Tanelik Mısır Üreticileri Önümüzdeki Sezonda Hangi Marka ve Çeşidi Tercih Edecekler? - Sayfa 3
Sayfa 3/5 BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
73 sonuçtan 31 ile 45 arası gösteriliyor
    şadan aysul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı frknbrdk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tanelik mısır değilde bu şeker mısırı ekenler var mı aranızda 2019 da inşallah şeker mısırı ekmek istiyorum hangi marka tohumu kullanmalıyım, dekara düşen bitki sıklığım ne olmalı, ekeceğim şehir Yozgat. Su sıkıntımız yok kuyulu tarlaya ekeceğim, hasadı nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
    Pazarcılar geliyormu satışı nasıl yapmayı planlıyorsunuz

konya da ekimin 10 nunda 840 dan dökdüm sattıgınız mısır faturaların da mısırın degeri kaç yazıyor benimkine 3 derece yazmışlar dekalp 5781 e

frknbrdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı şadan aysul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazarcılar geliyormu satışı nasıl yapmayı planlıyorsunuz
    Alacak adam buldum toptan satacam hepsini

maygun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı tavaslı_okan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ektiğim alanın %80 Dekalp 6630 idi seneye may tohumun capuzi, KWS kefrancoz, ve LG tohumun çeşitlerini ekeceğim.
    Kws Kefrankosu deneyen varmi?Verim ve nem nasil

Alacak adam buldum toptan satacam hepsini
    Callenger pazar değeri yüksektir alıcı için fark etmezse vega f1 23 cm sık olursa mantar oluyor

Callenger pazar değeri yüksektir alıcı için fark etmezse vega f1 23 cm sık olursa mantar oluyor
    Challenger ekmeyi düşünüyorum ama iç anadolu için uygunmudur internet sitesinde 85-90 günlük çeşit yazıyor lakin yetiştirilme haritası yok. Ayrıca ekim şekli 45cm sıra arası şeklinde olabilir. 70cm sıra arası mibzeri bulmamız biraz zor ama denersem bulurum.

Challenger ekmeyi düşünüyorum ama iç anadolu için uygunmudur internet sitesinde 85-90 günlük çeşit yazıyor lakin yetiştirilme haritası yok. Ayrıca ekim şekli 45cm sıra arası şeklinde olabilir. 70cm sıra arası mibzeri bulmamız biraz zor ama denersem bulurum.
    Bence hiç deneme 70 cm sıra üstü 21 cm 23 cm olınca bile mantar çok oluyor bizde eskişehirde ekiyoz 105 günde hasat olıyor birde seker mısırı tohumu pahalı oluyor ölü tohum oldugu için çekirdek diski ile ekiyoz mısır diski ile tekleme olmuyor

FahrettinTeke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biz bu yıl pıoneer, lg ve famoso ekmiştik. Lg ve pıoneer yüz güldürdü. Lg 30597 1 dekardan 1600 kg verdi. Pioneer 0573 dekardan 1500 kg verdi. Famoso 1400 kg verdi. Bu yıl bizim yörede verim şampiyonu dekarda 2000 kg veren julien ve pioneer 0937. Seneye pioneer 0937 ve lg 30500 ekeceğiz Allah nasip ederse.
    Bu ürünlerin hepsi ayrı tarlalarda ayrı toprak çeşitlerinde yetişti.
    Lg; kum tarlada yetişti 9 kez damlama ile sulandı. Alt üst toplam 250 kg a yakın gübre atıldı. Map ve potas ile desteklendi.
    Pioneer ; kırmızı bozkır toprağında yetişti lg ile aynı şekilde sulama ve gübreleme yapıldı.
    Famoso ; killi çorak toprakta yetişti yine lg ile aynı şekilde sulama ve gübreleme yapıldı.

erkan479 teşekkür etti.

Tanelik Mısır Üreticileri Önümüzdeki Sezonda Hangi Marka ve Çeşidi Tercih Edecekler?

Bence hiç deneme 70 cm sıra üstü 21 cm 23 cm olınca bile mantar çok oluyor bizde eskişehirde ekiyoz 105 günde hasat olıyor birde seker mısırı tohumu pahalı oluyor ölü tohum oldugu için çekirdek diski ile ekiyoz mısır diski ile tekleme olmuyor
    Mantar derken çeşitli mantar hastalıkları var bunlardan hangisi hastalık yapıyor. Ölü tohum olması çıkışların zor olması mı yoksa. Şeker mısır tohumu pnömatik makine ile ekimi uğraştırıyor mu. Tohum fiyatları ne kadar siz kaç liraya aldınız.
    Ayrıca verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Mantar derken çeşitli mantar hastalıkları var bunlardan hangisi hastalık yapıyor. Ölü tohum olması çıkışların zor olması mı yoksa. Şeker mısır tohumu pnömatik makine ile ekimi uğraştırıyor mu. Tohum fiyatları ne kadar siz kaç liraya aldınız.
    Ayrıca verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim
    Rastık oluyor biz sirketlere ekiyoz bu sene dönüm maliyeti 160-200 arası diye duyduk. Çift düşerse koçan tutmuyor tekleme iyi olması gerekiyor 50 taban 40 üst yeterli 3 kilo patosyum nitrat iyi bakarsan 2ton alınsın

Tanelik Mısır Üreticileri Önümüzdeki Sezonda Hangi Marka ve Çeşidi Tercih Edecekler?

Rastık oluyor biz sirketlere ekiyoz bu sene dönüm maliyeti 160-200 arası diye duyduk. Çift düşerse koçan tutmuyor tekleme iyi olması gerekiyor 50 taban 40 üst yeterli 3 kilo patosyum nitrat iyi bakarsan 2ton alınsın
    Ekeceğim tarlaya ilk defa mısır ekilecek bu sene hastalık olacağını pek sanmıyorum ama ben yinede önlemimi alırım ayrıca challenger mısırını koçan olarak tane hesabı verecem benim için dekara ekilecek bitki sayısı daha önemli. Tohumun dekar maliyeti 200 lira mı ?

şadan aysul teşekkür etti.

avugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tohum Pioner 2105 ve pioner 1921 salma sulama 13 nemde biçtik ortalama 1500 kg aldık diyarbakır bismil..

maygun10 teşekkür etti.

Alıntı maygun10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kws Kefrankosu deneyen varmi?Verim ve nem nasil
    Kendim ekmedim ama bi arkadaşım 6724 ile yan yana ekti kefrankosu daha iyi dedi başka bir k yerde daha duydum o yüzden ekeceğim

maygun10 teşekkür etti.

Uzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlla 45 cm denicem diyorsan sıra üzeri mesafeni 36 cm çıkarman gerek bence deneme en ideali 70 cm sıra arası 23-24 cm sıra üstü mayıs ayı ekim için ideal challenger kumsal tarlayı ve sıcağı sever duruma göre 90 gündede olur 110 gündede. Pazara satacağın için mecburen el ile toplatırsınız çok ekeceksen toplama planı yapıpta ek challenger hasat zamanı geldimi beklemeyi sevmez hemen tanelerinde su kaybı yapar koçan kılıfını kurutur

Alıntı Uzturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla 45 cm denicem diyorsan sıra üzeri mesafeni 36 cm çıkarman gerek bence deneme en ideali 70 cm sıra arası 23-24 cm sıra üstü mayıs ayı ekim için ideal challenger kumsal tarlayı ve sıcağı sever duruma göre 90 gündede olur 110 gündede. Pazara satacağın için mecburen el ile toplatırsınız çok ekeceksen toplama planı yapıpta ek challenger hasat zamanı geldimi beklemeyi sevmez hemen tanelerinde su kaybı yapar koçan kılıfını kurutur
    36 cm çok değil mi bitki sık olursa koçan boyutları düşer mi 20 dekar ekeceğim ilk etapta 28-30 cm düşünüyordum bende