New Hollanda 01.01.2019 Güncel Fiyat Listesi

A haber bakmıyorum 1 incisi 2 inci olarakda dediklerimi aynen doğrularım
Chp nin oy potansiyeli trakya ve ege kıyıları hariç hiç bi yerde yok onlarda partiye oy veriyorlar şahısın bi önemi yok siyasetin s ni bilen bi muhalefet yok ben herzaman güçlü iktidar güçlü muhalefet olsun isterim
Demek ki trakya ve ege bolgesinin neden en fazla goc aldigi Belli oluyor Ben edirneliyim chp ye oy atiyorum bugune kadar hic kimseden duymadim veya gormedim basortusu problemi vaya ezan la alakali bir sey densin herkes ozgur kimse kimseye karismiyor mahalle baskisi var vs bide demissin muhalefet problemi var dostum adamlarin elinde cogunluk var istedigini yapiyor muhalefet ne yapsin dogruyu soyluyor Ama dinleyen yok muhalefetin dedigi I 3 5 yil sonra yapinca is isten geciyor malesef vesselam bu kafa varken bu kadar hirsiz varken bu memleket duzelmez

A haber bakmıyorum 1 incisi 2 inci olarakda dediklerimi aynen doğrularım
Chp nin oy potansiyeli trakya ve ege kıyıları hariç hiç bi yerde yok onlarda partiye oy veriyorlar şahısın bi önemi yok siyasetin s ni bilen bi muhalefet yok ben herzaman güçlü iktidar güçlü muhalefet olsun isterim

arkadaşım senin yaşın diğer partilerle karşılaştıracak yaşta değil..sen malum partiyle büyüdün..büyük ihtimal ailen ve çevren eskileri kötüleyerek seçimini yaptırdı...chp iktidara gelmemiş halen chp yi eleştiriyorlar..sen chp bir defa iktidar et o zaman konuş..din imanla ülkenin haline bak..fiyatlardan şikayet ediyorsun oyumu başka kime verelim diyorsun..senin ve senin gibi düşünenler bu ülkeyi bu hale getirdi...bunu değiştirmek senin elinde...aldığın traktörden memnun değilsen ve sürekli sorun çıkartıyorsa ne yapıyorsun satışa verip yenisini araştırıyorsun...o zaman seçini öyle yap..körün gördüğü cami misali olmasın senin ki!!!!

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
Ben sol partiye oy vermem görüşüme aykırı ve chp bunları yaptı yapıyor haberlerde çıkan miletvekili degilmi ezanla uğraşan chpden bu kadın chpde milletvekili degilmi istanbuldan degilmi bunlar yalan mi ac da bak Screenshot_20190102-215302_Samsung%20Internet.jpg

Şu dar kalıpları bırakın görende seçime 3-5 parti katılıyor sanır. Mecburuz alternatif yok diye bisey yok. Siz fazla A haber izlemissiniz kimsenin ezanında kılık kıyafetinde işi yok. Malum medya yüzünden olmayan seyler oluyormuş gibi gösteriliyor millet içinde fesat düşünceler yaratılıyor. Bırakın böyle düşünceleri elin oğlu uzaya çıktı biz burda kendimizle didişiyoruz. Atı alan üsküdarı geçti çok

Afedersiniz ama konu gene sen ocusun , sen bucusun , senin partin öyle , yok benimki böyle boyutuna hızla geliyor. Birazdan herkes safını tutar , ortak sorunları konuşup dertleşmek yerine birbirimize veryansın eder , siyaset yüzünden yine herkes bolunduguyle , birbirini kirdigiyla kalır gibime geliyor. Daha önce bunları çok yaşadık burda. Politize olmadan , iyiye iyi kötüye kötü diyelim. Bizim sorunlarımız siyaset üstü , yönetenlerin değişmesi bizim derdimizi cozmuyor. 40 yaşındayım , maalesef 40 senedir tarımın ekonomiden aldığı pay hep azaldı. Zaman zaman ağzımıza bir parmak bal çalındı. Sorunlarımızı hiçbir iktidar kalıcı olarak çözecek yaklaşım srrgilemedi , ancak günlük sezonluk işlerle kendi seçimlerinde iktidar olmaya çalıştılar. Hepsi onlara muhtaç olmamızı istediler. Sonuç olarak geldiğimiz nokta bu , kimse pek memnun değil , bence bunları konuşalım. Bizi bolecek şekilde siyaset yapmayalım. Geçim sorunu ve üretim sorunu siyaseti yapalım

CHP’nin ezanla uğraştığım falan yok demeniz gerçeği yansıtmıyor
bunu sadece haberin demesinin ya da dememesinin de önemi yok CHP ezanı Türkçe okutu CHP başörtüsünü serbest olmasına var gücüyle direndi CHP vekilleri her zaman dini bir İslami konu olduğunda daima İslam’ın zıtına zorladılar şimdi buna haber dinleyip dinlememekle alakası yok şahsım adına hangi kanal denk gelirse izliyorum tam tersine diğer kanalları daha çok izliyorum
Benim düşüncem benim dini değerlerim önde gelir benim dinime değer vermeyene değer veremem .
Bu tarz seyler sadece oylarini cogaltmak icin iktidarin uyguladigi sistematik bir plan bence chp nin dedigi din devlet islerinin ayri tutulmasiydi Ama olmadi suan ne adalet te kalmadi din anlayislari da degisti ne diyelim Allah sonumuzu hayir etsin

Afedersiniz ama konu gene sen ocusun , sen bucusun , senin partin öyle , yok benimki böyle boyutuna hızla geliyor. Birazdan herkes safını tutar , ortak sorunları konuşup dertleşmek yerine birbirimize veryansın eder , siyaset yüzünden yine herkes bolunduguyle , birbirini kirdigiyla kalır gibime geliyor. Daha önce bunları çok yaşadık burda. Politize olmadan , iyiye iyi kötüye kötü diyelim. Bizim sorunlarımız siyaset üstü , yönetenlerin değişmesi bizim derdimizi cozmuyor. 40 yaşındayım , maalesef 40 senedir tarımın ekonomiden aldığı pay hep azaldı. Zaman zaman ağzımıza bir parmak bal çalındı. Sorunlarımızı hiçbir iktidar kalıcı olarak çözecek yaklaşım srrgilemedi , ancak günlük sezonluk işlerle kendi seçimlerinde iktidar olmaya çalıştılar. Hepsi onlara muhtaç olmamızı istediler. Sonuç olarak geldiğimiz nokta bu , kimse pek memnun değil , bence bunları konuşalım. Bizi bolecek şekilde siyaset yapmayalım. Geçim sorunu ve üretim sorunu siyaseti yapalım

abi, herkes her şey den şikayetçi madem memnun değilsin ,değişim senin elinde her şeyden şikayet edip yine gidip bu sorunları çıkartanlara daha doğrusu sorunları çözemeyenlere oy ver yine gel burada ağla...bu nasıl iş kafam basmıyor..

Bu tarz seyler sadece oylarini cogaltmak icin iktidarin uyguladigi sistematik bir plan bence chp nin dedigi din devlet islerinin ayri tutulmasiydi Ama olmadi suan ne adalet te kalmadi din anlayislari da degisti ne diyelim Allah sonumuzu hayir etsin

Madem dinle devlet ayrılacak okullarda noel kutlarken bir tane chp yetkilisi hristiyan adetinin ne işi var okulda diye demeç versin o zaman anlayalım samimiyetlerini mesele din değil islam sadece ,padişahla birlikte Allahıda (tövbe) tahttan indirdik diyen zihniyetin devamı

abi, herkes her şey den şikayetçi madem memnun değilsin ,değişim senin elinde her şeyden şikayet edip yine gidip bu sorunları çıkartanlara daha doğrusu sorunları çözemeyenlere oy ver yine gel burada ağla...bu nasıl iş kafam basmıyor..
Güzel kardeşim 40 yaşındayım , her görüşü gördüm diyorum iktidar da , ama koalisyon ama tek başına , askeri yönetim dahil. Zamanı gelince bastakiler de değişecek , ama gelenlerde aynı sorunlardan şikayetçi olmaya devam edeceğiz diyorum. Yani iktidar değişince , birşeylerin düzeleceğine dair iyimser değilim. Değişip degismemesinden zerre uzulmem yada sevinmem. Maalesef sorunlarimizi doğuran ortam ve yaklaşımlar değişmediği sürece , hep bunları konuşmaya devam edeceğiz diyorum. İster bunlar , ister şunlar , ister onlar olsun başta. İmkan olsa , elimde bir sihirli değnek olsa , yarın bugunkulerin rakibi partiyi başa getirmek isterim. İlk birkaç ay sevinilir , ama birkaç ay sonra gene benzer çiftçilik sorunlarıni konuşacağız. Umudum yok yani , bu konjektor ile düzeleceğine dair. Bilmiyorum anlatabiliyor muyum?
Yoksa Ahmet yönetmiş , Mehmet yönetmiş beni çok doğrudan ilgilendirmiyor. Sektörün sorunlarını cozerse birisi hepimiz iyi olacağız zaten.

Madem dinle devlet ayrılacak okullarda noel kutlarken bir tane chp yetkilisi hristiyan adetinin ne işi var okulda diye demeç versin o zaman anlayalım samimiyetlerini mesele din değil islam sadece ,padişahla birlikte Allahıda (tövbe) tahttan indirdik diyen zihniyetin devamı
Noel hangi gun oluyor Sen biliyormusun 25 26 aralikta yeni yilla alakasi yok herkes konusuyor Ama ne oldugunu bilmiyor iste Boyle bir milletiz

Güzel kardeşim 40 yaşındayım , her görüşü gördüm diyorum iktidar da , ama koalisyon ama tek başına , askeri yönetim dahil. Zamanı gelince bastakiler de değişecek , ama gelenlerde aynı sorunlardan şikayetçi olmaya devam edeceğiz diyorum. Yani iktidar değişince , birşeylerin düzeleceğine dair iyimser değilim. Değişip degismemesinden zerre uzulmem yada sevinmem. Maalesef sorunlarimizi doğuran ortam ve yaklaşımlar değişmediği sürece , hep bunları konuşmaya devam edeceğiz diyorum. İster bunlar , ister şunlar , ister onlar olsun başta. İmkan olsa , elimde bir sihirli değnek olsa , yarın bugunkulerin rakibi partiyi başa getirmek isterim. İlk birkaç ay sevinilir , ama birkaç ay sonra gene benzer çiftçilik sorunlarıni konuşacağız. Umudum yok yani , bu konjektor ile düzeleceğine dair. Bilmiyorum anlatabiliyor muyum?
Yoksa Ahmet yönetmiş , Mehmet yönetmiş beni çok doğrudan ilgilendirmiyor. Sektörün sorunlarını cozerse birisi hepimiz iyi olacağız zaten.

anladım abi..ecevit zamanın da dgd ödendi..o zamanın parasıyla 2500 tl aldım.ne kıymetli paraydı keyfine göre bahçeyi sürüyorduk...şimdi aldığım 1100 küsür tl...şimdi meyve ağacına eksik ilaç atalım mı atmayalım mı diyoruz..gelen yeni iktidar y en az 3-4 sene şimdikilerden daha iyi olur ..çiftçi biraz nefes alır..sonra aynısı..ama böyle gitmemeli...üretim yoksa tüketirsen diğer ülkenin eline bakarsın...ülke bir ileri iki geri böyle gider.

• Beğen
Tepkiler: ufukk
Ben avusturyada yaşıyorum arkadaşlar ; islam a zarar veriyoruz malesef siyaset e alet etmek yanlış.
Hatta bir ummanli Professor bana şunu dedi ; ismalin genişlemesi yani yayilmasi ist Türklerle durdu.
Dedimki nasil olur biz avrupaya kadar gittik, oda dediki evet ordulariniz gitti lakin islam gitmedi.
Yani diyeceğim bazen bizim doğru samdıköarımız başka bir coğrafyada yanlış olabiliyor.
Üzgünüm bu sayfada siyaset e karşıyım lakin iş Islam oldumu susamam

Noel hangi gun oluyor Sen biliyormusun 25 26 aralikta yeni yilla alakasi yok herkes konusuyor Ama ne oldugunu bilmiyor iste Boyle bir milletiz

Biliyorum noelin tarihini yılbaşı demedim zaten noelin kutlamasını dedim araştırırsanız görürsünüz hangi okulda noel kutlandığını sorunun asıl kalıbını anlamadan hemen cahil koyun gibi görüyorsunuz ve basite kaçıyorsunuz daha açmak gerekirse
Kilisede yapılan küçük çocuklara yönelik bi ayin yada çalışma yada dini eğitime birtane bile chp milletvekili gensoru yada araştırma isteği vermemiştir
Ama bi yurtta yada camide küçük çocuğa dini eğitim verilince yandaş medya dahil birçok milletvekili yaygara çıkarıyor nerde laiklik ilkesini savunan zihniyet iş dine gelince islam yasak ama diğer dinler serbest

Ustam değer kaybetmiyor aldigin paraya gene duruyor 126 bine aldığım motor 214 bin tl olmuş değerini koruyor ama sıfırı pahalı şuan 2el almak için uygun zamanla 2el piyasası pahalanır 2el alanda kar eder bu durumda 2el almak mantıklı suanki durum olsa sıfır almazdım hem ülkenden döviz kaybı olmaz hem paramın amortisman değeri uzun olmaz tercih meselesi ben 126ya sıfır motor alırken 300e avrupa alanda vardı sonuçta hepsi aynı işi yapıyor
124bine o zamanki aldıklarınla şimdiki bir mi. Nereye değer kaybetmiyor. Şakamı yapıyosunuz anlamıyorum.

Üretim sorunu konuşayım.
Barolar birliği eski başkanı, yargı bağımsızlığı olmalıdır, diyor.Güven eksiği var.Yatırımcı şirket satın alacak, gelebilecek cezalardan çekindiği için fiyatlar yarım değerinde olsa bile çekiniyor.Sıcak para giremiyor.Enkaz haline geldi, yeniden inşa edecekler. 17. büyük ekonomiyiz.Sıra değişmesi zor görünüyor.
Borsa cephesinden bakarsak; oyuncular tahtaları yükseltmek istiyor, değerleme yapıyor, değmez diyenler yüzünden OECD içinde en iyi yatırım yapılabilir durumda bekliyoruz. :) Güler misin ağlar mısın.
Banka tarafından bakarsak; al-sat oynak durumu devam edecek, dolar kuru 6,5 seviyelerine doğru yükselebilir.Sermaye yeterlik rasyoları %32, yaşam payı %16, %50 seviyelerini görüp likidite arttırımı gerekiyor.Reel ekonomiyi hareket ettirecek veriler zayıflıyor, parayı gıda zannetmeye başladılar.Anemi olmuş hastaya benziyor, siyah üzüm pekmezi iyi gelecektir, kan yapar.
Köylü kardeşiniz durumu böyle görüyor.Yanlışlarımı konu ile ilgili arkadaşlarımızın düzeltmesini istirham ederim.