 traktöre takamazsın.

Bütün ekipmanlarımı değiştirmem lazım pulluğu mu dersin kultivatöru mü mibzeri mi bunların hepsi çok para istiyor eski traktörü verdim bütün herşeyim değişmek zorunda kaldı. Evet dediğiniz doğru bir yerde otomatik pulluk düşünülmeli.

Ünlü 5 li yaylı 960 kg inç ayarlı
Alırsanız otomatik pulluk 4 +lı alın traktör büyütürken de sonra +1 eklersiniz