CASE JX65C 4 LÜ 11 NUMARA PULLUK SÜRÜMÜ

teşekkürler iskender abi
Sizdede olur bence Ama 2 sirali olmasi gerekli tohumun yine haziran temmuz da bicilir

Bereketli olsun Mehmet
Baharda ekilen arpa hangi ayda biçilir
Bizde olmuyorda biz haziran ilk haftası gibi harman yapariz

saol ismail abi biz sizden baya bi gec harman yapıyoruz temmuz sonu agustos başı gibi
bizim bölgede 2. ekim olmuyor

Sizdede olur bence Ama 2 sirali olmasi gerekli tohumun yine haziran temmuz da bicilir
Iki sıralı arpa deneyimim pek yok çünkü bizde kuş cok zarar yapoyor 2 siraliya ince kabuklu daha lezzetli
Ama ekmeyiz biz
2 sirali bizdede 6 siraliya göre daha verimli oluyor
Bu yazlık arpa hep takip ediyorum bahar serin olan yüksek yerlerde oluyor tahminimce
Bizde mayis ayinda sıcaklar bastırıyor
Ege gibi biraz bizim iklim sicak
Ama bahar uygun yagis giderse olur dedigin gibi

Iki sıralı arpa deneyimim pek yok çünkü bizde kuş cok zarar yapoyor 2 siraliya ince kabuklu daha lezzetli
Ama ekmeyiz biz
2 sirali bizdede 6 siraliya göre daha verimli oluyor
Bu yazlık arpa hep takip ediyorum bahar serin olan yüksek yerlerde oluyor tahminimce
Bizde mayis ayinda sıcaklar bastırıyor
Ege gibi biraz bizim iklim sicak
Ama bahar uygun yagis giderse olur dedigin gibi
Bende tam bilmiyorumda bu yil Ben bugday ekemedim aycicek yerine tekrar ekicem tohumcu dedi ilkbaharda arpa ek dedi 2 sirali varmis elinde bu cesit digerlerine gore daha iyi oluyor diye anlatti verimi 4 6 sirali ya gore daha yuksek demisti

Bende tam bilmiyorumda bu yil Ben bugday ekemedim aycicek yerine tekrar ekicem tohumcu dedi ilkbaharda arpa ek dedi 2 sirali varmis elinde bu cesit digerlerine gore daha iyi oluyor diye anlatti verimi 4 6 sirali ya gore daha yuksek demisti
Ben daha önce 18 subatta ektim arpa oldu biraz boyu kisa oldu bu yilda 200 dnm kadar sürülmüş yerim kaldi yetisemedim
Şubat ortasına kadar toprak tav yaparsa ekerim olmazsa çiçek ekicem bende

Ben daha önce 18 subatta ektim arpa oldu biraz boyu kisa oldu bu yilda 200 dnm kadar sürülmüş yerim kaldi yetisemedim
Şubat ortasına kadar toprak tav yaparsa ekerim olmazsa çiçek ekicem bende
Ben ekicektim mantikli geldi aslinda Ama Burda arpa satmak biraz sikintili o yuzden yine cicek ekicem Ama sende hayvancilik var sanirim yemlik olarak kullanabilirsin maliyet olarak ta daha dusuk olur sanirim

• Beğen
Tepkiler: ismail_17