Kalitesiz Mazot ve sonuçları - Sayfa 2
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
24 sonuçtan 16 ile 24 arası gösteriliyor

Alıntı ersenacar2234 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Po dan şaşma derim ama energy den alanları da biliyorum bir sorun olduğunu duymadım. Bayi zaten ana bayii olunca hem ucuz hemde iyi mazot diye düşünüyorum. Ancak şahsi fikrim biraz ince sanki daha çok yakıyor gibi.
    Energyde kırsal motorin zaten yokmuş çalışan öyle söylemişti ondan incedir birazda energyden mazot alıp denemek istiyorum aslında

FEBRUCCİNİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizde bi kere tarım krediden aldık ama mazot suluydu bilmiyorduk motor beyaz duman atmaya başlayınca durduk.deponun alt kapağını söküp mazotu boşalttık.deponun alt kısmı 1 cm yakın su birikmiş.mazot demir depoda beklemiş hava soğuyunca buhar çiğ gibi depoda birikmiş.bi daha da tarım krediden almadık.
    2 yıldır alpete gelen başka bir firmanın mazotu vardı.biraz daha ucuzdu .aşırı ince değildi.fiattada kullanıyorduk.ama son zamanlarda o da çekişten düşürdü.sonra po ya geçtik biraz daha iyi gibi.
    Tabi total shell iyi diyolar burda fakat ilçede yok.
    Ama depolama koşullarıda önemli...
    Yılda 1 depoları boşaltmak lazım.
    İyi bi mazotla kullanın çekişten düşme duman vs.varsa söktürün pompayı

ahmet35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi bizim ilçede de en iyi BP diyorlar ama ben almadım. Önce luk-oil den alıyordum şimdi orayı bıraktım m-oil den alıyorum. Düzenli piyasa işi yapmadığımdan bi fark göremedim.

Erbaalı60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstasyonların hepsi ayni rafinerinin şubelerinden yakıt alır Sadece tank temizliği ve marker katkı arada fark oluşturuyor Başkası yok Emin olun tecrübeyle sabit Cunki iki farklı istasyonu an arkadasım var İkisi de ayni rafineri den alıyor

Laser master teşekkür etti.

Bp en kaliteli mozot satan şirketlerden birisidir. Ancak mazotu istasyondan mi aliyorsunuz yoksa size tanker ile mi geliyor? Akaryakit sektorunde donen hileye akil sir ermez. Onlarca ornek veririm size.
    Mesela Adam bi tanker siparis veriyor. Tanker rafineriden cikiyor hop bi depoya burda orta iki goZ boşaltılıyor yerine 10 numara yag inceltilerek yapilan mazot konuyor ve musteriye goturulup deposuna dökülüyor. Nasilsa traktoru biceri kepcesi bunu yakar anlamaz bu diyorlar. Birebir basima gelen sey bu. 20.000 litre ciddi rakam. Dedigim gibi istasyon mu depo mu akaryakit koydugunuz yer? Jandarma polis yada epdk ya sikayet edon gelip numune alsinlar. Marker cihazi ile olcum yapsınlar. Varsa bir hile ciksin ortaya zararinizi tazmin edin.

Mazotların hepsi aynı yerden dolar sadece içine katılan katkı başkadır fakat istasyon sahibi hile yapabilir ya da onun haberi olmadan üst düzey çalışan biri de yapabilir bunlar oluyor maalesef.

Laser master teşekkür etti.

Muhammet Aypek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yüksek litrelerde mazota ihtiyaç duyan çiftçi arkadaşlarıma tavsiyem bence en güzeli 1000 -3000 -5.000 -10.000lt'lik tank kit halinde satılıyor hazır filtre sayaç hortum ve tabanca halinde bu tip bi akaryakıt ikmal setini 1 yıllık ihtiyaç duydugunuz litrede alın size yakın bi akaryakıt bayiin'den toplu alımlarda illaki yüksek iskonto ve tanker servisi alırsınız iskonto ve istasyona gitmek için harcanan yakıtla beraber tankı 1 yada 2 yılda amorti ediyor tankta mazot hem dinlenmiş oluyor hemde tankın çıkışında su vb maddeleri ayıran filtre var yılda bir kez degiştirir işine bakın hem kafanız rahat olsun hemde traktörünüz ...

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kalitesiz mazot bariz çekişten düşme görülür.Rölantide motor siyah duman yapar.Beyaz duman motorun avans ayarları bozukluğundan kaynaklanıyor, pompa ve sübap ayarı ister.CRD motorların bazılarında güç güncellemesi, artışı gerekiyor, emisyon için avanslar düşük ayarlanmış.

keltaşlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı guray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazotların hepsi aynı yerden dolar sadece içine katılan katkı başkadır fakat istasyon sahibi hile yapabilir ya da onun haberi olmadan üst düzey çalışan biri de yapabilir bunlar oluyor maalesef.
    Türkiye üretimleri motorin standardı aynı, fakat rafine edilmiş motorin de ithal ediliyor. Rusya'dan, Hindistan vb ülkelerden. Bunlardaki standart nedir, şüphe ediyorum.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12