Güncel Herbisit Fungusit fiyatları 2019 sezonu

Biz türk halkı bu zihniyette olduğumuz için zaten bir arpa boyu yol alamıyoruz. Çok merak ediyorum bir dönüm buğdaydan kaç kg buğday alabiliyorsun. Ben geçen sene 200 kg altına düşmedim. Ama komşularımın çoğu 100-150 kg aldı. Önce ki yıllarda da en verimli yer 300-350 kg yapar ova hariç. Ha 700 de alan var ama adamların bölgesi bizden çok çok üstün. Hiç göZümüz fesatlığımız yok. Çok şükür herkes kendi ekmeğinin peşinde.

200 kg buğday aldığınız yere 550 liraya duet pas ilacı alıp atıyormusunuz? atıyorsanız boşa masraf ediyorsunuz. atmıyrsanız benim verdiğim cevap size değil. burda kıskanma hasetlik yok. demek istediğim 700 kg verim istiyorsan buğdaya bu ilaçları atacaksın.

• Beğen
Tepkiler: ahmetboz28
200 kg buğday aldığınız yere 550 liraya duet pas ilacı alıp atıyormusunuz? atıyorsanız boşa masraf ediyorsunuz. atmıyrsanız benim verdiğim cevap size değil. burda kıskanma hasetlik yok. demek istediğim 700 kg verim istiyorsan buğdaya bu ilaçları atacaksın.

Arkadaşım genel konuştuğun için dedim ben onu. Trakyada her toprak bir değil, yukarımız 500-700 arası alır bayırdan. Bizler 250-300 kg hele sene kötü gittimi hiçbirşey alamayız ama o ilaçları atmadın mı da alcağın varsa da alamazsın. Ucuz ilaç attın mı burada fayda etmez iklimlerimiz tutmaz anlayacağın. Sizde fayda eder belki ama bizde deneyerek öğrendik demeyelim öğrettiler diyelim. Malesef ki türkiye olarak gübre ilaç ve tohuma çalışıyoruz.

Fiyatlar aşırı pahali. Bundan sonrada sanırım hep böyle olucak. Döviz endeksli ürünler olunca fiyatların geri gelmesi pek mümkün gorunmuyor. Buğday tarimini ülkemizde öldurucekler bu gidisle

Burada da özel firma fiyatlar böyle. 20190325_123241.jpg20190325_123251.jpg

• Beğen
Tepkiler: muhammet63
  • Beğen
Tepkiler: ziyaretci33