Traktör satışları yarı yarıya düştü

Yozgatta belki 10 yıl boyunca massey bayiliği yoktu. Almak isteyen alamıyordu. 3000 serisi bizim buralarda altından daha değerliydi hala öyle. Sonra memişogulları bayiliği alınca patlama yaptılar. Şuan hala satışlar devam ediyorsa tek sebebi masseyin sevilmesi. Diğer markalat yozgatta yarısı kadar satılmıyor suan.

Yozgatta belki 10 yıl boyunca massey bayiliği yoktu. Almak isteyen alamıyordu. 3000 serisi bizim buralarda altından daha değerliydi hala öyle. Sonra memişogulları bayiliği alınca patlama yaptılar. Şuan hala satışlar devam ediyorsa tek sebebi masseyin sevilmesi. Diğer markalat yozgatta yarısı kadar satılmıyor suan.

2 yıl Yozgat'ta bulundum oradan biliyorum : Özellikle Çekerek ilçesi aşırı dağlık olduğu için Fiat grubunu hiç motordan saymıyorlar,eski kasa MFler çok tutuluyor. Traktör muhabbetlerine felan denk gelirdim bazen. Alanda 240 alacağını söylerdi o sohbetlerde.

Tatillerde eve dönüş için otobüse bindiğimde , özellikle Boğazlayan ve Sorgun'da MF'nin 5400 serisi ve yukarısının ciddi şekilde tutulduğunu görmüştüm.

Biz o bayiyi konuşurken bugunde
Mf5711s satmışlar [emoji4]

Adamların başarısının üç sırrı var
1) Ekonomik gücü çok sağlam firma olarak
2) Sattıkları marka bölgenin en tutulanı
3) Ödemede kolaylık sağlaması. Ben 5455 alırken nakitim yetmedi 7 bin kalmıştı kredi çekme seneye verirsin dedi. Kredisi ziraatten çıkmayana yaza kadar müsaade ettiklerine şahit oldum birine adam plakasiz kullandı sezonda da sıfır alır gibi kredisini kullandı. Geçen 6712 ye baktım al götür yazın ödersin diyor. Bu şartlar da birçoğuna cazip geliyor haklı olarak. Ben müşteri olarak memnunum Allah razı olsun

Adamların başarısının üç sırrı var
1) Ekonomik gücü çok sağlam firma olarak
2) Sattıkları marka bölgenin en tutulanı
3) Ödemede kolaylık sağlaması. Ben 5455 alırken nakitim yetmedi 7 bin kalmıştı kredi çekme seneye verirsin dedi. Kredisi ziraatten çıkmayana yaza kadar müsaade ettiklerine şahit oldum birine adam plakasiz kullandı sezonda da sıfır alır gibi kredisini kullandı. Geçen 6712 ye baktım al götür yazın ödersin diyor. Bu şartlar da birçoğuna cazip geliyor haklı olarak. Ben müşteri olarak memnunum Allah razı olsun
Helal olsun o bayiye
Bizim burdakiler kan emici
Ben 2015 de 2. Traktor olarak tt50 aldik 33 bine anlaştik ama bizim aldigimiz baska onlarin getirdigi baska neyse ben kabul etmedim sonra 1000 tl icin anlasamadik geri goturduler sonra burdaki tarim alet makine satanlarda ayni 300 500 lira icin bircok makine pazarlikla kaldi oyuzde makine ekipmanda genelde temiz ikinci el tercih ediyom

Memişoğullarının yaptığı satış normal bence çünkü çok geniş bi alana hitap kırşehir yozgat ve bu sene çorum piyasasına da girmiş bulunmakta.

Çorum alaca ilçesinde , Yozgatta 700 800 dönüm ve daha fazla arazi işleyen çiftçi çok o yüzden bence bu traktörlerin satılması normal.

Arkadqşlar facede memişoğulları var kirsehir yozgat massey bayisi hergün en az 1 tane 5000 6000 7000 serisi traktor satiyo isterseniz facede girip bakin o bölgenin ciftcisi ne ekip bicer valla merak ettim
Alırlar cemal. 1 buralarda massey çok tutulur. 2 alan çiftçiler genelde çiftçiliği iyi yapanlar. 3 arazileri verimli. Ben yozgat şefaatlide görev yapıyorum daha geçen haftaya kadar tarla sürüyorlardı. 6612,6613, 6614 masseyler havada uçuyor.

Bizim burdada massey bayisi kazik 130.000 lik mali 160.000 e satmaya kalkinca tutunamadi dukkani kapatip gitti koklu firma bizim burda yuksel ceylan new holland bayi isinin ehliler kurbana kadar veya yilbasina kadar duruyolar isteyene hayvan kupesi ariza yapan traktoru cekici parasi dahi vermeyin biz gotururuz deyip usenmeden 100 km git gel yapiyolar buyuk bakimlar olunca kamyonlari ciftcilerin traktorlerini getirip bakimini yaptirip geri kapiya birakiyo yedek parca konusunda usenmeden getiriyolar senin gelmene gerek yok biz getiririz diyip alip geliyo kefil oluyo hatirli musterilerine sikinti olmaz diye