2019 BAĞKUR PRİMLERİNE ZAM..

Esnaf, şirket ortaklarının ödeyeceği bağkur primi 2019 yılında indirimsiz olarak 882,21 TL, prim borcunuzun olmaması ve primlerinizi düzenli ödemeniz halinde ise %5 indirimli olarak 754,61 TL.

İsteğe bağlı bağkur 2019 primi 818,56 TL, (isteğe bağlı 4b bağkurlular %5 oranındaki indirimden yararlanamaz. )

Tarım/Çiftçi 2019 bağkur primi indirimsiz olarak 764,84 TL, prim borcunuzun olmaması ve primlerinizi düzenli ödemeniz halinde ise %5 indirimli olarak 653,99 TL.

Kaynak : https://www.maliajans.com/guncel-tutarlar/guncel-bagkur-primi-ne-kadar/

150TL zam gelmiş.

Esnaf, şirket ortaklarının ödeyeceği bağkur primi 2019 yılında indirimsiz olarak 882,21 TL, prim borcunuzun olmaması ve primlerinizi düzenli ödemeniz halinde ise %5 indirimli olarak 754,61 TL.

İsteğe bağlı bağkur 2019 primi 818,56 TL, (isteğe bağlı 4b bağkurlular %5 oranındaki indirimden yararlanamaz. )

Tarım/Çiftçi 2019 bağkur primi indirimsiz olarak 764,84 TL, prim borcunuzun olmaması ve primlerinizi düzenli ödemeniz halinde ise %5 indirimli olarak 653,99 TL.

Kaynak : https://www.maliajans.com/guncel-tutarlar/guncel-bagkur-primi-ne-kadar/

150TL zam gelmiş.
eğer yanılmıyorsam geçen yılda 105 lira zam gelmişti
şaşmamak lazım

Beni yanlış anlamayın dostlar .
İmkanlar doğrultusunda yatırmaya calışın primlerinizi heleki girişi 2000 öncesi olanlar .harmandan harmanada olsa yatırın primlerinizi.
17 yıllık esnaf bağkurlu olarak prim yatırıp 2011 yılında sağlık sorunlarımdan kaynaklı servis şöförlü işimi bıraktım ve raporla erken yaşlılık emekliliğinden faydalanıp emekli oldum .
Yıllık hatrı sayılır bi arazi ekip bicmeme ramen aldıgım aylıgın yeri başka. O yüzden imkanlar dogrultusunda yatırmaya bakın bence çiftçiliğin en iyi yatırimlarindan biride bu.

Bugün bir adet naylon poşetin 25 kuruş olduğu ülkede pirim konusunda mütevazı olmalarını beklemek değişik olur FB_IMG_1546416074955.jpg

sen o parayı vadeli hesap acıpda her ay duzenlı olarak yatırsan zaten 65 yasına geldıgın zaman normal emklı maasında 3-4 kat daha fazla alırsın ee sagıkdan nasıl yararlancan dersende zaten artık cofu ılacı karsılamıo sgk artık devlet hastanelerı zaten ıs gormuo ozel hastaneye basarsın parayı aslanlar gıbı tedavıdını olursun :D

Arkadaşınıza aklından bir sayı tutmasını söyleyin. Tuttuğu sayıyı size söylemeden 2 ile çarpıp çıkan sayıyı 10 ile toplasın ve 2’ye bölsün. Bundan ilk tuttuğu sayıyı çıkarsın.*
Arkadaşınızın bulduğu sonuç 5 tir.*
Bu hikayeye dönmüş.
Amcam geçen yıl bağkurdan emekli oldu.en son 500 lira civarı ödüyordu.bu aralıkta aldığı maaş 940 lira neymiş yengemin hapları için 40 lira kesilmiş falan filan.şimdi o ödediği paralarla döviz,altın alsaydı her ay daha fazlasını kazanırdı.şimdiden sonra zaten 65 te emekli oluyor millet ,kim öle kim kala....
Sadece sağlık sigortanı yaptır gerisini yatırım yap.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d

4b 2012 girişliyim. Kazadan dolayı 28% engelli raporum var. Malulen emeklilik için 40% istediler ama adli tıp 28% verdi. Şimdi tekrar başvuru yapacağım alabilirsem Malulen emekliyim yoksa 15 yıl falan ödersin dediler. ALLAH yardımcımız olsun.

4b 2012 girişliyim. Kazadan dolayı 28% engelli raporum var. Malulen emeklilik için 40% istediler ama adli tıp 28% verdi. Şimdi tekrar başvuru yapacağım alabilirsem Malulen emekliyim yoksa 15 yıl falan ödersin dediler. ALLAH yardımcımız olsun.
Ahmet bey öncelikle geçmiş olsun
Benim bildigim kadarıyla malulen emeklilik icin %65 iş gücü kayıbı lazım .
Ama 5510 yasanın 28. Ci maddesine göre erken yaşlılık emekliliği mümkün tabi beli bir yıl prim yatırmak şartıyla.
Malulen emeklilikte maaş oranı baya düşer ve tek hastalıktan %65 iş kaybı raporu gerekli.
Ama erken yaşlılık emekliliğinde (5510 yasanın 28. Maddesine göre ) bir cok hasalık toplamindan alinan rapor oranı (baltazar formülüne göre hesaplanir) prim gun sayiniz ve rapor durumunuza gorede emekliliginiz onaylanir.

8 sene oldu daha bı kuruş yatiramadim, bu saatten sonrada yatırmak mümkün değil.
2015 de sildiler gün ve borcu sonra 2018 Mayıs'ta yine silindi galiba , şuan borcum kaç bin hiç bilmiyorum merak Edip bakmıyorum da .. bu köylünün ahida tutmazsa daha bilmiyorum ben ,

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Ahmet bey öncelikle geçmiş olsun
Benim bildigim kadarıyla malulen emeklilik icin %65 iş gücü kayıbı lazım .
Ama 5510 yasanın 28. Ci maddesine göre erken yaşlılık emekliliği mümkün tabi beli bir yıl prim yatırmak şartıyla.
Malulen emeklilikte maaş oranı baya düşer ve tek hastalıktan %65 iş kaybı raporu gerekli.
Ama erken yaşlılık emekliliğinde (5510 yasanın 28. Maddesine göre ) bir cok hasalık toplamindan alinan rapor oranı (baltazar formülüne göre hesaplanir) prim gun sayiniz ve rapor durumunuza gorede emekliliginiz onaylanir.
Bilgi için çok teşekkür ederim. Bu maddeler hakkında bilgim yoktu hemen bakıyorum.