Avrupa Traktörlerin Bakım Maliyeti !!!

Batuhan musait olursan suna da bi fiyat cikar sana zahmet mart ayinda yillik bakimi yapilcak.
1 Teneke 15.40
5 Teneke 10.30
Yag.mazot.sanzuman hem buyuk hem kucuk filtre.
Hava ve kabin filtreleri. yani komple bakim.. 20180507_153533.jpg

Aynen abi öyle olması lazım hiç puma değiştirmedim
Farmallar öyle 1040 ve filitreleri var içinde
Walla insallah dedigin gibidir cunku gecen yil 1200 liraya hava ve hidrolik filtresi yokken degisim yapildi hidrolik filtresi kucuk olani sonradan kendim alip taktim 450 lira ;) buyuk olana da 700 dedi yazin buradaki acenta. benim esas korkum arka yag degisimi ile 5 bini bulmasi :(( verdigin fiyat ici tsk ederm en azindan pazarlik yaparken elimizde referans olucak ;)

Walla insallah dedigin gibidir cunku gecen yil 1200 liraya hava ve hidrolik filtresi yokken degisim yapildi hidrolik filtresi kucuk olani sonradan kendim alip taktim 450 lira ;) buyuk olana da 700 dedi yazin buradaki acenta. benim esas korkum arka yag degisimi ile 5 bini bulmasi :(( verdigin fiyat ici tsk ederm en azindan pazarlik yaparken elimizde referans olucak ;)
Zam kapıda haberin olsun abi pazarlığada girmez kimse sanayi çok bozuk şu dönem.

Desenize bakım masraflarına da artık güç yetmeyecek. Mccormick'in 2016 aralık ayı gibi şanzıman yağı ve filtreleri değiştirelim dedik, filtreler ve yağları alıp mart ayı gibi hallettik.
Hidrolik ana filtre 200 TL
Hidrolik ikinci küçük filtre 130 TL (orijinali 340 Tl idi muadilini bulduk mann marka italya üretimi olanı aldık)
Şanzıman yağı 3 kova (60 LT) 1050 TL (şanzıman yağını iyisi olsun dedik kendimiz araştırıp aldık)
Shell spirax s6 txme.Direkt Fransa üretimi, piyasada yoktu, shelli aradım yardımcı oldular kapıma bıraktılar yağı sağolsunlar. Hemde direkt distribitör fiyatına. Şimdi filtre fiyatları ne alemde bilmiyorum ama sadece yağa baktığımda durum içler acısı. 1 kovası 3 kova fiyatına çıkmış.

https://www.turkoilmarket.com/Shell-Spirax-S6-TXME-20-Litre,PR-2234.html