Td65d ile cizel cekimi

01.09.2009
638
395

Bahara ekilecek yerlere cizel cektim arkadaslar. Yagmurlarin gec yagmasindan buzamana kaldi. Malesefki memsimler cok fazla degismeye basladi 3 4 senedir hic bi duzen yok. Tarla hafif camurlu seri 1 ile gidiyor. Cok fazla batirmadim bahara ekilecegi icin. 35 donum bu tarla toplamda 27 litre yakti arkadaslar.
Iyi Seyirler

https://youtu.be/ogdaNbvYkJU

Valla ben kasımın ilk haftası pullukla sürdüm bazı tarlalarda ağır tav bazılarında tam tav vardı ekim 26 da yağan kar toprağa çok yaramıştı ama ben pullukla sürüp boşa mazot yaktım çizelle daha tasarruflu oluyor mahsulde fark olur mu ki[emoji849]

Valla ben kasımın ilk haftası pullukla sürdüm bazı tarlalarda ağır tav bazılarında tam tav vardı ekim 26 da yağan kar toprağa çok yaramıştı ama ben pullukla sürüp boşa mazot yaktım çizelle daha tasarruflu oluyor mahsulde fark olur mu ki[emoji849]
Yesile bicecegim icin fark olacagini sanmiyorum otlansa bile benim icin daha iyi. Ama deneye bicecek olsam pullukla surerdum otlanmamasi icin.Bu tarlada 0.8 litre yakti donume pullukla surseydim 1.75 altina zor duserdi.

evet olur pullukla sürülen yer daha verimli çizel le sürülen yer sonra serteliyor pullukla sürülen kabarıyor toprak cizelli yer ayrık tutuyor pulluklu yer ayrık tutmuyor nohut yerlerini çizelle sürüp eken amcam 80- 100 kilo arası verim aldı pullukla sürenler 150- 200 hatta bazı tarlalar 200 kilo üstü verim aldılar tecrebe ile sabit

• Beğen
Tepkiler: Alexander
evet olur pullukla sürülen yer daha verimli çizel le sürülen yer sonra serteliyor pullukla sürülen kabarıyor toprak cizelli yer ayrık tutuyor pulluklu yer ayrık tutmuyor nohut yerlerini çizelle sürüp eken amcam 80- 100 kilo arası verim aldı pullukla sürenler 150- 200 hatta bazı tarlalar 200 kilo üstü verim aldılar tecrebe ile sabit

Aynen katılıyorum size peki pullukla ne zaman sürüldü .güzden mi yoksa nohut ekileceği zaman mı.pulluktan sonra ekim yapılacagı zaman kazayağı falan çekildimi

güzden ilk yağmurlar düşüp derin sürülecek kadar yağınca başlayıp sürmek lazım yetiştiremeyenler bahar sürümü de yapıyor toprak yapısı ve yağışa bağlı olarak toprak çok kesek çıkarmıyacak yapıda ise olur ama taysiye m güzden sürülmesi baktın olmuyor subatta felan her zaman olmuyorsa da bazı seneler hava müsade ediyor şubatta da sürüm olur
kazayağı sormuşun o da tarla sürülmüş yer çamurlu ise hiç bulaşma çamur yoksa kazayağı çek kazayağı çekmeden ekersen pullugun cicilerin birleştiği yerdeki yarıkları düzel öyle ek